[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

توان فارس در تأمین نیازهای فرامنطقه‌ای، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
سید مهدی خادمی با تأکید بر اینکه واحدهای تولیدی به صورت ویژه و دانش‌محور، توسعه حلقه‌های زنجیره ارزش را در دستور کار قرار دهند، گفت: ظرفیت‌های قابل توجه فارس در حوزه تولید و اقتصاد، می‌تواند به تأمین نیاز کشورهای حوزه آفریقا و آسیای میانه منجر شود.
مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری فارس، برگزاری هم‌زمان نمایشگاه اکسپو 2024 با اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و آفریقا را نشانه تغییر رویکردهای اقتصادی کشور و تعریف جامعه هدف جدید در کشورهای آفریقا، آسیای میانه و آسیای شرقی توصیف کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه استان فارس در حوزه تولید و اقتصاد، می‌توان به تأمین نیاز کشورهای حوزه آفریقا و آسیای میانه و همچنین جذب سرمایه‌های خارجی و فرامنطقه‌ای توسط شرکت‌های استان فارسی امیدوار بود.
سیدمهدی خادمی برپایی نمایشگاه اکسپو 2024 را گامی مؤثر در راستای توسعه زنجیره‌های ارزش عنوان کرد و گفت: رویکرد این نمایشگاه نیز توسعه حلقه‌های زنجیره ارزش راهبردی با هدف جلوگیری از خام‌فروشی است.
وی در جریان دومین روز برگزاری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو 2024) ضمن اشاره به توانمندی‌های استان فارس در حوزه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنایع معدنی، گردشگری و خدمات ابراز داشت: انتظار می‌رود واحدهای تولیدی به صورت ویژه و دانش‌محور به موضوع توسعه حلقه‌های زنجیره ارزش با رویکرد اشتغال‌زایی بپردازند.
خادمی از جمله ویژگی‌های پروژه‌های زنجیره ارزش را توجه به حوزه‌های دانش، تولید و توسعه عنوان کرد و افزود: سرمایه‌گذاران در راستای سرمایه‌گذاری و توسعه در استان فارس به حمایت‌های دولتی و زیرساختی نیاز دارند.
مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری فارس در پاسخ به اینکه آیا بانک‌ها و دیگر نهادهای مالی هم نقشی در تأمین مالی سرمایه‌گذاران دارند یا خیر، ابراز داشت: موضوع استفاده از ابزارهای نوین مالی برای نخستین بار در استان فارس به صورت ویژه در نظر گرفته شده و کارگزاری‌ها، بانک‌ها، مؤسسات مالی خصوصی و دولتی به سرمایه‌گذاران مشاوره می‌دهند.
خادمی در پاسخ به اینکه پیش‌‌بینی شما از خروجی و برون‌داد این نمایشگاه چیست، ابراز داشت: با توجه به اینکه این نمایشگاه هم‌زمان با اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و آفریقا برگزار می‌شود، به نظر می‌رسد رویکردهای اقتصادی کشور از همسایه محوری فراتر رفته و جامعه هدف جدیدی را در کشورهای آفریقا، آسیای میانه و آسیای شرقی دنبال می‌کند. به گفته وی، با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه استان فارس در حوزه تولید و اقتصاد، می‌توان به تأمین نیازمندی‌های مختلف کشورهای حوزه آفریقا و آسیای میانه و همچنین جذب سرمایه‌های خارجی و فرامنطقه‌ای در این حوزه‌ها امیدوار بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی