[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

محمدپور همچنان امیدوار به طلای المپیک لندن! ، روزنامه شیراز نوین

وزنه‌بردار ایرانی بعد از ۶‌سال همچنان به دنبال گرفتن مدال طلای المپیک لندن است. به گزارش «ورزش سه»، سعید محمدپور در حالی در المپیک ۲۰۱۲ لندن روی تخته وزنه‌برداری رفت که کمتر از ۲۰‌سال داشت. این ملی پوش وزنه‌برداری که به عنوان پنجمی ‌المپیک رسید؛ بعد از چند سال با توجه به مثبت شدن دوپینگ همه ۴‌نفری که بالاتر از او قرار گرفتند، امیدوار به کسب مدال طلا شد. 
با اینکه دوپینگ نفرات اول تا چهارم دسته ۹۴‌کیلوگرم قطعی شده بود؛ اما کمیته بین‌المللی المپیک قهرمانی سعید محمدپور را تأیید نکرده بود. با این حال آنطور که این وزنه‌بردار اردبیلی گفته اخیراً این تأییدیه از سوی IOC به کمیته ملی المپیک ایران رسیده است. 
محمدپور که چند سالی به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه آرنج از میادین دور بود؛ بار دیگر به اردوی تیم ملی دعوت شده و برای رسیدن به مسابقات جهانی‌۲۰۱۸ تلاش می‌کند. 
نکته درباره قهرمانی این وزنه‌بردار ایرانی در المپیک لندن اینجاست که اول از همه مدال طلا و حکم قهرمانی از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به او تحویل داده می‌شود یا خیر.
موضوع دوم مربوط به مسئولان داخلی است. محمدپور درخواست کرده بعد از رسیدن این مدال طلا به ایران پاداش قهرمان‌های المپیک ۲۰۱۲ یعنی ۲۰۰‌سکه از سوی وزارت ورزش و ۷۰‌میلیون از سوی کمیته ملی المپیک را دریافت کند. 
در حاشیه حضور صالحی امیری در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری که روز دوشنبه اتفاق افتاد؛ سعید محمدپور با کمک علی مرادی به صحبت با رییس کمیته ملی المپیک پرداخت و این موضوع را با وی در میان گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی