[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

رشد ۳۰‌درصدی صدور کارت قالیبافی در استان فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: سال 96 نسبت به سال 95 با رشد 30‌درصدی در صدور کارت‌ قالبیافی در فارس مواجه بوده‌ایم.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی گفت: در سال 96 بیش‌از 3هزار و 289کارت قالیبافی برای متقاضیان در استان فارس صادر شده است.
همتی گفت: اداره فرش دستباف سازمان سال گذشته 15هزار و 455مورد بازرسی در کل استان فارس انجام داده است که این تعداد بازرسی نسبت به سال 95 رشد قابل توجهی داشته است.
او خاطرنشان کرد: سال گذشته 2هزار و 767مورد راستی‌آزمایی از کارگاه‌های خانگی فرش دستباف استان فارس انجام شده است.
همتی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌ی بازاریابی و فروش گفت: پیگیری حل مشکلات بیمه قالیبافان و پرداخت بیش از 11میلیارد و 510میلیون ریال نیز تسهیلات قالیبافی به واجدان شرایط و تشکیل بیش از 2هزار و 180پرونده و صدور مجوز مشاغل خانگی از فعالیت‌های اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در سال 96 بوده است.
او از برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های طراحی سنتی فرش دستباف، طراحی فرش دستباف در محیط فتوشاپ، بافت فرش و ارتقای مهارت رنگرزان، طی سال 97 خبر داد.
همتی با تأکیدبر اینکه معرفی فرش دستباف، رویکرد و سلایق مردم را از فرش ماشینی به فرش دستباف تغییر خواهد داد گفت: این اقدام کمک بسیاری به رونق بازار فرش دستباف خواهد کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس تأکید کرد: این استان در اصالت رنگ و طرح فرش‌های دست‌باف جایگاه خوبی در کشور دارد و همه در سال حمایت از کالای ایرانی باید تلاش کرده تا فرش ایران را بیش از پیش به جهانیان معرفی کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی