[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

می‌خواهیم برنده شویم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن اشاره به اظهارات جنجالی «یورگن کلینزمن» در آستانه دیدار با آمریکا، گفت: روز سه‌شنبه روز خیلی خاصی است و می‌خواهیم برابر آمریکا برنده بشویم. به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران امروز سه شنبه در آخرین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آمریکا می‌رود. این مسابقه که برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد و معادلات صعود به مرحله حذفی را تعیین می‌کند، از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز می‌شود. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران دیروز دوشنبه با حضور در نشست خبری پیش از این مسابقه، ضمن تشریح آخرین وضعیت تیمش به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
 آمریکا سازمان‌یافته است
کی‌روش گفت: ابتدا خدمت تمام کسانی که اینجا هستند سلام می‌کنم. ابتدا اظهار نظر کوتاهی داشته باشم چون سه‌شنبه روز خیلی خاصی است و می‌خواهیم بازی خوبی انجام بدهیم. بک بازی ویژه برای ما خواهد بود. تیم ملی آمریکا در بازی‌های قبل مقابل انگلستان و ولز خیلی خوب بازی کرد. تیم‌های دیگر و به‌خصوص خودمان خیلی مستمر خوب کار نکردیم. می‌دانیم سه‌شنبه چه‌کار می‌کنیم. یک تیم خوب مقابل ماست که سازمان‌یافته هستند.
 بازی با آمریکا برای من ویژه است
سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: ما همان هدف را در ذهن خودمان داریم. امیدوارم بازیکنان من خوب بازی کنند و به پیروزی برسیم. امیدوار هستم که بتوانیم به نتایجی برسیم که بهترین کار را برای ما برای رسیدن به مرحله دوم انجام دهد. برای من یک روز بخصوص خواهد بود؛ چراکه قبلاً با لیگ باشگاهی آمریکا و ملی این کشور کار کرده‌ام و عضوی از خانواده بزرگ فوتبال بوده‌ام. برای من یک امتیاز و افتخار بزرگ است. اگر فوتبال بهتری بازی کنیم، شانس بیشتری خواهیم داشت.
 نتیجه به خدا بستگی دارد
وی گفت: سعی می‌کنیم از نکات فنی در دفاع و حمله استفاده کنیم. آمریکا هم نکات فنی زیادی دارد. می‌خواهیم از بازی لذت ببریم. ما نمی‌خواهیم فقط به رفتن یا به صعود فکر کنیم، بلکه می‌خواهیم تمرکز کنیم روی توانایی‌های خودمان و بقیه اش به خدا بستگی دارد. در بازی اول توانستیم چیزهایی یاد بگیریم و در بازی دوم سه امتیاز گرفتیم و حالا می‌خواهیم این دیدار را ببریم و به مرحله بعدی برسیم.
 آمریکا مدرن بازی می‌کند
سرمربی ایران اظهار کرد: البته آمریکا خیلی خوب است. این تیم با تیمی که من در ایالت متحده دیدم خیلی فرق می‌کند. آنها فوتبال مدرنی بازی می‌کنند. هر روز تمرین می‌کنند و بازیکنانش بازی در اروپا را در کارنامه دارند. ما می‌خواهیم موفق شویم اما با احترام نسبت به آنها.
 روز سه‌شنبه بازی به‌شدت سختی داریم
سرمربی ایران در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است باز هم تیم ملی ایران مثل بازی با ولز شجاعانه بازی کند، اظهار کرد: نباید از لحاظ تئوری صحبت کنیم. باید درباره حقایق صحبت کنیم. دو حقیقت وجود دارد که شما سؤال نکردید. تیم اینجاست که بهترین عملکرد را داشته باشد. همینطور آمریکا که دو بازی عالی داشته است. می‌خواهم توجه همه را جلب کنم که بازی به‌شدت سختی داریم.
 مهم است که چطور کار را تمام کنیم
کی‌روش افزود: بگذارید ساده بگویم. مهم نیست چطور شروع و چطور حرکت کردیم. مهم این است که چطور تمامش کنیم. در جام‌های جهانی قبل با تیم‌های دیگر گاهی خوب شروع می‌کردیم، اما بعضی اوقات دود آنچنان سریع می‌گذرد که دیده نمی‌شود. پیروزی مقابل ولز خوب بود، اما تمام شده است. آن نتیجه به ما کمک می‌کند اطمینان پیدا کنیم که کارهای خوب گذشته را تکرار کنیم. فقط یک چالش برابر خودمان داریم. باید قوی‌تر و تیم بهتری باشیم. باید بهترین تیم زمین باشیم تا صعود کنیم. این چالش ساده نیست. این‌طور نیست که سال قبل یک بازی خوب داشته باشیم و به ما پاسپورت بدهند و بگویند به فینال اروپا بروید. این مربوط به بازی روز سه‌شنبه است. از ۶ جام جهانی، این اولین بار است که می‌توانیم صعود کنیم، ولی آمریکا در سال ۱۹۹۴ این کار را کرده است. برای ما خاص است چون می‌توانیم برای اولین بار صعود کنیم.
 اگر در این جنگ روانی پیروز نشوم، کاری نکرده‌ام
کی‌روش درباره شکایت فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون آمریکا به‌خاطر تغییر در پرچم ایران و اینکه آیا می‌تواند از این اتفاق به‌عنوان عامل روانی برای ایران استفاده کند، تأکید کرد: در ۴۲ سالی که مربیگری کرده‌ام، اگر در این جنگ روانی پیروز نشوم، عملاً کار خاصی انجام نداده‌ام. می‌دانیم که مأموریت ما اینجا این است که سرگرمی ایجاد کنیم. من در آفریقا متولد شده‌ام. تا امروز جاهای زیادی کار کرده‌ام. می‌دانید یک توپ ساده برای کسانی که دو روز غذا نخورده‌اند چه کار می‌کند؟ این لحظه جادویی است که -آن توپ- ناراحتی آن بچه‌ها را به لبخند تبدیل می‌کند. این مأموریت ما در فوتبال است. پدرم به من یاد داد که به فوتبال دروغ نگویم. او این را هم گفت که «همه چیزت را برای بازی بده ولی خودت را برای بازی نکُش». من به این پایبندم. این مأموریت ماست و به آن احترام می‌گذارم. بقیه موارد برای همه جوامع می‌تواند مهم باشد. همانطور که کریم -انصاری‌فرد- گفت، اگر درباره نژادپرستی و حقوق بشر صحبت کنیم، ما اینجا هستیم برای اینکه حداقل ۹۰ دقیقه لبخند روی لب مردم بگذاریم.
 بازیکنان آمریکا در اروپا بازی می‌کنند
وی ادامه داد: من با تیم ملی آمریکا بازی کرده‌ام. در فوتبال آمریکا کار کرده‌ام. وقتی به لیگ آمریکا رسیدم از تیم‌های سطح بالای اروپا آمده بودند. یک جعبه روبه‌روی ما بود و بازیکنانی مثل «دونادونی» سراغ آن می‌رفتند تا بهترین کفش و لباس را انتخاب کنند. بچه‌های امروز آمریکا چیزی درباره آن جعبه نمی‌دانند. همه آنها در آن جعبه بود. آنها این فرصت را داشتند که توانستند «ساکر» را به «فوتبال» تبدیل کنند. آنها بازیکنانی دارند که در اروپا بازی می‌کنند. حالا می‌خواهم به جواب شما برسم. باید بازیکنان را آماده کنم که بهترین فوتبالشان را به نمایش بگذارند. اگر کاری کنند که حواسشان پرت بشود، به فوتبال دروغ گفته‌ام و چیزی که پدرم گفت را عمل نکرده‌ام.
 هدفمان صعود به مرحله بعد است
خبرنگاری از کی‌روش درباره سابقه تاریخی ۸ آذر و پیروزی ایران مقابل استرالیا و صعود به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه سؤال کرد و اینکه آیا بازی هجومی آمریکا به سود ما خواهد بود یا نه که سرمربی ایران در پاسخ گفت: چند سال است مربی کریم -انصاری‌فرد- هستم. وقتی در زمین هستید و پرده -نمایش- باز می‌شود، باید آماده باشید، آواز بخوانید و برقصید و کسی نمی‌تواند کمکتان کند. خدای فوتبال هم شما را نمی‌بخشد. سؤال شما را می‌فهمم. اتفاقاتی که برابر آمریکا رخ داده است را می‌فهمم، ولی باید در نظر داشته باشیم یک هدف داریم که باید برویم مرحله بعد. باید از نمایش لذت ببریم و اطمینان یابیم وقتی بازی تمام می‌شود مردم ایران و مردم آمریکا به ما افتخار می‌کنند. همینطور فوتبال به ما افتخار کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی