[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

فراخوان جذب استارت‌آپ‌ و شرکت‌های دانش‌محور، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از فراخوان جذب استارت‌آپ‌ها، هسته‌ها و شرکت‌های دانش‌محور در مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حجت رئیسی از راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز با هدف استفاده از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد دانشی در حوزه مدیریت شهری خبر داد و گفت: با توجه به جایگاه و ظرفیت‌های منحصربه‌فرد دانشی در حوزه مدیریت شهری با چشم‌انداز توسعه نوآوری‌ها در حوزه‌های پسماند، حمل‌ونقل و ترافیک، زیباسازی، هوشمندسازی و... با هدف حمایت از افراد مستعد و خلاق، توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و ارائه خدمات نوآورانه و تخصصی به نهادهای سیاست‌گذاری دولتی اقتصادی صنعتی و فرهنگی شهرداری شیراز اقدام به ایجاد این مرکز 
کرده است.
وی در خصوص مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز اظهار داشت: در این مرکز از صاحبان ایده، دانشجویان، دانش‌آموزان، اساتید و شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق، معاونت‌ها، ادارات شهرداری و صنایع دعوت به عمل می‌آورد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از فراخوان جذب استارت‌آپ‌ها، هسته‌ها و شرکت‌های دانش‌محور در مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز خبر داد.
وی گفت: این مرکز مجموعه‌ای بر اساس ساختار مشخص، متشکل از یک یا چند تیم نوآوری خلاق که با همکاری مراکز تحقیقاتی کشور، شرکت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد و سایر مراکز نوآوری تخصصی و خانه‌های خلاق موجود در کشور محصول یا خدمت جدید نوآورانه‌ای را در یک حوزه تخصصی مرتبط با مسائل و چالش‌های مدیریت شهری جهت رفع نیازهای فناورانه شهرداری شیراز ارائه می‌کنند.
وی در خصوص شتاب‌دهنده شهر هوشمند مرکز نوآوری و فناوری بیان کرد: علاوه بر حمایت‌های مادی و معنوی مرکز، فضای کار اشتراکی نیز جهت استفاده از صاحبان ایده فراهم‌ شده و خدمات شتاب‌دهی در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز از مراحل فرایند ارزیابی این‌گونه گفت: شرکت‌ها باید فرم‌های لازم را از سایت مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز دریافت کنند و فرم‌ها به آدرس ایمیل مرکز نوآوری و فناوری یا تحویل حضوری آن به مرکز ارسال شود. وی ادامه داد: از دیگر مراحل فرایند ارزیابی، جلسه معارفه با کارشناسان مرکز، جلسه داوری کارگروه‌های تخصصی مرکز، ارائه گزارش داوری‌ها به شورای راهبردی مرکز، اخذ تصمیم نهایی و ابلاغ به تیم یا شرکت می‌توان نام برد. رئیسی راه‌های ارتباطی را وب‌سایت 
INO.SHIRAZ.IR، آدرس ایمیل innovation_mu@shiraz.ir، آدرس مرکز: شیراز بین بوستان خلدبرین و شهرداری منطقه یک، ساختمان سازمان فاوا شهرداری، طبقه منفی یک اعلام کرد. وی حمایت‌های مرکز را بدین‌گونه اعلام کرد: شهرداری شیراز مکلف است در راستای زیست‌بوم نوآوری، شهر هوشمند، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال، مهارت‌افزایی از کسب‌وکارهای نوپا و محصولات دانش‌بنیان از اشخاص حقوقی و حقیقی دارای مجوز از مراجع ذی‌صلاح و رعایت قوانین، مقررات، ضوابط و با رعایت آیین‌نامه‌ مالی و معاملاتی شهرداری و صرفه و صلاح شهر حمایت می‌کند. رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: حمایت‌ها شامل صدور مجوز استفاده از لوگوی شهرداری و عنوان حامی معنوی پس از ارائه مجوز از مراجع ذی‌صلاح، مشاوره مدیران و کارشناس شهرداری جهت شناسایی مسائل و چالش‌های شهری، معرفی و ظرفیت‌سازی و کمک به تجاری‌سازی، مشارکت در ‌طرح‌ها و برنامه‌ها و تنظیم تفاهم‌نامه‌های تسهیلگر، ارائه امکانات و تجهیزات موردنیاز در چارچوب وظایف شهرداری، تخصیص فضای کاری و کارگاهی در چارچوب وظایف شهرداری، همکاری در تخصیص فضاهای تبلیغاتی در سطح شهر شیراز، مشارکت در تحقق ایده‌هایی با توجیه علمی، کاربردی و اقتصادی، اولویت در خرید محصولات و خدمات به‌صورت ترک تشریفات قانونی، همکاری در ارائه آمار و اطلاعات، برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی و توانمندسازی، تزریق سیدمانی اولیه (کمک‌های مالی اولیه) برای کمک به تیم‌های نوآور مستقر در شتاب‌دهنده، ارجاع به واحدهای آزمایشگاهی و کارگاهی سایر مؤسسات و دانشگاه‌ها جهت ساخت و پیاده‌سازی نمونه محصول اولیه در قالب تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین شهرداری است.
وی گفت: مراحل روند شتاب‌دهی تیم‌ها در شتاب‌دهنده مرکز شامل ثبت استارت‌آپ در سایت مرکز، داوری، پیش‌شتاب‌دهی، تیم‌سازی، ساخت ام‌وی‌پی، تحقیقات بازار، تولید محصول اولیه و ثبت شرکت و ارائه است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همچنین از فراخوان جذب استارت‌آپ‌ها، هسته‌ها و شرکت‌های دانش‌محور در مرکز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی