[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

بیمه‌گران صنایع‌دستی را صیانت کنند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: ضرورت دارد که بازارچه‌های عرضه مستقیم صنایع‌دستی و همچنین تعاونی تولید و اشتغال در نقاط مختلف استان راه‌اندازی شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در اجلاسیه شورای اسلامی استان فارس در شیراز افزود: بسیاری از تولیدکنندگان صنایع دستی توان اجاره مکان‌های تجاری را ندارند و می‌توان با راه‌اندازی بازارچه‌های موقت و هفتگی از صنایع دستی حمایت بیشتری کرد.
وی ادامه داد: سازمان‌های بیمه‌گر نیز نسبت به ارائه پوشش‌های حمایتی برای فعالان حوزه صنایع دستی اهتمام بیشتری داشته باشند.
او اظهار کرد: افزون بر ۸۰ نوع صنایع دستی در استان تولید می‌شود که در این زمینه شیراز را می‌توان پایتخت انواع صنایع دستی کشور دانست.
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود از کارکنان دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها دعوت کرد تا با راه‌اندازی تعاونی‌های اشتغال و تولید، نسبت به ایجاد ارزش افزوده و حمایت از اقتصاد خانوار اقدام کنند.
ایمانیه افزود: با سپرده‌های حداقلی کارکنان و تجمیع آنها در قالب تعاونی‌های اداری، می‌توان گام‌های مؤثری در زمینه حذف واسطه‌ها برداشت که منافع آن نیز نصیب اعضای تعاونی می‌شود. وی ادامه داد: همچنین با سرمایه‌های تعاونی می‌توان نسبت به راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های نیمه‌تعطیل اقدام کرد و به‌موازات آن از هدررفت سرمایه‌های مردمی در بازارهایی نظیر بازار ارز نیز پیشگیری کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی