[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

رنگ آبی، رنگ مشارکت سلامت است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، با اشاره به افزایش شهرهای دارای وضعیت رنگ‌بندی آبی کرونایی در استان فارس، بر اهمیت تداوم پایبندی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با کاهش آمارهای کرونا تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در نشست صبح دیروز ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، گفت: گزارش‌ها نشان دهنده کاهش موارد ابتلا و بستری کووید ۱۹ در استان فارس است. او با اشاره به افزایش شهرهای آبی در استان فارس اضافه کرد: هم اکنون ۲۰ شهرستان استان فارس در وضعیت آبی و ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش نسبی آمارهای کرونا در فارس، از مردم استان خواست همچنان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، سلامت خود و اطرافیان را در برابر خطرات بیماری‌های تنفسی حفظ کنند. دکتر حسینی با تأکید بر این موضوع که در مقابل کاهش موارد شناسایی، بستری و فوت ناشی از کرونا، با افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران مبتلا به آنفولانزا روبه‌رو هستیم، افزود: برای دستیابی به وضعیت باثبات، همچنان نیازمند همراهی مردم در کنار ایثار و فداکاری کارکنان دانشگاه در تمام بخش‌ها هستیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست گفت: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) در یک هفته گذشته تعداد موارد فوت ناشی از کرونا در جهان به حدود ۹هزار و چهارصد مورد رسیده که این تعداد کمترین موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ از ابتدای فوریه ۲۰۲۲ میلادی بوده است.
دکتر «عباس رضاییان زاده» افزود: در گزارش سازمان بهداشت جهانی تأکید شده که به دلیل قابل پیشگیری بودن، هر مورد مرگ ناشی از کرونا غیرقابل قبول است و باید نگران جهش‌های احتمالی ویروس کرونا نیز باشیم.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز نگرانی از افزایش موارد آنفولانزا، به عدم تأثیر آنتی بیوتیک‌ها در درمان بیماری‌های ویروسی اشاره کرد و از مردم خواست از مصرف خودسرانه این گروه دارویی برای درمان آنفولانزا خودداری کنند.
بررسی مصوبه‌های نشست‌های پیشین این ستاد، ارائه آخرین گزارش‌ها و آمارهای مربوط به کرونا در مناطق مختلف استان، ارزیابی روند اجرای واکسیناسیون در استان، بررسی وضعیت سلامت بیماران بستری در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌ها، آمار ورودی جدید بخش‌های بستری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان و بررسی دلایل جان باختن بیماران مبتلا به کرونا در استان طی روزهای اخیر، دیگر محورهای این نشست بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی