[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

صنایع رقابت‌پذیری پیشه کنند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس
 در بازدید میدانی از دو واحد تولیدی صنعتی جهرم:
صنایع رقابت‌پذیری پیشه کنند 

عظیمی: از صنایع با ارزش‌ افزوده بالا و مزیت‌های رقابتی حمایت می‌کنیم 

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های شهرستان جهرم صنایع تبدیلی با ارزش افزوده بالاست. عظیمی افزود: ارزش افزوده رمز موفقیت صنعت و شرکت‌های تولیدی است و بر این اساس و در راستای تحقق «جهش تولید با مشارکت مردم» حمایت از صنایع با ارزش‌ افزوده بالا با توجه به مزیت‌های رقابتی استان مورد توجه و حمایت خواهد بود. او همچنین در بازدید میدانی از دو واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی جهرم، مسائل و مشکلات این واحدها را بررسی و در جلسه با مدیران این واحدها تصمیماتی به منظور رفع مشکلات اتخاذ کرد. سید مسعود عظیمی در بازدید از مجتمع تولیدی گلدشت ضمن بررسی مشکلات این واحد، در جلسه مشترک با مدیران این مجتمع و هیئت‌مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی جهرم ضمن بررسی مشکلات، تدابیری به منظور رفع موانع اتخاذ نمود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این مجتمع صنعتی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های شهرستان جهرم در محصولات کشاورزی، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این شهرستان صنایع تبدیلی با ارزش افزوده بالاست، گفت: ارزش افزوده رمز موفقیت صنعت و شرکت‌های تولیدی است و بر این اساس و در راستای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم، حمایت از صنایع با ارزش‌ افزوده بالا با توجه به مزیت‌های رقابتی استان مورد توجه و حمایت خواهد بود. وی با اشاره به اشتغال 200نفری این مجموعه و ظرفیت تولید 5هزار تن در سال کنسانتره، 5هزار تن پرک مرکبات و 5هزار تن پالپ مرکبات گفت: مجموعه گلدشت که در بخش‌های تولید و اشتغال عملکرد خوبی داشته است، در چارچوب مأموریت‌های این شرکت در زمینه حمایت حداکثری از واحدهای صنعتی تکلیف داریم برای استمرار و ارتقای ظرفیت تولید همه واحدهای صنعتی از جمله این واحد تلاش کنیم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اهمیت فعالیت این مجتمع در ایجاد ارزش افزوده گفت: یکی از اقدام‌های ضروری برای تحقق جهش تولید در استان، تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر است. عظیمی در ادامه با بیان اینکه امسال و در راستای تحقق جهش تولید بیش از 20 نوع خدمات متنوع حمایتی از صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی در محورهای توسعه و فناوری، تأمین مالی و سرمایه‌گذاری، توسعه بنگاه‌ها و کارآفرینی و توسعه بازار و امور بین‌الملل نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی، اجرای تورهای صنعتی و نمایشگاهی، توسعه کنسرسیوم‌ها و خوشه‌های صنعتی، حمایت از دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها ارائه می‌شود، گفت: کمک به پایداری و استمرار تولید واحدهای تولیدی مهم‌ترین رویکرد اجرای این برنامه‌ها است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از شرکت پارس پلی‌اتیلن جنوبی در شهرک صنعتی جهرم که ظرفیت تولید 7هزار تن محصول در سال را دارد و برای 40 نفر نیز اشتغال‌زایی کرده، بازدید و مشکل این واحد را نیز بررسی کرد.
در شهرک صنعتی جهرم 57 قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شد که از این تعداد 30 واحد بهره‌بردار با اشتغال 600 نفر مشغول فعالیت هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی