[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

لیگ برتر در دسترس ارتش زرد ، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
پس‌از 14 هفته بی‌شکستی، فجر امروز در شیراز به مصاف تیم یازدهم جدول خواهد رفت تا با کسب نوزدهمین پیروزی فصل، به استقبال بازی سرنوشت‌ساز برود.
آخرین شکست فجر شهید سپاسی در مسابقات لیگ یک به بیش‌از 5 ماه پیش 
بر می‌گردد. روزی که در ورزشگاه حافظیه با یک گل مشکوک، بازی را به رقیب مستقیم خود، چادرملو واگذار کردند. اتفاقی که صعود فجر را با چالشی جدی مواجه کرد و تأثیر آن هنوز هم در جدول مشهود است.
حالا بازی برگشت در زمین چادرملو نزدیک است. دیداری که می‌تواند سرنوشت صعود را تعیین کند، اما ابتدا فجر باید در یک بازی خانگی به ظاهر ساده، حتماً پیروز شود. فجر هفته گذشته در یک بازی سخت و حساس، موفق به پیروزی در شهرآورد شد. دیداری که چالشی جدی برای شاگردان رجب‌زاده محسوب می‌شد و پایان خوشی برای طلایی‌پوشان داشت.
آن پیروزی فجر را در کورس صعود نگه داشت. سرنوشت بازی برگزار نشده در اهواز هم که دیروز یکشنبه مشخص شد و کمیته انضباطی حکم به پیروزی به فجر شهید سپاسی داد و تیم شیرازی یک امتیاز و یک پله بالاتر از نماینده استان یزد در منطقه صعود قرار گرفت. اما دیدار رودَررو در زمین چادرملو اگر به سود آن تیم به پایان برسد، دوباره شاهد رقابتی تنگاتنگ خواهیم بود. 
پیش‌از رسیدن به 5 خرداد و دیدار چادرملو - فجر، دو بازی مهم دیگر برای این دو تیم وجود دارد. دو تیم هم‌نام از استان‌های همسایه: مس شهربابک و مس کرمان. دو تیمی که هفته گذشته به مصاف هم رفته و با تساوی بدون گل به کار خود پایان دادند.
مس شهربابک همان‌طور که از جایگاهش در جدول هم پیداست، تیمی کم ادعا با نتایجی متوسط است که نه برای صعود تلاش می‌کند و نه نگران بقاست. در حقیقت می‌توان گفت آن‌ها بهترین حریف ممکن برای امروزِ فجر شهید سپاسی هستند.
اما رقیب فجر در راه صعود، این هفته حریف دشواری را پیش رو دارد. شاگردان اخباری باید به کرمان بروند و با تیمی مصاف دهند که همانند فجر شهید سپاسی، 14 هفته بی‌شکستی را پشت‌سر گذاشته و در اوج ثبات و آمادگی به‌سر می‌برد. شاگردان  اکبر محمدی طی این 14 هفته آهسته و پیوسته بالا آمده و از تیمی پایین جدولی به یک تیم استوار در رده پنجم جدول تبدیل شده‌اند. آن‌ها با ادامه این روند، فصل آینده قطعاً یکی از مدعیان جدی صعود خواهند بود.
چادرملو باید روز پنجشنبه هفته جاری در جام حذفی به مصاف آلومینیوم اراک برود و سپس روز دوشنبه هفته آینده در کرمان با مس دیدار کند. روزهای سختی در انتظار تیم اردکانی است و با این اوصاف می‌توان خوش‌بین بود که فجر شهید سپاسی از فرصت طلایی استفاده کرده و در نهایت راهی لیگ برتر شود.
دیدار فجر شهید سپاسی و مس شهربابک امروز ساعت 18 و 15 دقیقه در ورزشگاه حافظیه برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی