[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

آشنایی با امامزاده ابراهیم(ع) داریون، روزنامه شیراز نوین

گروه گزارش- شیراز نوین
امامزاده ابراهیم(ع) دودج، داریون فارس از جمله نوادگان حضرت موسی بن جعفر، هر سال از اول تا دهم محرم به خصوص عاشورا و تاسوعای حسینی، پذیرای خیل عظیمی از دسته‌های عزاداری و شیفتگان اهل‌بیت(ع) است. مسافران و زائران برای رسیدن به این حرم قدسی ابتدا باید ازسمت آرامگاه سعدی وارد خیابان 20متری سعدی شده و پس ار عبور از شهرک سعدی به سمت جاده اصلی شیراز-داریون-خرامه پیش بروند. از سمت شمال شرق شیراز و با گذشتن از میان کوه‌ها و طی کردن مسافت 39کیلومتری و عبور از تاکستان‌های سعدی و روستاهای بردج، کوشک مولا، دیندارلو سپس شهر داریون به امامزاده ابراهیم(ع) خواهند رسید.
در ضلع جنوبی این امامزاده واجب‌التعظیم، کوهی زیبا با بوته‌زارها و طبیعتی بکر و دست نخورده قرار گرفته و از سمت شمال نیز، کوه استوار و سر به فلک کشیده گداوان خودنمایی می‌کند. وجود مزارع وسیع و سرسبز گندم و گلزار‌های لاله در دشت دودج و داریون، چشم دلسوختگان و ارادتمندان این حرم قدسی را نوازش می‌دهد و این مسئله موجب می‌شود رهگذران با حس عجیب و کششی خاص در مقابلش سر تعظیم فرود آورده و با ذکر سلام و صلوات برای پابوسی حضرت، قدم در پلکان‌های منتهی به بارگاه بگذارند. رئیس هیئت امنای امامزاده ابراهیم(ع) دودج گفت: با توجه به دستور کار بقاع متبرکه کل کشور مبنی بر پذیرایی و سرویس‌دهی منظم و برنامه‌ریزی شده، از مهمانان نوروزی و زائران آماده خدمت‌رسانی به صورت شبانه‌روزی هستیم. سیروس صالحی افزود: از جمله اقداماتی که برای رفاه حال زائران دل‌پاک در حال انجام بوده، طرح آرامش بهاری و خیمه معرفت متشکل از نمایشگاه کتاب، عکس و مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی و امور جوانان است. وی ضمن مثبت ارزیابی کردن این طرح گفت: به دلیل استقبال گسترده مردم متدین و انقلابی، ایستگاه نقاشی کودکانه، نمایش فیلم، غرقه مودت و ایستگاه صلواتی نیز بر پا کرده تا هر کس با توجه به نیازش از این طرح بهره‌برداری روحی و معنوی کند.
رئیس هیئت امنای امامزاده ابراهیم(ع) تصریح کرد: برای برقراری نظم و امنیت، از واحدهای نیروی انتظامی از جمله پرسنل پاسگاه انتظامی دودج کمک گرفته‌ایم و این طرح تا پایان تعطیلات نوروزی با دقت نظر خاصی ادامه خواهد داشت. وی بیان داشت: مسافران نوروزی که به این استان آمدند توانستند با توجه به وجود فضای منور و ملکوتی، تفرجگاه سرسبز و همچنین امکانات رفاهی مناسب و پارک کودک این مکان روحانی را انتخاب کنند تا بتوانند در کنار خانواده‌های خود و با خواندن دعا و ذکر نیایش به آرامش بهاری دل خود برسند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی