[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

واحدهای پالایشگاه اصفهان در بخش‌های مهندسی، خرید و اجرا به پیشرفت ۱۶ درصدی رسید، روزنامه شیراز نوین

 محبوبه عزیز- گروه خبر- اصفهان
مدیر پروژه واحدهای پالایشی شرکت پتروپالایش سهروردی گفت: مصمم هستیم تا پایان تابستان سال جاری این طرح به پیشرفت 30 درصدی برسد.
مهندس عباسی گفت: واحد RFCC یکی از بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین طرح‌های توسعه و ارتقای محصولات پایین‌دستی حوزه نفت است که مراحل طراحی و ساخت آن از اوایل سال 1402 در شرکت پتروپالایش سهروردی صفاهان از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش کلید خورد.
️وی با اشاره به اینکه مراحل ساخت این طرح بزرگ ملی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بر اساس هدف‌گذاری‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حال انجام است، افزود: در این واحد و واحد‌های پایین‌دستی آن از جمله HPU، LPG Merox ، Prime G و PRU با وجود گذشت زمانی کوتاه، شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی بوده‌ایم؛ به طوری که در بخش مهندسی بیش از 50 درصد، در بخش تأمین بیش از 20 درصد و در بخش اجرا نیز بیش از 3 درصد پیشرفت حاصل شده است. ️مدیر پروژه واحدهای پالایشی شرکت پتروپالایش سهروردی گفت: این پروژه با توجه ویژه به تولید محصولات مطابق با استانداردهای زیست‌محیطی تعریف شده است و منافع اقتصادی فراوانی برای کشور به همراه خواهد داشت. ️مهندس عباسی میزان ظرفیت خوراک واحد RFCC را 91/300 بشکه در روز عنوان کرد و گفت: این واحد در زمان بهره‌برداری، روزانه بیش از 50هزار بشکه بنزین با استاندارد یورو 5، بوتان، پروپان، پروپیلن و LCO (گازوئیل) تولید و روانه بازار مصرف خواهد کرد.
️مدیر پروژه واحد‌های پالایشی پتروپالایش سهروردی از تکمیل و بهره‌برداری این طرح، طبق برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان سال 1405 خبر داد و گفت: تمام تلاش ما این است که با استفاده از توان کارکنان متخصص شرکت پتروپالایش سهروردی صفاهان، پیگیری‌های مدیریت محترم پتروپالایش سهروردی و حمایت‌های مدیریت محترم هلدینگ پتروپالایش اصفهان، واحد RFCC زودتر از موعد به بهره‌برداری برسد. 
️گفتنی است، فرایند RFCC یکی از مهم‌ترین فرایندهای پالایشگاهی بوده که هدف آن، تبدیل برش‌های سنگین و کم‌ارزش نفتی همچون ضایعات و ته‌مانده‌های نفتی برج‌های تقطیر پالایشگاهی به فرآورده‌های باارزش، سبک و اهمیت اقتصادی فراوان است. بدین منظور ته ماند برج تقطیر، ابتدا به واحد RHU جهت کاهش ترکیبات سولفوردار، نیتروژن‌دار و همچنین فلزات ارسال می‌گردد. سپس خروجی RHU به واحد RFCC جهت شکست کاتالیستی و تبدیل به محصولات باارزش وارد می‌گردد.
️افزایش ضریب پیچیدگی پالایشگاه، سوددهی بالا، کاهش آلایندگی زیست‌محیطی، ارزش افزوده بالا، اشتغال‌زایی و بهبود اقتصاد استان از مزایای ساخت واحد RFCC است. ️شرکت پتروپالایش سهروردی صفاهان از شرکت‌های تابعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان، یک شرکت سبز زیست‌محیطی است که برای افتخار ایران و ایرانی تلاش می‌کند تا روزهایی آباد را رقم بزند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی