[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

بیمه ورزشی را جدی بگیرید، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
دبیر هیئت پزشکی ورزشی فارس می‌گوید، برخورداری از بیمه ورزشی برای همه ورزشکاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای واجب است و کسی نباید خود را خدمات این بیمه محروم کند.
اسکندر رحیمی درخصوص مأموریت‌ها و وظایف هیئت پزشکی اظهار کرد: یکی از وظایف ما در هیئت این است که بیمه ورزشی همه ورزشکاران را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهیم. ارائه خدمات ویژه به ورزشکاران ملی یکی دیگر از این وظایف است.
وی افزود: به‌عنوان مثال ما در سال 1402 تعداد 1374 پرونده را به تهران فدراسیون پزشکی ارسال کردیم که حدود 3 میلیارد و 150 میلیون تومان برای درمان ورزشکاران هزینه کردیم. این درحالی است که بیمه ورزشی 70 هزار تومان است و اگر کسی تحت پوشش بیمه ورزشی قرار بگیرد، بعد از سه روز 40 درصد هزینه بیمه را می‌پردازیم، اگر دو ماه بگذرد 60 درصد، چندسال 80 درصد و درصورت خدای‌ناکرده فوت کردن شخص، حدود 200 میلیون تومان خسارت را پرداخت می‌کنیم.
مدیرکل سابق تربیت‌بدنی فارس، یکی دیگر از وظایف هیئت پزشکی ورزشی را ارتقا دانش مربیان، ورزشکاران و علاقمندان از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد عنوان کرد و گفت: نظارت بر بهداشت باشگاه‌ها و اماکن ورزشی، پوشش پزشکی تمام مسابقات در تمام سطوح، هشت کمیته تخصصی داریم که شامل کمیته درمان، تغذیه، روان‌شناسی، بانوان، خدمات درمانی، توان‌بخشی، مسابقات و نظارت بر باشگاه‌ها است.
رحیمی در پاسخ به این سؤال که آیا همه ورزشکاران می‌توانند عضو هیئت پزشکی ورزشی استان باشند، گفت: هر ورزشکاری هرکسی که حتی یک روز یا یک‌ساعت در یک باشگاه ورزشی در یک سالن ورزشی، می‌تواند تحت پوشش بیمه ورزشی قرار بگیرد و محدودیتی در‌این‌خصوص وجود ندارد.
وی درخصوص عملکرد کمیته نظارت نیز گفت:  این کمیته دو مأموریت دارد. یکی نظارت بر بهداشت باشگاه‌ها و اماکن ورزشی و دیگری بررسی وضعیت بیمه ورزشکاران. چون اگر بیمه نباشند به ضرر ورزشکار است. اگر خدای‌ناکرده ورزشکاری آسیب ببیند، آن‌موقع باید مدیر یا مؤسس باشگاه هزینه را بپردازد.
رحیمی درخصوص وظایف هیئت نسبت به ورزشکاران ملی‌پوش گفت: ما در هیئت پزشکی ورزشی کلیه ورزشکاران ملی را رایگان درمان می‌کنیم. یعنی اگر مراجعه کنند، هزینه فیزیوتراپی، درمان یا عمل جراحی داشته باشند، هیئت پزشکی ورزشی استان هزینه آن‌ها را تا 80 درصد پرداخت می‌کند.
او که رئیس کمیته آموزش هیئت پزشکی ورزشی نیز هست، درباره وظایف این کمیته گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی با هدف ارتقای سطح دانش ورزشکاران، مربیان و علاقمندان، ازجمله کارهایی است که در این کمیته انجام می‌دهیم. ما کلاس‌های مختلفی مثلاً برای پزشک تیم می‌گذاریم. تیم‌هایی که به مسابقات می‌روند، حتماً باید یک پزشک عمومی در کنار خود داشته باشند و دوره ماساژ، ورزش درمانی در آب، آسیب‌های ورزشی، تغذیه ورزشی، و روان‌شناسی ورزشی و نواربندی ورزشی ازجمله کلاس‌هایی است که در طول سال برگزار می‌کنیم.
دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان در پایان به همه ورزشکاران توصیه کرد که علاوه‌بر رعایت اصول ورزشی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، خود را از بیمه ورزشی محروم نکنند تا درصورت بروز هرگونه حادثه، روند درمان آن‌ها با سهولت و هزینه کمتری انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی