[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

۳‌سناریو در یک قتل، روزنامه شیراز نوین

ماجرای وحشتناک مرد خشن قمه به دست که به تعقیب و گریز بامدادی پلیس در بولوار فرودگاه مشهد کشید در‌حالی به مرگ دلخراش یک‌زن گره خورد که سه سناریو در مثلث جنایی این پرونده خودنمایی می‌کند.
شب جمعه گذشته، راننده کامیونی که بار روغن موتور داشت، وارد شهرک شهید رجایی مشهد شد. قرار بود بار کامیون صبح روز بعد در منطقه جاده سیمان تخلیه شود به همین دلیل راننده کامیون از خودرو پیاده شد و آن را به شاگرد 50‌ساله‌اش سپرد. او خطاب به شاگرد کامیون گفت: کامیون را به منطقه جاده سیمان ببر و در همان جا بمان تا صبح بار روغن موتور را تخلیه کنند! اما با رفتن راننده، شاگرد کامیون که پشت فرمان خودرو قرار گرفته بود تصمیم دیگری گرفت و به سوی بولوار فرودگاه مشهد حرکت کرد. او از زیرگذر تقاطع غیرهمسطح الغدیر عبور کرد و بعد از دوربرگردان دوم در حاشیه بولوار ایستاد.
هنوز دقایقی بیشتر از این ماجرا نگذشته بود که ناگهان مردی قمه به دست شیشه کامیون را خرد کرد و در حالی که تیغه قمه را به سمت مرد 50‌ساله (شاگرد کامیون) نشانه رفته بود، فریاد زد، حرکت کن! زود باش! مرد 50‌ساله که از دیدن چهره خشن آن مرد وحشت کرده بود به ناچار سوئیچ را چرخاند و دوباره به سمت پل الغدیر به راه افتاد. «مرد قمه به دست» فریاد کشید به طرف لاین شهرک عسگریه برو! اما راننده که به دلیل سرعت زیاد نمی‌توانست کامیون را کنترل کند دوباره فرمان خودرو را به سمت جاده فرعی فرودگاه چرخاند هنوز بیشتر از 500‌متر در این جاده حرکت نکرده بود که ناگهان راننده خودروی گشت یگان امداد را در تاریکی شب مشاهده کرد. او با دیدن نیروهای انتظامی و در یک فرصت مناسب در کامیون را باز کرد و خود را بیرون انداخت. در این هنگام بود که مرد خشن پشت فرمان کامیون قرار گرفت و به فرار ادامه داد. شاگرد 50‌ساله که خود را در کنار پلیس می‌دید فریاد زد کامیونم را سرقت کرد! با فریادهای مرد 50‌ساله بلافاصله خودروی یگان امداد به تعقیب کامیون پرداخت. در حالی که کامیون به سمت جاده فرعی و خاکی در حرکت بود. دقایقی بعد از تعقیب و گریز و در حالی که کامیون داخل چاله‌ای خاکی فرو رفته بود، مرد قمه به دست با استفاده از تاریکی شب کامیون را رها کرد و از محل گریخت.
زمانی که مأموران به محل رسیدند، شاگرد 50‌ساله دوباره پشت فرمان خودرو قرار گرفت و آن را از میان چاله بیرون کشید اما وقتی کامیون در مسیر بازگشت از همان مکان قرار گرفت ناگهان پیکر خون آلود زن جوانی در حاشیه خیابان نمایان شد. خون‌های تازه ریخته شده از سر زن جوان حکایت از آن داشت که جسد او نیز دقایقی قبل در همین محل رها شده است. این درحالی بود که کیف دستی کهنه پول به همراه یک بسته ناس در نزدیکی جسد پیدا شد. با گزارش حادثه وحشت بامدادی در بولوار فرودگاه به قاضی ویژه قتل عمد و کشف جسد یک زن که به این پرونده گره خورده بود، بلافاصله قاضی «کاظم میرزایی» شبانه عازم محل کشف جسد شد و به تحقیق در این باره پرداخت. به دستور مقام قضایی جسد این زن به پزشکی قانونی انتقال یافت و شاگرد 50‌ساله خودرو نیز که دستگیر شده بود به تشریح ماجرای مذکور پرداخت. درپی صدور دستوراتی از سوی مقام قضایی برای بررسی زوایای پنهان این پرونده، صبح روز بعد قاضی علی اکبر احمدی‌نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) ادامه تحقیقات را به عهده گرفت و بدین ترتیب راننده اصلی کامیون که در شهرک شهید رجایی حضور داشت، احضار و بازجویی شد اما وقتی راننده کامیون ادعا کرد بسته ناس کشف شده در اطراف جسد به وی تعلق دارد، روند رسیدگی به این پرونده تغییر کرد و احتمال جنایت قوت گرفت. پزشکان قانونی نیز ایجاد شکاف عمیق در سر زن جوان را در حالی تأیید کردند که احتمال می‌رود جمجمه وی با ضربه سنگینی شکسته باشد. این درحالی است که هنوز هویت این زن که بین 35 تا 40‌سال دارد و پالتوی زمستانی، شلوار لی آبی و مانتوی مشکی پوشیده بود، مشخص نشده است‌. بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن است که زن لاغراندام به مواد مخدر نیز اعتیاد داشت و در همان محل جان خود را از دست داده است.
بنابراین گزارش‌، درحالی که تحقیقات از سوی قاضی احمدی‌نژاد درباره سناریوهای متفاوت این پرونده ادامه داشت، چند ساعت بعد جوان 25‌‌ساله‌ای وارد کلانتری شهید آستانه پرست مشهد شد و پرده از راز ماجرایی خون آلود برداشت. او به نیروهای انتظامی گفت: وقتی به مشهد آمدم با مردی آشنا شدم که مدعی بود با همسرش اختلاف دارد. آن مرد با من درد دل کرد و مشکلات خانوادگی‌اش را برایم شرح داد. من هم خیلی دلم به حالش سوخت و قول دادم که کمکش کنم به همین دلیل با یکدیگر منزلی را در اطراف بولوار وحدت اجاره کردیم اما هنوز ساعتی از نیمه شب نگذشته بود که آن مرد با پیراهن خونی به خانه آمد و گفت: من همسرم را کتک زدم و پیکر او را در بولوار فرودگاه انداختم. با وجود این، جوان 25‌ساله در ادامه اظهاراتش به تناقض‌گویی پرداخت و ادامه داد: آن مرد گفت: همسرم را کتک زدم ولی پیکر او را جایی نبردم! و در اظهارات متناقض دیگر گفت: پیکر همسرم را در خیابان کوشش مشهد انداختم!
در‌پی اظهارات این جوان خود معرف، بلافاصله قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی‌ و انقلاب مشهد دستور بررسی جزئیات این حادثه را صادر کرد و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که رسیدگی به این پرونده را به عهده داشتند، موفق شدند منزل محل سکونت مورد ادعای این جوان را پیدا کنند اما تحقیقات میدانی نشان می‌داد که آن‌ها دو نفر بودند و صاحبخانه نیز حضور دو نفر در منزل اجاره‌ای را تأیید کرد.
درحالی تحقیقات در این پرونده ادامه دارد که سه‌سناریو در مثلث جنایی خودنمایی می‌کند. با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی ویژه قتل عمد، بررسی‌های کارآگاهان درباره سه سناریوی مذکور که از بولوار فرودگاه آغاز شد، همچنان ادامه دارد. در همین حال شاگرد 50ساله که یکی از مظنونان سناریوی این مثلث جنایی است درباره این که چرا آن شب به جاده سیمان نرفت نیز گفت: احساس کردم امنیت در بولوار فرودگاه بیشتر است به همین دلیل با وجود اصرار راننده کامیون، به سوی بولوار فرودگاه حرکت کردم تا شب را داخل کامیون سپری کنم! 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی