[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

تلاش برای رفع مشكل خیابان زند طی ۳ روز آینده، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: شهردار شیراز گفت: با توجه به نشست زمین در بخشی از خیابان ‌زند در محدوده حمام بهارستان، تلاش برای ترمیم مسیر و رفع مشكل از زمان بروز مشكل آغاز شده و امیدواریم طی 3 روز آینده به نتیجه برسد. علی‌رضا پاك‌فطرت عصر جمعه 29 بهمن و در خصوص بروز مشكل نشست زمین در محدوده خیابان زند، گفت: نشست زمین در محل كارگاه ایستگاه مترو وكیل صبح امروز و به‌دنبال بارش‌های شدید شب گذشته ایجاد و موجب بروز مشكلاتی شده است. وی با بیان اینكه علت فرونشست زمین، سست بودن خاك این منطقه و نشت آب از لوله جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر حادث شده است،‌ گفت: این ایستگاه یكی از ایستگاه‌هایی بود كه به‌دلیل مشكلات سازه‌ای و براساس نظرات مشاوران به این نتیجه رسیده بودیم كه آن را احداث نكنیم. 
شهردار شیراز با اشاره به مشكلاتی كه اجرای ایستگاه قطار شهری و حفاری‌های لازم برای احداث آن در محدوده بازار و بافت قدیمی شیراز، می‌توانست به‌دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به درخواست‌های بازاریان و مصوبه شورای محترم شهر شیراز، اجرای این ایستگاه با روشی كه موجب مسدود شدن خیابان نشود، آغاز شد. وی گفت: در بارندگی اخیر بالغ بر 50 میلی‌متر باران در یك محدوده زمانی چند ساعته و نوع خاك، بخشی از خیابان در محدوده كارگاه مترو به عمق 10 تا 15 متر نشست كرده و همین حفره موجب شد كه با پیگیری شهرداری، برای ممانعت از بروز مشكل، انشعاب‌های گاز و برق در این محدوده قطع شود.
 پاك‌فطرت با بیان اینكه پارگی لوله انتقال آب‌های سطحی موجب وارد شدن آب به محدوده حفاری كانال قطار شهری شده است، گفت: شهرداری با استفاده از پمپ‌های قوی، از صبح تاكنون در حال پمپاژ آب است. 
او اضافه كرد: برنامه‌ریزی برای مرمت كانال انتقال آب‌های سطحی انجام شده و امیدواریم طی سه روز آینده نسبت به ترمیم قسمت نشست كرده اقدام و جریان ترافیك را به حالت عادی بازگردانیم.
 پاك‌فطرت از شهروندان درخواست كرد كه طی سه‌روز آینده برای تردد در مسیر خیابان زند، حد فاصل دروازه سعدی تا چهارراه زند، از مسیرهای جایگزین استفاده كنند و افزود: خوشبختانه و علی‌رغم بارندگی شدید چندساعته، مشكل خاصی در شهر نداشتیم. 
شهردار شیراز گفت: جز در نقاطی كه كارگاه‌های عمرانی است، در سایر نقاط شهر بارندگی مشكل زیادی را ایجاد نكرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی