[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

حس داوری برای مردان را نمی‌توانم توصیف کنم، روزنامه شیراز نوین

زری فتحی، داور فوتسال که برای مسابقات آسیایی مردان قضاوت می‌کند، تجربه این تورنمنت را توصیف‌نشدنی می‌داند.
به گزارش ورزش سه، در روزهای گذشته قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا، سر و صدای زیادی به پا کرده بود. سیزدهمین قهرمانی شاگردان وحید شمسایی، یکی از اتفاقات خوب ورزش ایران در روزهای گذشته بود، اما جامعه فوتسال در این مسابقات سه نماینده دیگر هم داشت؛ ابراهیم محرابی افشار، زری فتحی و گلاره ناظمی، سه داور بین‌المللی فوتسال ایران هستند که به مانند دوره قبلی این‌بار در مسابقات جام ملت‌های مردان آسیا حضور پر رنگی داشتند. زری و گلاره البته به‌عنوان تنها داوران زن، برای قضاوت در این تورنمنت دعوت شده بودند و از این حیث هم، تابوشکن بودند.
زری فتحی، داور شیرازی فوتسال ایران که سال‌هاست در تورنمنت‌های مختلف برای زنان و مردان قضاوت می‌کند، حالا از لذت حضور در این مسابقات می‌گوید. او در ابتدا گفت: قضاوت در این مسابقات، تجربه جدیدی نبود و دو سال قبل همین تجربه را کسب کرده بودم، اما اگر بارها و بارها هم فرصت قضاوت در این مسابقات را پیدا کنم، کماکان یک حس بی‌نظیر خواهم داشت. این بالاترین سطح مسابقات فوتسال در آسیاست و افتخار می‌کنم که به‌عنوان یک زن ایرانی در این رقابت‌ها حضور دارم.
فتحی در خصوص تفاوت این مسابقات با رقابت‌های داخلی گفت: خب ما در ایران به دلیل قوانین کشورمان فقط اجازه قضاوت در مسابقات زنان را داریم؛ سطح این مسابقات به هیچ عنوان با یکدیگر قابل قیاس نیست، اما اگر بخواهم از یک حس بسیار زیبا بگویم، رقابت‌هایی که من قضاوت می‌کردم را شبکه ورزش پخش زنده داشت و مردم این مسابقات را دیده 
بودند.
او ادامه داد: در این مدت نظرات مردم برای من بسیار جالب بود؛ انرژی مثبت بسیاری از آنها گرفتم و انگیزه‌ای که به من دادند، قطعاً در ادامه راه باعث پیشرفتم خواهد شد.
فتحی در خصوص یکی از جذاب‌ترین نظرات مردم می‌گوید: بسیاری از مردم به من می‌گفتند که افتخار می‌کنند یک زن ایرانی در این رقابت‌ها حضور دارد؛ این پیام‌ها زیباترین دستاوردی بود که می‌توانستم داشته باشم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی