[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

مسئله آب باید محور تمام فعالیت‌ها باشد ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبری کشاورزی و آب اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط کنونی باید فرصت را غنیمت شمرده و همه اختلافات کنار گذاشته شود و مسئله آب محور تمام اتفاق‌ها در کشور قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق شیراز، سیدمحمدحسین شریعت‌مدار، چهارشنبه در نشست تخصصی سالیانه رؤسا و دبیران کمیسیون کشاورزی و آب اتاق‌های سراسر کشور در اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: امروز آب از جنبه کشاورزی خارج شده و تمدن ایران را در آستانه انحطاط قرار داده است. وی افزود: در بحث آب هنوز به نقطه بی‌بازگشت نرسیده‌ایم به‌طوری که براساس فرمول سازمان فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) سهم زیر هزار مترمکعب آب برای هرنفر وضعیت بحرانی است که براساس آمار وزارت نیرو درحال حاضر این میزان در کشور ما هزار و 100مترمکعب برای هرنفر است.
شریعت‌مدار اظهار داشت: این آمار بیان‌کننده این است که ما در بخش آب در کشور هنوز به بحران نرسیده‌ایم اما زمان کمی برای انجام کارهای پیشگیرانه وجود دارد که باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.
وی با بیان اینکه برای برون‌رفت از وضعیت بد آب در کشور راهی جز عزم همگانی برای پیشگیری نداریم افزود: اگر در برنامه ششم موفق عمل کنیم اقدامی صورت گرفته است، در غیر این صورت آبی وجود نخواهد داشت که نگران آن باشیم و باید نگران ادامه حیات در سرزمین بدون آب باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی