[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

کشاورزی رویکردی ملی و فراملی دارد، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت کشاورزی شامل ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در حالی گشایش و خاتمه یافت که در آن تکنولوژی‌های برتر صنعت کشاورزی در ابعاد ملی و بین‌المللی در معرض دید علاقه‌مندان و البته پژوهشگران مرتبط قرار گرفت.
دکتر محسن نهاوندی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، با ارزیابی مثبت این نمایشگاه آن را یکی از موفق‌ترین نمایشگاه‌های کشاورزی در سطوح ملی و بین‌المللی دانست و گفت: در نمایشگاه اخیر، فعالان صنعت کشاورزی از 12 استان کشور و نمایندگی 6 کشور جهان حضوری فعال و پویا داشتند. 
او با اشاره به اینکه تولیدکنندگان کشورمان به‌صورت فعال در این نمایشگاه حضور داشتند و این نشان‌دهنده پویایی و ظرفیت‌های رو به گسترش صنعت کشاورزی در ایران است، گفت: تولیدکنندگان انواع سم‌پاش توربینی، آموزش و تعمیرات پهپاد‌ها، تولید بیل جلو تراکتور، تولید دستگاه‌های بوجاری غلات، تولید کمباین برنج، تولید و مونتاژ و توزیع نهاده‌ها و ادوات کشاورزی و تولید و توزیع قطعات یدکی تراکتور را در این نمایشگاه ارائه نمودند. 
این مقام اقتصادی در استان فارس در ادامه یادآور شد: سمت و سوی کشاورزی از روش‌های سنتی به مدرن در حال چرخش است و با توجه به این مهم، هم نیازمند معرفی داشته‌های صنعت کشاورزی با بهره‌گیری از نظرات خبرگان و تجارب ارزنده کشاورزان باسابقه هستیم و هم توجه مضاعف به صنایع تبدیلی با رویکرد ممانعت از خام‌فروشی و لحاظ ارزش افزوده محصولات این حوزه می‌باشیم.
او در تکمیل گفته‌های خود خاطرنشان کرد: در این رابطه نیازمند نوآوری و معرفی پژوهش‌های نوین در این عرصه هستیم تا بازارهای جهانی را با نوآوری‌های متخصصان ایرانی در اختیار بگیریم. وی هدف اصلی از برگزاری هر نمایشگاه را بازاریابی فعال در سطوح ملی و فراملی دانست و گفت: برگزاری هر نمایشگاه فرصتی برای بازاریابی و ثبت سفارش‌های تولیدی از خارج کشور با هدف صادرات و ارزآوری است. 
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در ادامه با بیان اینکه این نمایشگاه در 12هزار مترمربع فضای نمایشگاهی برپا شد، گفت: اختصاص این فضا برای معرفی دستاوردهای صنعت کشاورزی از توفیقات این شرکت بود و شرکت‌کننندگان در آن آخرین تجهیزات روز کشاورزی شامل انواع سم‌پاش، تراکتور، پهپاد‌های کشاورزی، تریلر، لجن‌کش‌ها و پهپاد‌های سانتریفیوژ را در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند.
دکتر نهاوندی افزود: در این رویداد بزرگ اقتصادی علاوه بر شرکت‌هایی از استان‌های فارس، خوزستان، کردستان، تهران، قزوین، همدان، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، البرز و نمایندگانی از کشورهای چین، ترکیه، روسیه، ایتالیا، کره و ژاپن حضور داشتند. همچنین در این فرصت هم مجال رقابت بین استانی را شاهد بودیم و هم تبادل اطلاعات فرار ملی را که در نوع خود بسیار ارزنده بود. 
گفتنی است، در حاشیه برگزاری این نمایشگاه که در تاریخ‌های 18 الی 21 اردیبهشت‌ماه در شیراز، مرکز استان فارس برگزار شد، نشست‌های تخصصی و دروره‌های آموزش نیز تشکیل گردید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی