[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

تقدیر از کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
آیین تقدیر از کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی هم‌زمان با هفته کار و کارگر برگزار شد.
هم‌زمان با هفته کار و کارگر، آیین تقدیر و تجلیل از پرسنل خدمات و تأسیسات بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی به همت مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فارس برگزار شد.
این مراسم با حضور مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس، ریاست تشکیلات خانه کارگر استان فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس، مسئول سازمان بسیج کارگری کارخانجات سپاه فجر استان فارس و جمعی دیگر از مقامات مسئول در بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی برگزار شد.
 نقش تأثیرگذار کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان در ارتقای سلامت جامعه
در این مراسم، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس از تلاش یکایک کارکنان بیمارستان و درمانگاه‌های تأمین اجتماعی قدردانی کرد.
دکتر بهرام حسن‌شاهی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته کار و کارگر اظهار داشت: نقش کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان در ارتقای سلامت جامعه بسیار تأثیرگذار است و اداره بیمارستان بدون آنها امکان‌پذیر نیست.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رکن اساسی تولید را کارگران تشکیل می‌دهند و در حوزه بیمارستانی نیز بیشترین زحمات از سوی کارکنان بخش خدمات و تأسیسات ارائه می‌شود.
او خدمت در بخش بیمارستانی را مصداق عبادت به درگاه پروردگار متعال دانست و افزود: مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فارس همواره گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات کارکنان دارد و حل دغدغه‌های کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان در اولویت قرار داشته و قدردان تلاش‌های آنها هستیم.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد: در بخش تأسیسات و خدمات بیمارستان افرادی با تحصیلات عالی دانشگاهی وجود دارند که سطح سواد آنها از متوسط جامعه بالاتر است و در تلاش هستیم تا ارائه خدمات به آنها را ارتقا دهیم.
 اهمیت پاسداشت حقوق کارگران
در ادامه این مراسم، مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس گفت: تعالی و استقلال کشور در دستان شریف کارگران است.
ایرج نادری با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته کار و کارگر، از تلاش‌های کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی قدردانی کرد و افزود: در دین مبین اسلام حق و حقوق کارگران مورد تأکید قرار گرفته و در قوانین جمهوری اسلامی نیز بر پاسداشت آنها تأکید ویژه‌ای شده است.
به گفته این مقام مسئول، ماهیت سازمان تأمین اجتماعی بر مبنای سه‌جانبه‌گرایی مدیریت می‌شود و یکی از مهم‌ترین اضلاع آن را کارگران تشکیل می‌دهند.
نادری خاطرنشان کرد: در استان فارس حوزه‌های مربوط به کارگری از هماهنگی و تعامل خوبی برخوردار هستند و علی‌رغم پاره‌ای از اختلاف نظرهایی که وجود دارد، همکاری‌های مدونی در جهت غلبه بر مشکلات شکل گرفته است.
او بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی در استان فارس دارای 37 شعبه است که به 51 درصد از جمعیت استان ارائه خدمات می‌کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس در بخش پایانی سخنانش گفت: نمایندگان جامعه کارگری استان فارس در سطح کشور از مقبولیت مطلوبی برخوردار هستند و امیدواریم با آسیب‌شناسی کارشناسان بتوانیم نواقص قوانین کارگری را به حداقل برسانیم.
 معیشت کارگران در اولویت است
یکی دیگر از سخنرانان این مراسم، ریاست تشکیلات خانه کارگر استان فارس بود.
علی راستگو فرا رسیدن هفته کارگر را به این اقشار سخت‌کوش تبریک گفت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری تأکید ویژه ای بر معیشت کارگری و امنیت شغلی کارگران دارند و از آنها به عنوان ستون فقرات انقلاب اسلامی یاد می‌کنند.
او با تقدیر از مساعدت‌های مدیران ارشد تأمین اجتماعی در استان فارس افزود: خانه کارگر بازوی کارآمد تأمین اجتماعی است و تمامی تلاش خود را برای ارتقای کیفی سطح خدمات و مطالبه‌گری به کار می‌گیرد.
به گفته این مقام مسئول، خدمات الکترونیکی گام مهمی در راستای بهبود خدمات است، اما زیرساخت‌های درمانی موجود هنوز پاسخ‌گوی مراجعه‌کنندگان نیست و باید در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد.
او خواستار راه‌اندازی بیمارستان دوم تأمین اجتماعی در استان فارس شد و اظهار داشت: با احداث بیمارستان 320 تختخوابی در بزرگ‌راه حسینی الهاشمی، می‌توانیم خدمات بهتری را به جامعه ارائه دهیم.
راستگو در بخش دیگری از سخنانش زحمات دکتر حسن‌شاهی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس را راهگشا و مؤثر توصیف کرد و بیان داشت: ریل‌گذاری برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، از مهم‌ترین دستاوردهای مدیریت درمان تأمین اجتماعی در ماه‌های اخیر است.
ریاست تشکیلات خانه کارگر استان فارس خاطرنشان کرد: شمار مراجعه‌کنندگان به زیرساخت‌های درمانی تأمین اجتماعی روزافزون است و باید در راستای ارتقا و توسعه آنها برآییم.
وی با آسیب‌شناسی برخی از چالش‌هایی که در این حوزه وجود دارد، اظهار کرد: بیش از 35 درصد از تخت‌های بیمارستانی تأمین اجتماعی در استان فارس به بیماران استان‌های هم‌جوار اختصاص می‌یابد و در هنگام تقسیم بودجه باید ماهیت قطب پزشکی شیراز را مدنظر داشت.
 تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی کارگران
در ادامه این آیین، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی کارگران خبر داد.
وحید خداپرست با تبریک فرا رسیدن روز جهانی کارگر گفت: استاندار مردمی فارس تأکید دوچندانی بر معیشت، مسکن و درمان کارگران دارند و در این حوزه تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم.
وی با ارائه راهکاری افزود: راه‌اندازی تعاونی‌های مصرف می‌تواند نقش مثبتی در راستای حمایت از اقتصاد خانوار کارگری ایفا کند.
او خواستار هم‌افزایی مدیران بخش خصوصی و دولتی به منظور حل مشکلات کارگران شد و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان خدمات گسترده‌ای را به جامعه ارائه می‌دهد و نقش ارزنده‌ای در ارتقای سلامت جامعه دارد.
 تمرکز بر امنیت شغلی کارگران
در ادامه این مراسم، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس از تلاش‌های اداره کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فارس قدردانی کرد و خواستار حل مشکلات کارگران در بخش‌های مختلف شد.
بهرام ذنوبی‌تبار، هفته کار و کارگر را به مدافعان سلامت تبریک گفت و اظهار داشت: حماسه‌آفرینی کارکنان خدوم بیمارستان در دوران سخت کرونا از یاد نمی‌رود و آنها با تلاش شبانه‌روزی در ارتقای سلامت جامعه تلاش می‌کنند.
وی خواستار حذف قراردادهای موقت شد و بیان داشت: یکی از مشکلات اساسی که طبقه کارگری با آن روبه‌روست، مربوط به امنیت شغلی است که باید به آن رسیدگی کرد.
وی با تقدیر از تکریم ارباب رجوع در مراکز درمانی تأمین اجتماعی گفت: با بهبود ارائه خدمات در حوزه نوبت‌دهی الکترونیک، شاهد افزایش رضایتمندی خانواده بزرگ تأمین اجتماعی خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است در پایان این مراسم نمایندگان کارکنان بخش خدمات و تأسیسات بیمارستان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و نقدهای سازنده خود پرداخته و مدیران تأمین اجتماعی استان فارس بر حل مشکلات آنها تأکید داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی