[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تشییع شهید مدافع حرم در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

دیروز ششم آذرماه ۱۴۰۱، شیراز میزبان پیکر مطهر شهید مدافع حرم داوود جعفری بود. با همراهی شهروندان شیراز در تشییع پیکر مطهر این شهید گلگون‌کفن، کوچه و خیابان‌های این شهر بار دیگر عطر و بوی شهادت گرفت. پیکر مطهر شهید مدافع حرم «شهید داوود جعفری» در جوار آستان قدسی حضرت شاهچراغ(ع) آرام می‌گیرد و خاک پاکش توتیای چشم دلدادگان امامت و ولایت و محبان اهل بیت(ع) خواهد شد؛ شهیدی که دفاع از حرم اهل بیت(ع) برایش از اولویت‌های زندگی اش است و به گفته همسرش تمام هم و غمش نابودی رژیم غاصب صهیونیستی می‌باشد؛ به گونه ای که همانند خاری در چشمان دشمنان بود.
همسر شهید جعفری در آیین وداع با پیکر این مدافع حرم با بیان اینکه داوود جان من خار چشمان دشمنانش بود و دشمن چشم دیدنش را نداشت، عنوان کرد: دو دسته گل برای من یادگار گذاشته و همین جا قول می‌دهم دو فرزندش راهش را ادامه دهند. شبانه روزی تلاش می‌کرد رژیم صهیونیستی اسرائیل ملعون را به فلاکت برساند.
وی اظهار کرد: خدا را شاکرم که به آرزوی قلبی خود رسید و امیدوارم همه کسانی که کنارش بودند، پا جای پای او بگذارند و اهدافش را دنبال کنند. «سرهنگ پاسدار داوود جعفری» که در سوریه به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسید، از جمله پاسدارانی بود که در زمستان سال ۱۳۹۴ تفنگداران آمریکایی که وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند را دستگیر کردند و در همان سال به همراه جمعی از همکارانش و سردار فدوی فرمانده وقت نیروی دریایی سپاه به دیدار رهبر انقلاب رفتند. پیکر مطهر این شهید مدافع حرم که یکم آذرماه سال جاری توسط رژیم صهیونیستی در حوالی دمشق به شهادت رسید، پنجم آذرماه جهت وداع با زادگاهش به منطقه قلات قیر و کارزین انتقال داده شد و روی دستان مردم این شهر تشییع و امروز نیز جهت خاک‌سپاری در شاهچراغ(ع) در شیراز تشییع شد. در طول مسیر تشییع مداحان اهل بیت(ع) با نوحه خوانی و مدیحه سرایی به عزادارای و سینه زنی پرداختند و مردم نیز اشک‌ریزان و با شاخه‌های گل این شهید مدافع حرم را بدرقه کردند. همچنین این آیین در حالی برگزار شد که شهروندان تصاویری از رهبر معظم انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی در دست داشتند و شعارهای «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولایت فقیه» سر دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی