[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

کلسیم کدام یک از این میوه‌ها از شیرهم بیشتر است ، روزنامه شیراز نوین

افرادی که بنا به هردلایلی قادر به خوردن شیر یا لبنیات نیستند برای جذب کلسیم می‌توانند برخی میوه‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند. به گزارش بهداشت نیوز، اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دلایلی نمی‌توانید از شیر و لبنیات استفاده کنید، می‌توانید منابع گیاهی کلسیم را جایگزین این محصولات و نیاز بدن خود را تأمین کنید.
نیاز روزانه بدن به کلسیم 
ما در طول روز به 1000 میلی‌گرم کلسیم نیاز داریم. فقط نوجوانان، خانم‌های باردار و خانم‌های یائسه به 1300 میلی‌گرم کلسیم در طول روز نیاز دارند.
میوه‌های غنی از کلسیم
میوه، سبزیجات برگ دار و لوبیا نه تنها حاوی کلسیم هستند، بلکه مواد معدنی، ویتامین و مواد شیمیایی فیتو هم در آن‌ها وجود دارد. انجیر منبع خوبی از کلسیم است. فرقی ندارد که انجیر تازه یا انجیر خشک مصرف کنید در هر صورت کلسیم را به بدن شما می‌رساند. 8 گرم انجیر خشک 107 میلی‌گرم کلسیم دارد. پرتقال نه تنها منبع خوبی از ویتامین c است، بلکه سرشار از کلسیم است. تقریباً یک عدد پرتقال حدود 65  میلی‌گرم کلسیم دارد. آب پرتقال تازه کلسیم کمتری دارد. فرقی ندارد که زردآلو به صورت خشک، پخته، خام یا تازه استفاده شود. هر 100 گرم زردآلو در حالت‌های مختلف بین 13 میلی‌گرم کلسیم دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی