[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

دهکده مشاغل در زیرآب زرین‌دشت ایجاد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت در نشستی با حضور رئیس و کارشناس اداره کار و شورای اسلامی و دهیار روستای زیرآب چگونگی احداث دهکده مشاغل روستایی در این روستا را بررسی کردند.
به گزارش روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، برومند مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت در این نشست بر لزوم کارآفرینی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی برای کاهش مهاجرت‌ها تأکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌دهم یک مجتمع کارگاهی به مساحت یک هکتار در نزدیکی روستای زیرآب توسط بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت جهت اشتغال جوانان روستا و با همکاری اداره کار و شورای اسلامی روستا ایجاد شود.
وی افزود: مهاجرت‌های ناخواسته یکی از عواملی است که سبب خالی شدن روستاها 
از سکنه می‌شود. جمعیت روستایی جمعیتی مولد و کارآفرین است و باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای نگهداری روستایی در روستاها استفاده کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت با بیان اینکه از جمله اقدامات صورت‌گرفته در زمینه رویکردهای نوین توسعه روستایی، پرداختن به بحث اشتغال و ایجاد درآمد پایدار در روستاها است گفت: با برگزاری دوره‌های کارآفرینی برای علاقه‌مندان در روستا، می‌توان ضمن یادگیری فنون خاص، با پرداخت تسهیلات طولانی‌مدت و با بهره کم، امکان اشتغالزایی و ایجاد درآمد برای روستاییان را به‌وجود آورد.
برومند با تأکیدبر اینکه دستگاه‌های متولی امر در این زمینه باید با اقدامات مؤثر در جهت کارآفرینی در روستاها تلاش کنند یادآور شد: احداث کارگاه‌های کوچک در روستاها درکنار فعالیت‌های روزمره روستایی، چرخه اقتصادی روستاییان را رونق بخشیده و مجموع این عوامل تا اندازه‌ای توانسته است، مهاجرت معکوس روستاییان را به‌دنبال داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی