[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

جشنواره ملی کوچ عشایر فارس را برگزار کنید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

دوستداران میراث فرهنگی و صنایع دستی فارس، خواستار همکاری مسئولان برای برگزاری جشنواره کوچ عشایر استان فارس در سطح بین‌المللی‌اند. این جشنواره در بسیاری از نقاط کشور و ازجمله در بیله سوار به مدت هشت سال متوالی است که در سطح ملی برگزار می‌شود و وضعیت استقبال از اینگونه جشنواره‌ها فراوان است؛ به گونه‌ای که در آخرین دوره برگزاری در هفته‌های اخیر با استقبال قابل توجه گردشگران، شهروندان و مهمانان داخلی و خارجی روبرو بوده است.با توجه به گستردگی ابعاد برگزاری جشنواره، این رویداد فرهنگی قابلیت برگزاری در سطح بین‌المللی را دارد. شیراز و فارس هم برخوردار از تشکل‌های خودجوش و مردمی در حوزه عشایر است.
با توجه به قرابت فرهنگی عشایر فارس با فرهنگ عشایر سایر مناطق کشور، می‌توان در دوره‌های مختلف از عشایر سایر کشور مهمانانی برای حضور در جشنواره دعوت کرد. باید مکان مناسب و ثابتی به وسعت بسیار برای برگزاری جشنواره پیش‌بینی شود.
جشنواره ملی کوچ عشایر فارس می‌تواند به عنوان یکی از رویدادهای فرهنگی شاخص استان باشد که در طول سال‌های متوالی برگزاری قابلیت‌ها و توانمندی عشایر استانمان را معرفی کند. از مسئولان و دست‌اندرکاران امور مرتبط با فرهنگ‌ عشایر، به ویژه از اداره کل امور عشایر فارس، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، استانداری و فرمانداری، آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها و رسانه‌ها، به خصوص صداوسیما و مطبوعات و خبرگزاری‌ها تقاضامند است جوانان پرشور و صاحب سلیقه عشایر را در این راه و برای اجرای این جشنواره جذاب و به یادماندنی همراهی و مساعدت نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی