[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

خروج از رکود با تورم، روزنامه شیراز نوین

 رئیس اتحادیه مشاوران املاک شیراز از افزایش ۲۰تا ۲۵درصدی اجاره مسکن در این کلانشهر خبر داد. محمدقاسم تابنده‌‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه امسال بازار مسکن مقداری از رکود خارج شده است و مردم درحال سرمایه‌گذاری در بخش مسکن هستند اظهار داشت: امسال قیمت مسکن در شهر شیراز 20 تا 25 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه قیمت اجاره واحدهای مسکونی در کلان‌‌شهر شیراز نیز 20 تا 25 درصد افزایش داشته است‌ افزود: از آنجا که بیشتر صاحب‌خانه‌ها به مسکن به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و نوسانات بازار ارز و همچنین نرخ سود بانک‌ها قیمت رهن و اجاره مسکن را بالا برده‌اند.
وی با بیان اینکه درحال حاضر خریدار مسکن بیشتر از فروشنده است و تقاضای بازار بالا رفته است گفت: 
درحال حاضر بازار مسکن در شهر شیراز با دو نوع خریدار روبه‌رو است، یکی مشتریانی هستند که از استان‌های جنوبی به ویژه خوزستان به دلیل آب و هوای نامناسب خواستار خرید مسکن در شیراز هستند و دیگری خریدارانی هستند که علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بازار طلا و ارز ندارند و ترجیح می‌دهند که در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: قیمت خرید مسکن در نقاط مختلف شیراز با توجه به قدمت ساخت و نوع مصالح به کاررفته متفاوت و از متری 3.5میلیون تومان تا متری 12میلیون تومان متغییر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی