[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

دیدگاه، روزنامه شیراز نوین

فوتبال مدرسه زندگی است
 

شیرازنوین- محمد شفيعي

رئیس کانون مربیان فوتبال فارس

فوتبال مدرسه زندگی است. علاوه بر آموزش مهارت‌های پایه فوتبال در مدارس فوتبال، روش زندگی کردن نیز به فوتبال آموزان آموزش داده می‌شود؛ لذا، نقش مربیان در مدارس فوتبال از جنبه‌های مختلف با اهمیت است. جدا از بخش فنی و مهارتی فوتبال، مربیان باید مهارت‌های اولیه مورد نیاز زندگی را به فوتبال آموزان آموزش دهند. امیدوارم در راستای بهبود کیفیتی فوتبال که به منظور توسعه و ارتقای سطح فوتبال در دنیا مورد نظر است و همچنین، درراستای ارتقای سطح فرهنگی و ورزشی فوتبال‌آموزان و جوانان مستعد استان عزیزمان فارس بتوانم گام‌های مؤثری بردارم. مطالب زیر برنامه آموزشی کلی فوتبال ویژه مدارس فوتبال است. امید به اینکه این موضوع بتواند برای فوتبال پایه استان مفید باشد . 
این مطالب شامل برنامه‌ها، نمونه‌های تمرینی ویژه رده‌های سنی ۶تا١٢ سال می‌باشد. در این مرحله عمدتاً تأکید بر آموزش مهارت‌های پایه فوتبال شامل دریبلینگ، پاس‌ها، دریافت‌ها، شوت زدن و مهارت‌های پایه دروازه‌بانی است. ویژگی‌های کلی بدنی، روانی و مهارتی در رده‌های مختلف سنی نیز به طور خلاصه آورده شده است.
سازماندهی یک فستیوال 
در برگزاری یک فستیوال موارد زیر باید انجام شود‌: 
پروسه ثبت نام- اطلاع‌رسانی‌- ارسال جزئیات برای شرکت‌کننده- تعداد تیم‌ها‌- تعیین زمین‌ها- تعیین برنامه‌- سازماندهی امکانات تعیین کارمندان و همکاران‌- کمک‌های اولیه و نوشیدنی.
فستیوال با حضور ٨‌تیم
در شکل زیر تعداد تیم‌ها 8‌تیم بوده است و همان‌طور که نشان داده شده است زمین‌های D ،A مربوط به بازی و زمین‌های F ،E ،C ،B مربوط به برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.
در ادامه جدول پیشنهادی برگزاری فستیوال آمده است. لازم به یادآوری است که شما می‌تواند از این نمونه‌ها الگو‌برداری کنید و با توجه به شرایط و امکانات خود فستیوال را طراحی کنید.
فستیوال با حضور ١٠‌تیم
شکل زیر مربوط به فستیوال 10‌تیمی‌است. کارگاه‌های آموزشی و زمین‌های مسابقه در شکل مشخص است
فستیوال با حضور ١٢‌تیم
فستیوال با حضور ١۶‌تیم
جهت اطلاع دوستانی که مطالب آموزشی گراس روتز را دنبال می‌کنند عرض کنم که هفته پایانی آموزش‌ها مربوط به سازماندهی تورنمنت‌ها می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی