[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

شناسایی بیش‌از ۱۲۰۰‌بیمار دیابتی در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

سرپرست شبکه بهداشت و درمان سپیدان گفت: با اجرای طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و فشارخون، تا‌کنون، یک هزار و 291 بیمار دیابتی و سه هزار و 468 بیمار فشارخون در شهرستان سپیدان شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.
به گزارش «وب دا» در شیراز، مهندس سیاوش کریمی افزود: این طرح از برنامه‌های طرح تحول سلامت است که در آن تمامی افراد بالای 30سال با پیگیری‌های کارشناسان بهداشتی، مراقبان، سفیران و رابطان سلامت شهرستان، با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت برای تعیین سطح خطر بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و فشارخون بالا ارزیابی می‌شوند.
او با اشاره به شناسایی یک هزار و 291 بیمار دیابتی در شهرستان سپیدان ادامه داد: دیابت به‌عنوان یک بیماری خاموش تلقی می‌شود و نیمی از مبتلایان از بیماری خود اطلاع ندارند؛ بنابراین لازم است افراد مستعد ابتلا به دیابت، آزمایش‌های قند خون را به‌طور منظم انجام دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان سپیدان، تغییر سبک زندگی، تغذیه نامناسب، فعالیت بدنی کم، چاقی و اضافه‌ وزن و مصرف سیگار و دخانیات را عوامل عمده ایجاد بیماری‌های غیر واگیر دانست و بر اصلاح شیوه زندگی به سمت زندگی سالم تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی