[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

مواجهه ما در جنگ رسانه‌ای مقابله به مثل نیست، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه مقابله ما در این جنگ رسانه‌ای هرگز مقابله به مثل نخواهد بود، گفت: جنایت‌هایی در این قرن و در اطراف ما انجام شد که در تاریخ بشری حادث نشده بود.
محمدهادی ایمانیه عصر یکشنبه ٦ آذر در یک کنفرانس خبری با خبرنگاران، بیان کرد: امروز کشور در شرایط جنگی به سر می‌برد؛ جنگی که نه نظامی است و نه اقتصادی، بلکه رسانه‌ای است.
به گزارش ایسنا، او ادامه داد: در جلسه‌ای که صبح روز یکشنبه با مدیران و رؤسای مناطق آموزش و پرورش فارس داشتیم، مطرح کردم که شرایط فعلی کشور به جنگ احزاب شباهت پیدا کرده است.
استاندار فارس یکی از مصادیق شکوه و عظمت این جنگ را رفتار امیرمؤمنان(ع) عنوان کرد و گفت: ایشان در اوج مشکلات یک مسلمان، هرگز اخلاقیات را رها نکرد و البته اساس مسلمانی هم همین است. ایمانیه تصریح کرد: کسی تصور نمی‌کرد که کومله در کنار دمکرات، رضا پهلوی، توده‌ای‌ها، سازمان منافقین و سلطنت‌طلب‌ها قرار بگیرد. او با بیان اینکه مقابله ما در این جنگ رسانه‌ای هرگز مقابله به مثل نخواهد بود، عنوان کرد: جنایت‌هایی در این قرن و در اطراف ما انجام شد که در تاریخ بشری حادث نشده بود؛ لذا امروز هم باید اغتشاش و اعتراض جوانان را از همدیگر تمیز داد.
استاندار فارس با بیان اینکه مردم و نیروهای نظامی و امنیتی طی مدت اخیر در استان خویشتن داری کردند و اخلاقیات را رها نکردند، گفت: متأسفانه در این ایام، ٥ نفر در استان به درجه رفیع شهادت نائل شدند. ایمانیه با تأکید بر این نکته که رسانه‌های فارس با حفظ متانت و اعتقادات، به آرامش جامعه کمک کردند تا صف اغتشاشگران نسبت به معترضان جدا شود، گفت: در راستای امید و امیدآفرینی در جامعه به ویژه استان فارس، آمادگی داریم اردوی راهیان پیشرفت در دستور کار قرار گیرد.
او ادامه داد: اردوی راهیان نور و اردوهای جهادی ویژه جوانان برای مشاهده محرومیت‌ها و کمک به سازندگی این مناطق در همه عرصه‌ها و همچنین اردوهای زیارتی که همیشه بار معنوی بزرگی برای مردم و جوانان ما داشته‌اند، برای رسانه‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد تا انعکاس اخبار پس از این اردوها با امیدآفرینی بیشتری از سوی رسانه‌ها انجام شود.
استاندار فارس در پاسخ به پرسشی پیرامون رضایت از عملکرد مدیران استان، با بیان اینکه از برخی عملکردها رضایت کامل ندارد، خواستار اظهارنظر از سوی رسانه‌ها و طرح نقدهای منصفانه برای بهبود عملکردها شد.
ایمانیه موضوع گرانی کاغذ مطرح شده از سوی مدیران رسانه‌های مکتوب استانی ضمن تأکید بر اینکه این مبحث از حوزه اختیاراتش خارج است، اما همواره آن را به عنوان یک مطالبه جدی مطرح و دنبال کرده است، نسبت به پیگیری بحث بیمه کارگران، قول 
مساعد داد.
 نمره بالای شورای تأمین فارس در وقایع اخیر
وی با بیان اینکه شورای تأمین استان فارس در حوادث و ناآرامی‌های اخیر نمره بالایی گرفت، رفتار فرمانده و پرسنل انتظامی و بسیج با اغتشاشگران را صبورانه و با اغماض و بردباری همراه دانست و با بیان اینکه در میانه چنین وقایعی امکان وقوع رفتارها و برخوردهای اشتباهی نیز وجود دارد، اعلام کرد که مسئولان ارشد کشور در خصوص جبران خساراتی که به ناحق ایجاد شده است، 
تأکید داشته اند.
استاندار فارس با قبول توصیه یکی از حاضران در این نشست خبری پیرامون پاسخ‌گویی به موقع به اعتراض‌ها و لزوم انجام اصلاحاتی با هدف امیدآفرینی بیشتر گفت: برخی از مطالبات معترضان بحق بوده و باید پاسخ مناسبی نیز داده شود.
 اقدامات اساسی فارس برای مقابله با خشک‌سالی
ایمانیه در خصوص اقدامات اجرایی شده برای مقابله با خشک‌سالی در فارس گفت: به طور جدی در این باره ورود کرده‌ایم و مسائلی همچون آبیاری قطره‌ای، انتقال آب از خلیج فارس و سد پارسیان، بستن چاه‌های غیرمجاز و... در دستور کار قرار گرفته است.
او در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به فارس هم گفت: خط شماره ٥ کشوری این مهم در حال انجام است. همچنین در حال پیگیری اختصاص سهمیه از خط شش طرح انتقال آب برای غرب و خط سوم این طرح به نقاط مرکزی استان هستیم.
استاندار فارس با بیان اینکه ٢٠٠٠ هکتار گلخانه از ابتدای امسال تاکنون در دست راه‌اندازی است که یک حرکت جهادی ارزشمند محسوب می‌شود، ابراز امیداوری کرد که عقب ماندگی تاریخی در این باره جبران شود.
ایمانیه به موضوع بیمارستان گله دار و چرایی تأخیر در بهره برداری از آن هم گفت: خیران قول داده بودند که تمام منابع مالی این بیمارستان را خود تأمین کنند، اما متأسفانه میانه کار به قول خود عمل نکردند و امکان تحهیز و تکمیل آن فراهم نشد. ولی در عین حال دولت تجهیز و تکمیل و اداره آن را به عهده خواهد گرفت.
او در خصوص پروژه آزادراه شیراز به اصفهان هم عنوان کرد: جلسات مستمر در حال برگزاری است و مقرر شده که تا پایان امسال شش قطعه آن زیر بار ترافیک برود.
استاندار فارس اضافه کرد: طی نشستی نیز مقرر شده که در ابتدای کار دو پاسگاه، دو پایگاه اورژانس، دو پایگاه راهداری و یک پایگاه هلال احمر در مسیر پروژه راه‌اندازی شود.
ایمانیه در پاسخ به سؤالی مبنی بر عملکرد ضعیف راه و شهرسازی فارس در طرح جهش ملی مسکن هم بیان کرد: با حضور رستم قاسمی، وزیر سابق راه و شهرسازی، گره یکسری موانع به ویژه در خصوص زمین‌های صدرا، میدان تیر، اکبرآباد، کمیل آباد و... باز شد.
او گفت: جلسات هفتگی ویژه شهرستان‌ها در هر هفته به تفکیک شهرستان‌ها هم برگزار می‌شود. رتبه فارس اکنون در این طرح به ٢١ ارتقا یافته است.
استاندار فارس به مسئله کمربندی شیراز هم اشاره کرد و با بیان اینکه موانع مورد اختلاف برداشته شده، افزود: مقرر شده تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری، راه و شهرسازی و راهداری در این خصوص تدوین شود.
 وضعیت قاچاق سوخت و سامان‌دهی معتادان متجاهر
ایمانیه به موضوع قاچاق سوخت در فارس هم اشاره و بیان کرد: امید است با همکاری نیروی انتظامی و راهداری بتوانیم این موضوع را کنترل کنیم. استان‌های هرمزگان و بوشهر هم در این باره می‌توانند به ما کمک کنند. او در خصوص جمع آوری و سامان‌دهی معتادان متجاهر هم گفت: از عملکردها در این خصوص در شیراز راضی نیستیم و توقعمان بیشتر است؛ قول داده بودیم که این کار را انجام دهیم، اما ظرفیت اردوگاه شماره ٢ کامل نشده است. ارودگاه شماره ٣ هم در مرودشت مقرر شده بود تا آخر آذرماه جاری از آن استفاده کنیم و تلاش بر این کار هم داریم.
 آخرین وضعیت آی‌تی‌آی و آزمایش و روغن نباتی
استاندار فارس به موضوع کارخانه «آی‌تی‌آی» اشاره و اعلام کرد که حکم مزایده این کارخانه داده شده و قیمت گذاری هم انجام شده و هفته آینده به مزایده خواهند رفت. وی افزود: شرط ما این است که برای تولید از این کارخانه استفاده شود و در این باره هم صلاحیت‌سنجی خواهیم کرد. البته قسمتی از املاک این کارخانه به فروش رفته و قسمتی از مطالبات کارگران هم پرداخته شده است.
ایمانیه به آخرین وضعیت کارخانه آزمایش اشاره کرد و گفت: دادگستری فارس اعلام کرده که این موضوع در اختیارات استان است. یک سرمایه گذار هم اعلام آمادگی کرده که در مزایده این کارخانه برای تولید کولرهای کم مصرف، آب‌گرمکن‌های جدید، صنایع دستی و اتومبیل برقی شرکت می‌کند.
او به کارخانه روغن نباتی هم اشاره کرد و با بیان اینکه از صاحبان کارخانه فعلی ناامید شدیم، اعلام کرد: خلع ید زمین کارخانه جدید در شهرک صنعتی انجام شده و به سرمایه گذار جدید واگذار خواهد شد و مقرر شده به سرعت حقوق کارگران پرداخت و دو خط تولید هم فعال شود. برای کارخانه قند ممسنی به نظر می‌رسد که مجدداً باید مزایده انجام شود.
ایمانیه به دانشگاه فرهنگیان شیراز و چالش‌های آن نظیر آلوده بودن آب آشامیدنی به دلیل هم‌جواری دانشگاه با پالایشگاه شیراز، مسیر دسترسی، سلف غذاخوری و... هم اشاره و بیان کرد: طی بازدیدی که اخیراً با معاون وزارت دفاع از این دانشگاه داشتیم، این مباحث بررسی و مقرر شد که طی برنامه کوتاه و بلندمدت تا ٥ سال حل شوند.
او گفت: ساخت دانشگاه فرهنگیان در بولوار حسینی‌الهاشمی در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین بنده به عنوان رئیس هیئت امنای این دانشگاه، پیگیری این مهم را به مدیرکل آموزش پرورش تفویض کردم.
 وضعیت دارو بهتر شده، اما مطلوب نیست
استاندار فارس به موضوع دارو و خلل در توزیع و عدم سامان‌دهی آن که منجر به برکناری رئیس سازمان غذا و دارو شد هم اشاره کرد و افزود: وضعیت بهتر از ماه گذشته شده، اما هنوز عادی نشده است.
ایمانیه در خصوص میزان سرمایه گذاری خارجی در فارس هم گفت: یکی از ضربه‌هایی که دشمنان همواره به ما زده‌اند، این بوده که هر زمان مباحثی مانند توریسم، سرمایه گذاری و امثالهم در کشور اوج گرفته، بحثی راه‌ انداختند تا کار دچار تأخیر شود.
او همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص ارتقای امنیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) پس از حادثه تروریستی گفت: سپاه و بسیج در حال مراقبت از حرم احمد بن موسی(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) هستند. اعتبارات مالی برای این کار وسیع نیاز است که در حال تبادل نظر برای اعمال ساختارهای واقعی و همیشگی هستیم.
 کمک به جذب سرمایه‌گذار
استاندار فارس خواستار کمک رسانه‌ها برای جذب سرمایه گذار در پروژه شهر سلامت شد و گفت: این پروژه، بهترین فضای سرمایه‌گذاری برای مردم این کشور است.
ایمانیه همچنین به موضوع بازسازی ٣٦٠ هکتار اطراف حرم احمد بن موسی(ع) اشاره و در این باره بیان کرد: ساکنان می‌تواند از صندوق توسعه حرم‌های مطهر با سود ٩ درصد، ٦٠٠میلیون تسهیلات با بازپرداخت ۲۰ساله دریافت کنند. چنانچه بعضی از ساکنان در شمار مددجویان کمیته امداد باشند، صندوق مذکور ٥ درصد از تسهیلات دریافتی را پرداخت خواهد کرد. البته وضعیت این٣٦٠ هکتار بافت اطراف حرم مطهر از نظر امنیت، بهداشت و درمان، ورزشی، معابر و آسفالت، ارائه تسهیلات، مساجد و... باید به وضعیت متوسط کلان‌شهر شیراز برسد.
 واگذاری تکمیل زیرساخت‌های ورزشی شیراز به شهرداری
او راجع به سامان‌دهی و تکمیل دو ورزشگاه شهید سلیمانی و پارس هم گفت: اعتبارات وزارت ورزش و جوانان به میزانی نیست که مشکل این دو ورزشگاه را حل کند؛ به همین دلیل مقرر شده که شهرداری به سرعت این پروژه‌ها را فعال، تجهیز و تکمیل کند.
استاندار فارس همچنین گفت: در نامه‌ای خطاب به مدیران کل، معاونان و فرمانداران استان، از آنها خواسته‌ام که اگر قصد شرکت در انتخابات سال آینده دارند، تا یکم دی ماه مهلت دارند به بنده اطلاع دهند و با استعفای آنها پس از این تاریخ موافقت نخواهم کرد.
ایمانیه با تأکید بر اینکه از عملکرد بانک‌های خصوصی فارس راضی نیستیم، گفت: نیاز به مصوبه مجلس در این باره در قالب قانون داریم تا در بودجه ١٤٠٢ بانک‌های کشور را وادار کند تا ٨٠ درصد از منابع هر استان را به خود همان استان اختصاص دهند.
استاندار فارس همچنین در خصوص مهاجرت نخبگان و پرستاران گفت: اگرچه زیاد نیست، اما همین میزان هم جای نگرانی دارد و به سهم خود یکسری کارها در فارس انجام داده و می‌دهیم، اما نیاز به یک عزم ملی دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی