[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

اجرای ۱۵عنوان برنامه اجتماعی در حاشیه شیراز ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: بیش از 15عنوان برنامه اجتماعی در محلات کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر ابراهیم گشتاسبی‌راد با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از این برنامه‌ها، ویژه برنامه «برگ‌ها بسیارند؛ ریشه‌ها یکی» بود که در 14 محله کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین شهر شیراز برگزار شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اشاره کرد: این برنامه به مناسبت هفته گرامیداشت شیراز به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی این سازمان و با همکاری شهرداری مناطقی که محلات در آن مستقر هستند طی ۱۴ روز پیاپی برگزار شد.
دکتر گشتاسبی‌راد افزود: این ویژه برنامه همان‌گونه که از نام آن برمی‌آید؛ برنامه‌ای عملیاتی در زمینه تقویت سرمایه اجتماعی و سرمایه فرهنگی در جامعه متکثر و متنوع امروزی است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در این برنامه با بازخوانی و بازنمایی ریشه‌های اجتماعی و مردم‌شناختی مشترک شهروندان، زمینه انسجام محله‌ای، تقویت هویت جمعی و موجبات حفظ و نکوداشت سرمایه‌های فرهنگی شیراز فراهم شد.
سارا همت، معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی این سازمان نیز تصریح کرد: ویژه برنامه «برگ‌ها بسیارند؛ ریشه‌ها یکی» با زدودن غبار از خاطرات بومی و محلی و یادآوری دلبستگی‌های مشترک مانند مشاهیر بزرگ، اماکن ارزشمند، آداب و رسوم بومی و سنت‌های محلی باب «گفتگوی اجتماعی» بین مردم را باز کرده و یادآوری می‌کند که با وجود تفاوت‌های فردی، قومی، طبقاتی، صنفی، مذهبی و فرهنگی، همه در ریشه‌ها یکی هستند.
وی خاطرنشان کرد: سلسله‌برنامه‌هایی برای اجرا در محلات مذکور طراحی و برای اجرای طرح‌هایی کلان و با محوریت کارآفرینی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به طور دائم در این محلات برنامه‌ریزی شده است.
همت همچنین برگزاری برنامه «عشق را زندگی کنیم» را از دیگر برنامه‌های اجتماعی ویژه هفته شیراز برشمرد و بیان کرد: این برنامه با هدف ایجاد نشاط اجتماعی برای تمام مردم به ویژه کودکان کار روز 14 اردیبهشت‌ماه در باغ خانواده گلشن و با حضور ۳۰۰ کودک کار برگزار شد.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز در مورد جزئیات این برنامه گفت: ویژه برنامه «عشق را زندگی کنیم» تلفیقی از برنامه‌های اردوی تفریحی در فضای سر سبز باغ خانواده، برنامه پرورشی آموزشی شامل موسیقی زنده، طنز اجتماعی، نمایش عروسکی، شعبده‌بازی، مسابقه فرهنگی، برنامه ورزشی شامل مسابقه فوتبال دستی، والیبال، فوتبال، طناب‌كشى و غیره، دیدار و گفتگو با مسئولان و ضیافت شام بود.
وی با بیان اینکه این برنامه با هدف جامعه‌پذیری نقش‌ها، ایجاد روحیه نشاط اجتماعی و عزت نفس، تقویت هویت اجتماعی و انتقال هنجارهای بومی شهر شیراز برگزار شد گفت: در برگزاری آن، مؤسسه صبح آفرینش و جمعیت امام علی (ع) همکاری داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی