[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

نانجینگ ، خواهرخوانده شیراز شد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز برای امضای پیمان خواهرخواندگی میان دو شهر شیراز و نانجینگ عازم چین شد.
مهندس اسکندرپور در این سفر با شهردار نانجینگ و مسئولانی در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی و دانشگاهی دیدار و درخصوص گسترش روابط در این زمینه‌ها گفت‌وگو خواهد کرد. وی همچنین ضمن بازدید از شرکت واگن‌سازی پوژن،‌ با رویکرد افزایش همکاری، با مسئولان این شرکت دیدار می‌کند. شرکت پوژن درحال حاضر درزمینه ساخت و تأمین واگن‌های قطار شهری با کشور ایران و شهرداری شیراز همکاری دارد.
براساس این گزارش شهر نانجینگ با بیش از 8میلیون نفر جمعیت، یکی از چهار پایتخت باستانی چین است که طی دوره‌های مختلف نیز پایتخت این کشور بوده است.
نانجینگ که در مشابهت با شیراز، یک شهر گردشگری، فرهنگی و تاریخی محسوب می‌شود، یکی از سه مرکز برتر علمی‌تحقیقاتی چین به‌ویژه در زمینه علوم شیمیایی است. این شهر در سال 2008 جایزه افتخاری برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد همچنین جایزه شهر متمدن چین را دریافت کرده است. به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تمایل‌نامه خواهر خواندگی شیراز و نانجینگ پیش‌تر در سال 96 به امضا رسیده بود.
شیراز تا‌کنون با شهرهای دوشنبه (پایتخت تاجیکستان)، نیکوزیا (پایتخت قبرس)، چونگ‌چینگ کشور چین، وایمار آلمان (پایتخت فرهنگی ارپا در سال ۱۹۹۹) و پچ مجارستان (پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۰) پیمان خواهرخواندگی بسته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی