[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

کشتی‌گیر جنجالی در اندیشه مبارزه در قفس، روزنامه شیراز نوین

فرنگی کار جنجالی بعد از محرومیت یک‌ساله حالا به دنبال حضور در رشته MMA است. به گزارش «ورزش سه»، سعید عبدولی که اولین مدال طلای جهانی خود را در کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۱ کسب کرد، شاید بیشتر به خاطر اتفاقاتی که در المپیک ۲۰۱۲ برایش رخ داد؛ در میان علاقه‌مندان به این رشته شناخته شد.
پسر پرحاشیه اندیمشکی که در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ نیز به داوری اعتراض داشت؛ با چهره‌ای همیشه معترض بین علاقه‌مندان کشتی مطرح شده و حتی این موضوع در مسابقات داخلی هم صدق می‌کند.
در مسابقات انتخابی اخیر تیم ملی کشتی فرنگی سعید عبدولی با وجود اینکه خیلی سخت راضی به حضور روی تشک شد؛ جنجال بزرگی آفرید. این کشتی‌گیر اندیمشکی همواره معتقد است با توجه به داشتن مدال المپیک و جهانی در کارنامه‌اش نباید در مسابقات انتخابی حاضر شود.
همین طرز فکر باعث شد تا سعید عبدولی روی تشک به درگیری با داوران و حریفان مشغول شود و کشتی گرفتن از یادش برود. اعتراض به داوران و درگیری با ایمان انصاری درون و بیرون تشک باعث شد تا این فرنگی کار باتجربه از سوی کمیته انضباطی فدراسیون کشتی با یک سال محرومیت مواجه شود.
حالا از گوشه و کنار خبر می‌رسد که عبدولی در آستانه ۳۰‌سالگی تصمیم عجیبی گرفته است. او می‌خواهد راه امیر علی اکبری را رفته و به رشته MMA روی بیاورد. علی اکبری هم بعد از محرومیت بابت دوپینگ به سمت این رشته رفت و موفق شد. حالا عبدولی هم با این محرومیت از کشتی گرفتن دلسرد شده و می‌گوید از این پس در MMA مبارزه خواهد کرد.
سعید عبدولی که چند مدال جهانی و المپیک را در کارنامه‌اش دارد، درباره ورود به MMA به ایران ورزشی گفته است: «چند روزی است که تمرین را در این ورزش شروع کرده‌ام. می‌خواهم در این ورزش خوش بدرخشم. الآن در شهر خودم تمرین بوکس انجام می‌دهم تا فعلاً از دوستان و آشنایان و بچه محل‌های خودم کتک بخورم تا ببینم چه زمانی می‌توانم به فرم مسابقه برسم. من کتک خورده عالم و آدم هستم. هیچ‌کس را نزدم و همیشه کتک خورده‌ام. حالا هم که می‌خواهم بروم MMA کتک بخورم!»
وی با اشاره به اینکه با هم تیمی‌ سابقش در تیم ملی کشتی فرنگی هم مشورت کرده می‌افزاید: «با امیر علی اکبری صحبت کردم. راهنمایی کرد و حالا می‌خواهم که جدی این ورزش را دنبال کنم. من قرار نیست نیمه‌کاره این ورزش را رها کنم. تا انتها این ورزش را ادامه می‌دهم.»
جالب اینکه عبدولی هنوز حضور روی تشک کشتی را از تفکراتش خارج نکرده و می‌گوید قصد خداحافظی ندارد: «کشتی را کنار نمی‌گذارم. در کنار کشتی می‌خواهم این ورزش را هم انجام بدهم. هنوز قرار نیست که وارد مسابقات داخل قفس شوم. فعلاً باید چند وقتی دوره‌های آموزشی را پشت سر بگذارم و بعد درباره ورود به مسابقات تصمیم بگیرم. فعلاً به کشتی فکر می‌کنم. تمرین می‌کنم تا از فرم خارج نشوم و آماده باشم. نزدیک مسابقات جهانی یک‌بار دیگر درخواست می‌دهم، امیدوارم که آن موقع بپذیرند.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی