[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

محور امیرکبیر ساماندهی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه چهار عنوان کرد: با همکاری مشاوران دانشگاهی، محور امیرکبیر ساماندهی و منظر شهری آن بهبود می‌یابد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس مهرجانیان، ساماندهی محور امیرکبیر را به‌عنوان یکی از ورودی‌های شهر شیراز الزامی دانست و افزود: سیمای عمومی این محور با سه رویکرد زیباسازی نمای ساختمان‌ها و تابلوهای تجاری، رفوژ میانی خیابان و فضای سبز آن و بهسازی محدوده پیاده‌رو ساماندهی می‌شود.
شهردار منطقه چهار ضمن تشریح تغییرات چهره محور امیرکبیر پس از ساماندهی گفت: با همسطح‌سازی پیاده‌رو و زیباسازی بدنه آن، یکدست کردن تابلوی مغازه‌ها و حذف زوائد بصری، تکمیل نماد ورودی شهر، کاشت گیاهان جدید منطبق‌با شرایط محیطی در باغچه‌ها و رفوژ میانی خیابان امیرکبیر، شهروندان و مسافرانی که از این محور عبور می‌کنند شاهد بهبود سیما و منظر آن خواهند بود. وی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از توان فکری و عملی مشاوران ملی و بین‌المللی در ابعاد مختلف خصوصاً حوزه‌ منظر شهری اظهار کرد: با توجه به وسعت محور امیرکبیر و کاربری‌های تجاری متنوع موجود در آن همانند سنگ‌فروشی‌ها، تعمیرگاه‌ها و...، ساماندهی این محور کاری زمان‌بر و نیازمند استفاده از مشاوران خبره بود. در این راستا از ظرفیت مشاوری دانشگاهی که سابقه مشاوره در زمینه طراحی شهری در کشور آلمان را داشت استفاده و از نظرات وی بهره گرفته‌ایم.
مهندس مهرجانیان عنوان کرد: تلاش مجموعه شهرداری منطقه چهار بر این است که عملیات ساماندهی محور امیرکبیر تا پایان امسال تکمیل شود که تحقق این امر مستلزم همراهی شهروندان و مغازه‌داران ساکن در این محدوده است.
شهردار منطقه چهار با بیان اینکه پارک هفت هکتاری شهرک گلشن واقع در ضلع جنوب شرقی تقاطع امام حسن مجتبی (ع) نیز درحال تکمیل است افزود: با تکمیل این پارک که شامل فضای سبز درخور توجهی است، بستری مناسب برای تفریح شهروندان ساکن در محدوده شهرک گلشن و شهرک‌های اطراف کمربندی ایجاد می‌شود. همچنین پیش از شروع عملیات تکمیل این پارک با دانشگاهیان صاحب‌نظر درخصوص سیما و منظر آن تعامل کردیم. زیرا معتقد هستیم که با استفاده از نظرات مشاوران می‌‌توان خدماتی با کیفیت بالا را ارائه داد.
وی همچنین این نوید را به شهروندان داد که بوستان جنت با استفاده از نظرات متخصصان جهت استفاده بهینه و مطلوب از فضاهای موجود در آن و با توجه به طرح‌های مشاوران دانشگاهی ساماندهی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی