[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

ظرفیت مراکز اقامتی تکمیل شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از تکمیل 100 درصدی ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی این استان در اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، محمد ثابت اقلیدی در جمع خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های داخلی و خارجی که در قالب توری سه‌روزه از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این استان بازدید خواهند کرد، گفت: بالغ بر 36 درصد از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی کشور مربوط به استان فارس است.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: اساساً برند توریسم فرهنگی ایران را پرسپولیس (تخت جمشید) شکل داده که در جوار آن آثار دیگری بنا نهاده شده است.
ثابت اقلیدی با اشاره به هفته نکوداشت شیراز و جذابیت‌های این کلان‌شهر در اردیبهشت‌ماه، اعلام کرد: هم‌اینک 100 درصد ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان فارس تا آخر اردیبهشت‌ ماه تکمیل شده است.
او افزود: اقدامات و برنامه‌های تحولی در راستای مرمت و احیای آثار تاریخی فارس در دستور کار قرار گرفته است؛ به طوری که می‌توان به فاز نخست مرمت سنگ‌‌نگاره‌‌‌ها و نقوش هخامنشی و ساسانی و همچنین نورپردازی‌ آثار اشاره کرد.
ثابت اقلیدی همچنین گفت: رایزنی‌ها با شهرداری‌های شهرستان‌های استان که دارای سنگ‌نگاره و نقوش سنگی هستند هم رایزنی انجام شده تا اقدامات مرمتی دنبال شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس همچنین از راه‌اندازی کمپین «این، به اون در» در راستای منویات مقام معظم رهبری و روایات واقعی دوران ساسانی در حوزه تمدنی توسط یک تیم تخصصی به عنوان یک برنامه شاخص و کلان در سال جاری خبر داد و گفت: در شهرستان‌های کازرون، مرودشت و داراب، سنگ‌نگاره‌هایی با مضمون پیروزی ایرانیان بر رومیان وجود دارد که این رخداد تاریخی در قالب کمپین مذکور روایت می‌شود.
گفتنی است، با هدف معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان فارس در ابعاد ملی و بین المللی، تور رسانه‌ای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از این استان به مدت ۳ روز در حال برگزاری است. در این تور، خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران ایرانی و خارجی حضور دارند، در روز نخست سفر به استان فارس به شهرستان کازرون رفتند و از میراث جهانی منظر ساسانی فارس بازدید کردند. در این بازدید، تیم رسانه‌ای از شهر جهانی بیشاپور، تنگ چوگان دیدن کردند. همچنین در دومین روز از این سفر تیم رسانه‌ای از مجموعه‌های جهانی پاسارگاد و تخت جمشید و مجموعه فرهنگی و تاریخی حافظ بازدید داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی