[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

۱۰نکته خانه‌داری، روزنامه شیراز نوین

 خوشبوکردن حمام: برای خوشبو شدن حمام، کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید. زمانی که چراغ را روشن می‌کنید، گرمای ناشی از لامپ عطر را در هوا پراکنده می‌کند.
* از بین بردن بوی فاضلاب: نصف پیمانه جوش شیرین را در فاضلاب بریزید. سپس نصف پیمانه سرکه سفید هم اضافه کنید و در فاضلاب را بپوشانید.
* جلوگیری از کپک‌زدن پرده حمام: قبل از آویزان کردن پرده حمام، آن را در محلول آب و نمک قرار دهید.
* نرم‌شدن دست‌ها در حین شست‌وشو: وقتی از مایع شوینده استفاده می‌کنید، دست‌های شما خشک و زبر می‌شود. برای حل این مشکل، باید مقداری جوش شیرین به مایع شست‌وشو اضافه کنید تا پوست دست‌تان آسیب نبیند.
* دورکردن مورچه‌ها: مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و کابینت‌ها، کف و هر جایی که امکان دارد را با این محلول بشویید تا مورچه‌ها از شما دور شوند. برای این منظور، قرار دادن زغال خشک یا تکه‌ای لیموترش در محل زندگی آنها نیز مؤثر است.
* نرم نگه‌داشتن پتو: نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست‌وشو، همیشه دردسر است؛ اما مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد استفاده برای شست‌وشو، تا حد زیادی برطرف می‌شود. البته به یاد داشته باشید هرگز ماده شوینده بخاردار و سرکه را با هم به آب اضافه نکنید، چون گازی خطرناک از آن متصاعد خواهد شد.
* ساخت برف‌پاک‌کن با سیب‌زمینی: یک سیب‌‌زمینی جوانه زده و بی‌مصرف را از وسط نصف کنید و آن را روی شیشه جلوی اتومبیل بمالید. بدین ترتیب قطرات باران روی شیشه خواهد لغزید و مانع دید شما نخواهد شد.
* جابه‌جایی مبلمان: برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی، مبلمان را هل ندهید و نکشید؛ بلکه آنها را بلند کرده و حمل کنید. کشیدن مبلمان روی زمین حتی به طول چند سانتی‌متر، آسیب فراوانی به آنها وارد می‌کند. همچنین برای بلند کردن صندلی، باید به جای دسته، میله زیر نشیمن را گرفت.
* از بین بردن بوی سیگار: برای جلوگیری از انتشار بوی سیگار در خانه، یک شمع را روشن بگذارید. شمع در زمان سوختن، بوی سیگار را از بین خواهد برد.
* از بین بردن بوی داخل ماشین: بیشتر وقت‌ها با وجود اینکه پنجره‌های ماشین را باز می‌گذارید، باز هم بوی نامطبوعی به مشام می‌رسد. بو در پارچه و صندلی‌های ماشین نفوذ می‌کند و ماندگار می‌شود. برای حل این مشکل، از خاصیت بوگیری جوش شیرین استفاده کنید. مقداری جوش شیرین روی صندلی‌های ماشین بزنید و بعد از 15دقیقه با جاروبرقی صندلی‌‌ها را جارو کنید یا یک ظرف را با سرکه یا آمونیاک پر کنید و یک شب تا صبح داخل ماشین بگذارید و پنجره‌ها را باز بگذارید تا بو، جذب سرکه یا آمونیاک شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی