[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

در اصفهان برای نایب قهرمانی می‌جنگیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش
عصر امروز در هفته بیستم لیگ برتر هندبال کشور تیم شهید شاملی کازرون به میهمانی تیم دوم جدول خواهد رفت.
مس کرمان که توانسته قهرمانی خود را قطعی کرده و جشن بگیرد، اما حالا نبرد برای کسب رتبه دوم ادامه دارد. جایی که گیتی‌پسند اصفهان از 19 بازی صاحب 32 امتیاز شده و شهید شاملی کازرون از 18 بازی به 29 امتیاز رسیده است. بنابراین پیروزی کازرونی‌ها در نبرد سخت امروز، می‌تواند این تیم را به یک امتیازی تیم اصفهانی برساند. البته با یک بازی کمتر. یعنی اگر شاملی بازی عقب‌افتاده خود را هم ببرد، می‌تواند با یک امتیاز بیشتر از گیتی‌پسند در رتبه دوم جدول قرار بگیرد.
سرمربی تیم هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون این دیدار حساس‌ می‌گوید: بازی ما با گیتی‌پسند بسیار حساس است. برنده این دیدار جایگاه دومی خود را تثبیت خواهد کرد. امیدوارم مقابل گیتی‌پسند بازی خوبی داشته باشیم. گیتی‌پسند تیم خوبی است و تلاش زیادی می‌کند که در رده دوم قرار بگیرد. امیدوارم بازی خوبی مقابل حریف داشته و بتوانیم پیروز میدان باشیم و شانس‌مان برای تکرار عنوان نایب‌قهرمانی را افزایش دهیم.
حمیدصادق شاه‌نشین در‌خصوص سطح لیگ برتر هندبال مردان در این فصل نیز گفت: سطح لیگ بد نبود. سال قبل تیم‌های سپاهان و شاملی بیشترین ملی‌پوش را جذب کردند اما امسال تیم‌ها، شاکله خود را از‌دست‌دادند و بازیکنان ملی در میان تیم‌ها پخش شدند. مثلاً مس کرمان ۵ یا ۶ بازیکن ملی را جذب کرد و با کمک آن‌ها و بازیکنان جوانش سه هفته مانده به آخر فصل قهرمان شد. سایر تیم‌ها هم در لیگ شرایط خوبی داشتند اما تیم‌هایی که بازیکنان بهتری به خدمت گرفته‌ بودند امتیازات بیشتری جمع کردند.
وی افزود: اکثر بازیکنان تیم ما سرباز هستند اما عملکرد خوبی در زمین دارند. با وجودی که آقای شاملی سعی می‌کند زیاد به تیم کمک کند اما تیم‌مان درگیر مشکلات مالی زیادی است. ما  از نظر جایگاه در رده دوم قرار داریم اما از نظر مالی پایین‌ترین تیم در لیگ هستیم. خیلی از تیم‌ها به‌نوعی درگیر مشکلات مالی هستند اما بازیکنان ما تا الان که چند هفته به پایان لیگ بیشتر نمانده تنها ۳۰ درصد مبلغ قرار‌داد خود را گرفته‌اند. بازیکنان سایر تیم‌ها خیلی بیشتر از این‌ها دریافت کردند. امیدواریم در هفته‌های پایانی با توجه به صحبت‌هایی که شده پرداختی‌ها انجام و قول‌ها و وعده‌ها عملی شود.
صادق شاه‌نشین افزود: امیدوارم مشکل بازیکنان حل شود. از ابتدای لیگ شرایط سختی برایشان وجود داشت. آن‌ها تا اسفند هیچ مبلغی دریافت نکرده بودند. در اسفند طی دو مرحله مجموعاً ۳۰ درصد مبلغ قراردادشان را گرفت‌اند. همه بازیکنان باغیرت و تعصب و با‌وجود اعتمادی که به مدیرعامل دارند همه سختی‌ها را به‌جان خریده و اکنون در رده دوم لیگ قرار دارند. امیدوارم آن‌ها همینطور با انگیزه و باغیرت به میدان بروند و بتوانیم نایب‌قهرمان شویم. هرچند این مشکلات همیشه در هندبال وجود داشته اما امیدواریم به حداقل برسد.
سرمربی شهید شاملی در ادامه درخصوص سقف قراردادها در لیگ برتر هندبال گفت: فکر می‌کنم سقف قراردادها یک میلیارد و نیم است. البته یک بازیکن با قرارداد ۲ میلیاردی هم داشتیم. تعدادی از بازیکنان هم قرارداد ۱.۵ و یک میلیارد تومان دارند اما سقف قرارداد بازیکنان تیم ما زیر ۸۰۰ میلیون تومان است.
او در پایان گفت: امیدوارم برای سال آینده برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و باشگاه‌هایی که به لیگ می‌آیند مشکلات مالی را در نظر بگیرند. سال آینده تعطیلی در لیگ نداریم و امیدواریم شرایط طوری پیش رود که ملی‌پوشان به‌خوبی آماده شوند و برای سال آینده در تیم ملی حرف برای گفتن داشته باشیم و هندبال ایران به جایگاهی که باید برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی