[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

اختصاص ۲۲۰میلیارد ریال برای ۲۵طرح عمرانی شهر صدرا، روزنامه شیراز نوین

چهره شهر صدرا متحول می‌شود
اختصاص 220میلیارد ریال برای 25طرح عمرانی شهر صدرا

 

شیرازنوین - پیمان کشاورز
در حال حاضر به همت شهرداری صدرا و با همیاری شورای اسلامی این شهر پروژه‌های مختلف و بزرگی در راستای بهبود زیرساخت‌های شهری در این شهر در حال اجراست. پروژه‌هایی همچون پیاده‌روسازی در بلوارهای دستغیب شمالی و جنوبی، بلوار فردوسی، خیابان‌های خیام و دماوند، بلوار ایران، دوستی و ورودی شهدای گمنام در مجموع به متراژ 48400مترمربع، ترمیم و اجرای جدول تک‌لبه و کانیور در میدان ولایت تا بصیرت که شامل 530متر ترمیم و 1000 متر احداث است، احداث کانال جهت دفع آب‌های سطحی در خیابان دستغیب جنوبی به طول 570 متر، اجرای روکش آسفالت در بلوار زاگرس خیابان کوهرنگ، دستغیب شمالی خیابان شبنم ورودی مجتمع ارم آرین بلوار فردوسی روبه روی مجتمع خاتم ،خیابان آرش پشت ساختمان مس، البرز7 جنب مجتمع خورشید، سروش 3 خیابان فارابی، بلوار اندیشه کوچه نان فانتزی، پاسارگاد 8 خزر 1، کوهرنگ جلوی منبع آب، دستغیب جنوبی کنار ورزشگاه، یاس2و4، ایران1 کوچه فرعی جنب ساختمان صالح، خیابان دستغیب شمالی کوچه میلاد و گلایل و فرعی‌های آن، خیابان دیدبان 28تا 32، خیابان شهید خلیلی و کوچه‌های مجاور، البرز 3، مولانا 1و3، زیرسازی خیابان پاییز و کوهرنگ و پاسارگاد6، اجرای دیوار سنگی مالون در جانبازان به طول یک کیلومتر، پروژه زیباسازی رفوژ در بلوار جانبازان، بلوار پارسه، بلوار حافظ، سه‌راه وحدت بتون و بلوار مطهرنیا از جمله پروژه‌هایی است که با سرعت قابل توجهی در حال انجام بوده و طبق اعلام مهندس عباس ملک‌زاده شهردار شهر صدرا عملیات عمرانی این پروژه‌ها تا دو ماه آینده به اتمام رسیده و برای شهروندان محترم صدرا قابل بهره‌برداری است.
شهردار صدرا در جمع خبرنگاران از فعالیت ۲۵پروژه عمرانی 
با اعتباری بالغ‌بر ۲۲میلیارد تومان در صدرا خبر داد و گفت: این پروژه‌ها همگی ابتدای سال شروع شده و تا دو ماه آینده به پایان می‌رسد. مهندس عباس ملک‌زاده که در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی صدرا با خبرنگاران سخن می‌گفت با بیان اینکه با اتمام پروژه‌های در دست کار در بخش زیرساخت‌ها، صدرا به‌طور کامل با یک تحول چشمگیر مواجه خواهد شد گفت: عمده این پروژه‌ها مربوط به زیرسازی آسفالت، آسفالت کردن معابر و خیابان‌ها، پیاده‌روسازی، رفوژ بلوارها، جمع‌آوری آب‌های سطحی و خدماتی از این دست است که همگی در فاز یک اجرایی شده و تا دوماه آینده یک نقطه خاکی در این بخش وجود نخواهد داشت. مهندس ملک‌زاده مشکل زیرساخت را یکی از مشکلات اصلی شهر صدرا عنوان کرد و گفت: تا پیش از این صدرا فاقد زیرساخت‌های مناسب بوده است و به همین دلیل نیز امکان زیباسازی در سطح شهر نبود که همین نبود وجود زیرساخت‌ها و نبود پروژه‌های زیباسازی در شهر باعث شد تا رغبت شهروندان نسبت به حضور در صدرا کم شود. وی ضمن تأکیدبر نگاه همه‌جانبه شهرداری صدرا به این شهر گفت: برای فاز ۲ نیز برآوردهای اولیه صورت گرفته و همچنین زیرسازی و آسفالت مناطق ۲۶هکتاری، نیرو انتظامی و ۲۸هکتاری توسط دو پیمانکار انجام خواهد گرفت و تلاش می‌کنیم تا امور مربوط به فاز ۲ را نیز هرچه سریع‌تر انجام دهیم تا فاصله‌ای که میان فاز یک و دو تا پیش از این وجود داشته و مورد اعتراض ساکنان محترم این بخش از صدرا بوده است، برداشته شود. مهندس ملک‌زاده پروژه احیای بلوار جانبازان را یکی از مهمترین پروژه‌های عمرانی صدرا عنوان کرد و گفت: این پروژه به‌دلیل سختی و بزرگی کار تاکنون روی زمین مانده بود و از آنجایی که متأسفانه به دلیل ناقص ماندن آن تلفات انسانی زیادی داشت بهسازی این بلوار را در دستور کار خود قرار دادیم و به همین منظور از حالت تک‌لاین بودن درآمده و تعریض شده است و روشنایی آن نیز به‌طور کامل انجام گرفته است. وی افزود: برخی حاشیه‌سازان پیرامون همین پروژه اقدام به دروغ‌پردازی مبنی‌بر کم‌کاری در این پروژه کردند که سازمان بازرسی با بررسی ۵۰نقطه از این بلوار مشخص شد که کم که نبود هیچ بلکه بیشتراز حد استاندارد نیز آسفالت کار شده بود و ما مجبور شدیم ۸۰۰میلیون تومان بیشتر به پیمانکار پرداخت کنیم. روشنایی بلوار هم انجام شده که در ادامه آن فاز بعدی اکوپارک است و استادیوم بزرگ ۵۰هزارنفری که یکی از بسته‌های سرمایه‌گذاری شهرداری است نیز در این منطقه قرار دارد. همچنین پارک کندو نیز در همین بلوار طراحی‌شده و پس از برآورد 
به فراخوان گذاشته می‌شود.
 حاشیه‌سازان بلای جان صدرا؛ مدیران با صدرا آشتی کنند
شهردار صدرا حاشیه‌های ایجادشده توسط سودجویان را ترمز کاری برای شهرداری عنوان کرد و گفت: پیش از این، افرادی در صدرا صاحب منافع بوده‌اند که درحال حاضر این منافع بریده شده و اقدام به دروغ‌پردازی و شایعه‌افکنی در سطح شهر می‌کنند و به همین دلیل ما نیمی از وقتمان را باید صرف جوابگویی به این حاشیه‌ها کنیم و امیدوارم که این حاشیه‌ها تمام شود تا تمام انرژیمان را برای خدمتگزاری بگذاریم چرا که هیچ کاری بهتر از برنامه‌ریزی برای مردم و خدمات‌رسانی به مردم نیست. مهندس ملک‌زاده ایجاد این حاشیه‌ها را توسط گروهی از کسبه ودلالان در صدرا دانست و گفت: این افراد به‌دنبال کسب منافع در صدرا بودند که درحال حاضر با قطع دست این سودجویان از منابع صدرا کماکان به‌دنبال ایجاد حاشیه برای مجموعه مدیریتی شهر هستند و با اعلام اینکه میان مدیران شهر و مجموعه شورا و شهرداری اختلاف وجود دارد سعی در ایجاد تفرقه دارند تا مردم را دلسرد کنند اما با دیدن خدمات شهرداری در این مدت رضایت نسبی میان مردم ایجاد شده و امیدواریم که خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.
شهردار صدرا همچنین نسبت به عدم تعامل مدیران با مجموعه مدیریتی صدرا واکنش نشان داد و گفت: خیلی از مدیران متأسفانه با شهر صدرا قهر کرده‌اند. شاید به دلیل اتفاقات گذشته فکر می‌کنند که این شهر هنوز همان صدرای قبل است. ما  از مدیران می‌خواهیم که با صدرا آشتی کنند و مطمئن باشند آن اتفاقاتی که قبلاً افتاده بود دیگر زمینه بروز ندارند و هر نهاد نظارتی هرجایی را در صدرا خواست مورد بازرسی قرار دهد. شهردار صدرا در همین زمینه از درنظرگرفتن برنامه ملاقات مردمی با شهردار در روزهای دوشنبه خبر داد و گفت: روزهای دوشنبه ملاقات مردمی داریم و با روی گشاده پذیرای انتقادات شهروندان هستیم و همین پروژه‌ها نیز برخی با توجه به مسائل مطرح‌شده در این دیدارها انجام شدند. وی تعداد بازدیدکنندگان در این نشست‌ها را روزانه نزدیک به 40نفر ذکر کرد.
شهرداری صدرا در تحقق بودجه سال قبل موفق بوده است
مهندس ملک‌زاده در این دیدار از تحقق کامل بودجه‌های سال ۹۵ و ۹۶ صدرا خبر داد و گفت: در دوره‌های قبل بودجه شهرداری صدرا هیچ‌وقت محقق نشد اما در دو سال گذشته نه تنها به‌طور کامل محقق شد بلکه در سال ۹۶ ۱۱۲درصد مبلغ تحقق‌یافته بودجه شهرداری صدرا بوده است. وی با بیان اینکه ۵۰درصد از بودجه سال ۹۶ عمرانی و ۵۰درصد نیز جاری بوده است این رقم را برای سال جاری میزان ۴۰درصد عمرانی و ۶۰درصد جاری عنوان کرد و گفت: عمده پروژه‌های عمرانی که در صدرا درحال انجام است نیز در قالب تفاهم‌نامه منعقدشده با شرکت عمران صدرا تعریف شده که مبلغ این تفاهم‌نامه نیز ۱۰۰میلیارد تومان بوده است و از مجموع ۸۰میلیارد تومان پروژه عمرانی سال قبل صدرا مبلغ ۵۰میلیاردتومان آن از محل همین تفاهم‌نامه تحقق یافته و تنها مبلغ ۳۰میلیارد تومان آن در بودجه شهرداری لحاظ شده بود. وی افزود: با توجه به اینکه ۹۰درصد شهرداری‌ها تنها امورات جاری خود را می‌گذرانند ما امروز هم کار عمرانی انجام می‌دهیم هم حقوق و مزایا پرداخت شده و هم بخش عمده‌ای از بدهی شهرداری که حدود ۳۵میلیارد تومان بوده پرداخت شده است. شهردار صدرا در رابطه‌با بحث درآمدزایی نیز گفت: درراستای درآمدزایی به‌دلیل نبود طرح جامع تراکم‌فروشی نکردیم و پروانه‌ای صادر نشده و درآمد ما تنها از راه‌های مختلف توسط شهرداری ایجاد شده است. وی این درآمدها را بیشتر در بخش خدمات شهر، بازارهفتگی، CNG، جمع‌آوری مطالبات کمیسیون ماده ۱۰۰ در زمینه تخلفات قبلی که در صدرا انجام گرفته عنوان کرد و افزود: ما جلوی خیلی از تخلفات را گرفتیم و متحمل حملاتی هم شدیم و همین‌جا هم اعلام می‌کنیم که با هرکس مرتکب تخلف شود شدیداً برخورد می‌کنیم. 
 طرح جامع شهر صدرا عامل رشد این شهر خواهد شد
شهردار صدرا از تدوین طرح جامع شهر صدرا و ارسال آن به شورای عالی شهرسازی خبر داد و گفت: طرح جامع یکی از بهترین کارهایی بود که در این دوران انجام شد و می‌تواند تأثیر بسزایی در رشد و شکل‌گیری صدرا داشته باشد و امیدواریم در نیمه نخست سال جاری ابلاغ شود تا شهر رونق ویژه‌ای بگیرد. مهندس ملک‌زاده تبیین افق جمعیتی جدید برای صدرا و افزایش سطح اشغال در این شهر را از ویژگی‌های طرح جامع برشمرد و گفت: با توجه به اینکه طرح قبل شهر صدرا برای اسکان 20هزار نفر جمعیت پیش‌بینی شده و تراکم و سطح اشغال برای این تعداد بود خیلی از سرمایه‌گذارانی که در صدرا ساخت و ساز کرده بودند تمایلی برای ادامه کار در این شهر نداشتند چرا که افق جمعیتی و میزان تراکم برای سرمایه‌گذاران در حوزه مسکن صرفه اقتصادی نداشت و به همین دلیل از زمان شروع به کار در شهرداری صدرا عمده تمرکزمان را بر بستن و تجدید نظر در طرح جامعی که تقریباً بیست سال بود که کار نشده بود گذاشتیم تا با توجه به افق 460هزارنفری جمعیت شهر صدرا هم سطح اشغال را بالا ببریم یعنی به حدود 50درصد و تراکممان هم از 90 به 280برسد تا برای سرمایه‌گذار هم صرفه اقتصادی داشته باشد. بنابراین تمام برنامه خود را 
بر بازگرداندن سرمایه‌گذاران گذاشتیم چرا که با حضور سرمایه‌گذار شغل ایجاد شده و زمین‌های رهاشده نیز از وضعیت بلاتکلیفی فعلی بیرون می‌آید. 
زمین‌های بلاتکلیف تا پایان شش ماهه اول امسال فسخ قرارداد می‌شوند
مهندس ملک‌زاده به معضل زمین‌های رهاشده اشاره کرد که بخش عمده‌ای از آنها نیز متعلق به کسانی است که در خارج از کشور به‌سر می‌برند و تصریح کرد: زمین‌های بلاتکلیف در صدرا هم عامل تجمیع زباله و هم عاملی برای تجمع سگ‌های ولگرد شده‌اند که با جلسه‌ای که با مدیرعامل شرکت عمران صدرا داشتیم قرار شد تا این شرکت به مالکان زمین‌ها اخطار دهد و چنانچه تا پایان شش ماه اول سال اقدامی صورت نگیرد املاک مورد نظر به مرحله فسخ قرارداد خواهند رسید تا کارهای عمرانی نیز در سطح شهر به سرانجام برسد. چرا که وجود این زمین‌ها باعث ایجاد خلل در پروژه‌های عمرانی می‌شود. 
شهردار صدرا همچنین خاطرنشان کرد:‌ به دلیل اینکه بسیاری از مالکان اینگونه زمین‌ها افرادی هستند که در خارج از کشور به‌سر می‌برند، بنابراین شرکت عمران نیز اخطار را به مالکان اولیه اعلام کرده است.
توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل صدرا
شهردار صدرا همچنین از ورود ۵دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی صدرا خبر داد و گفت: با توجه به موقعیت ویژه صدرا در بخش درمانی و حضور دانشجویان و ساکنان این شهر به دنبال استفاده از سوبسید اختصاص‌یافته به کلانشهرها در حوزه حمل و نقل بودیم که با مساعدت استاندار سابق، صدرا نیز در فهرست کلانشهرهای استان قرار گرفت و امیدواریم که با تحقق این وعده بهترین سیستم حمل و نقل عمومی را در صدرا داشته باشیم. مهندس ملک‌زاده افزود: بر همین اساس تاکنون تخصیص ۲۱دستگاه مینی‌بوس جدید در همین قالب قطعی شده و در زمینه اتوبوس هم در انتظار انعقاد قرارداد با کارخانه مورد نظر هستیم.
رونق پیاده‌روهای صدرا
نداشتن پیاده‌روها تا پیش از این یکی از شاخصه‌های منفی صدرا بود که با پروژه‌های در دست اقدام شهرداری صدرا این معضل در این شهر درحال مرتفع شدن است. اجرای ۴۸۴۰۰مترمربع پیاده‌رو در سطح معابر فاز یک یکی از این موارد است که توسط شهرداری صدرا در دست اقدام است. در همین زمینه مهندس ملک‌زاده به نگاه ویژه شهرداری صدرا در حوزه رفع مشکلات شهروندان اشاره کرد و گفت: یکی از کارهایی که در اولویت ما قرار داشته پیاده روسازی در سطح صدرا به ویژه جلوی مدارس و مجتمع هایی که تمرکز جمعیتی بالایی دارند، بوده است که در همین زمینه هم احداث خط ویژه نابینایان در پیاده‌روها و نیز طراحی ویژه پیاده‌روهای جلوی مدارس از جمله این اقدامات بوده است.
 معافیت سرمایه‌گذاران در حوزه توریست‌درمانی در صدرا از عوارض
شهردار صدرا نگاه مثبت به سرمایه‌گذاری را از شاخصه‌های ویژه صدرا و مجموعه مدیریتی این شهر عنوان کرد و گفت: هر شهری را با یک شاخص می‌شناسند و ما نیز با توجه به حضور استاد ملک‌حسینی و کار بزرگ ایشان در صدرا با تأسیس بیمارستان پیوند اعضا شهر را به سمت شهر توریست‌‌درمانی بردیم تا شعار ما نیز صدرا، شهر توریست‌درمانی باشد. مهندس ملک‌زاده افزود: تمام دوستان شورا نیز مصوب کردند که افرادی که در بحث توریست‌درمانی چه احداث هتل، بیمارستان و... اقدام به سرمایه‌گذاری کنند از عوارض معاف باشند و این تشویق را برای سرمایه‌گذاران گذاشتیم و درحال حاضر نیز سرمایه‌گذاران درحال احداث دو پروژه هتل در صدرا هستند و چندین تقاضا نیز داشتیم که درحال مطالعه هستیم. شهردار صدرا توسعه بخش توریستی این شهر را از جمله برنامه‌های پیش رو عنوان کرد و افزود: در بخش توریستی هم پروژه‌های بزرگی همچون «سرزمین من» را داریم که یک شهر بازی مدرن با تمام امکانات است که با وسعت ۲۸۰۰متر در بخش سرپوشیده به اتمام رسیده و اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان به ما کمک کرده بودند تاکنون این پروژه نیز به بهره‌برداری رسیده بود. چرا که همه دستگاه‌های مربوطه خریداری شده و به دلیل نبود برق، پروژه هنوز ناتمام مانده است. وی همچنین به سایر پروژه‌های در دست اقدام اشاره کرد و افزود: پروژه پارک ژوراسیک نیز یکی دیگر از بسته‌های سرمایه‌گذاری است که با برآورد اولیه حداقل 40میلیاردتومان کامل‌ترین پروژه از این نوع در کشور محسوب شده و در حال رایزنی با سرمایه‌گذار خارجی هستیم تا طرح نهایی تصویب شده و پس از کسب تأییدیه‌های لازم به مرحله اجرا درآید. یک بسته سرمایه‌گذاری دیگری که تعریف کردیم تبدیل زمین‌های جلوی بیمارستان پیوند اعضا به سوییت‌های اقامتی و پارکینگ طبقاتی با برآورد حداقلی بالای ده میلیارد تومان است 
تا افرادی که از شهرهای مختلف در صدرا حاضر شده و توان پرداخت هزینه هتل را ندارند در این سوییت‌ها ساکن شده و اقامت کنند و به‌امور درمانی خود بپردازند که پس از تصویب شورا به فراخوان عمومی گذاشته خواهد شد. بحث استفاده از دوچرخه با کارت شهروندی و احداث ایستگاه‌های دوچرخه در سطح شهر جهت دریافت و تحویل دوچرخه نیز یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام است که طی آن شهروندان صدرا به‌عنوان یک شهر سبز می‌توانند از دوچرخه‌های ویژه‌ای که در نظر گرفته شده جهت تردد در سطح شهر صدرا استفاده کنند.
 شب‌های صدرا زیبا می‌شود
شهردار صدرا با تأکیدبر اینکه تا پایان شش ماهه اول سال جاری کارهای زیرساختی ما به پایان خواهد رسید گفت: در بخش بعدی به مبحث مبلمان شهری و زیباسازی و همچنین بهبود وضعیت حمل و نقل شهر صدرا خواهیم پرداخت. وی سردر ورودی شهر را از اولویت‌های بخش زیباسازی صدرا ذکر کرد و گفت: با توجه به شهرت صدرا به‌عنوان شهر فرهنگی برای ورودی شهر نمادی از قلم و کتاب با الگویی از خلیج فارس طراحی شده که تا یک ماه آینده نصب خواهد شد و در بحث نورپردازی نیز به دنبال مهیا کردن شب‌های زیبا برای صدرا خواهیم بود تا با نورافشانی جلوه ویژه‌ای به شهر صدرا در ساعات پایانی روز ببخشیم. مهندس ملک‌زاده استفاده از طرح‌های برنده در مسابقه طراحی سال قبل مربوط به شهر صدرا را از جمله راهکارهای شهرداری برای توسعه زیباسازی صدرا عنوان کرد و گفت: فضای سبز و پارک‌ها را نیز به‌طور قطع گسترش خواهیم داد تا خانواده‌ها به‌راحتی از این امکانات استفاده کنند.
 دسترسی به صدرا آسان‌تر می‌شود
مهندس ملک‌زاده راه‌های جدید دسترسی به صدرا را سه محور عنوان کرد و افزود: راه دسترسی به دوکوهک تا قبل از هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و پیمانکار مربوط به راه دسترسی به باجگاه نیز تا هفته آینده تعیین و تا عید فطر عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. شهردار صدرا سومین راه دسترسی به صدرا را از سوی شیراز و در محور قره پیری عنوان کرد و گفت: برای این محور نیز مقرر شد تا شهرداری شیراز بخش مربوط به محدوده خود و شهرداری صدرا و شرکت عمران صدرا نیز بخش مرتبط با محدوده صدرا را انجام دهند و فاصله میان این دو بخش نیز توسط راه و شهرسازی انجام گیرد که کار نقشه‌برداری آن انجام شده و در نیمه اول سال عملیات آن آغاز خواهد شد. وی همچنین از بهسازی ورودی اصلی صدرا در قالب پروژه تقاطع غیر همسطح میدان امام رضا(ع) و میدان نمازی خبر داد و گفت: پروژه چپگرد ورودی صدرا نیز طبق قول داده شده از سوی معاون اجرایی شهرداری تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. وی همچنین به برنامه‌های در دست برای رسیدن مترو به صدرا خبر داد و گفت: علاوه‌بر اتصال به خطوط متروی شیراز پروژه ملی متروی صدرا را در دستور کار داریم که در حال حاضر در مرحله برنامه‌ریزی در شرکت مادرتخصصی قرار دارد و بودجه آن پیش‌بینی و به شرکت عمران نیز ابلاغ شده است.
 سایت دفن زباله و آرامستان صدرا در کش و قوس استعلام ماند
شهردار صدرا عدم تخصیص زمین برای آرامستان و سایت دفن زباله را دلیل اجرایی نشدن این دو پروژه ذکر کرد و گفت: در بحث آرامستان زمین تعیین شده بود اما با نامه محیط زیست و دانشکده کشاورزی زمین مورد نظر در مسیر باد غالب و آلوده‌کننده آب‌های سطحی اعلام شد و سازمان محیط زیست نیز زمین مذکور را در محدوده اراضی پارک ملی بمو اعلام کرد که به همین دلیل در حال حاضر از طریق شرکت عمران صدرا به دنبال زمین جایگزین هستیم. مهندس ملک‌زاده مشکل سایت دفن زباله را نیز موضوع زمین عنوان کرد و گفت: سایت دفن زباله جانمایی شد، استعلامات نیز گرفته شد ولی در مرحله آخر منابع طبیعی اعلام کرد که به دلیل مرتع بودن زمین مورد نظر امکان ایجاد این سایت در آن نیست در حالی که می‌توانستند همان ابتدای کار این موضوع را اعلام کنند. ما نیز بنابر جواب اولیه استعلام‌ها به دنبال سرمایه‌گذار جهت تولید انرژی و کود کمپوست از طریق پسماند رفتیم و طرح‌های توجیهی مربوط به آن نیز مورد موافقت وزارت کشور قرار گرفت و بودجه‌های مربوطه نیز تعیین شد اما در حال حاضر با نامه منابع طبیعی تمام این روند مختل شده است که اگر زمین مورد نظر در اختیار شهرداری قرار گیرد هنوز هم وقت برای انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار و جذب بودجه‌های مربوطه وجود دارد. شهردار صدرا نبود سایت دفن زباله را برای صدرا مشکل‌آفرین دانست و گفت: در حال حاضر زباله شهر صدرا ۷۰کیلومتر مسیر را طی می‌کند تا به سایت دفن زباله برمشور برود که همین امر موجب تحمیل هزینه گزاف به شهر صدرا می‌شود.
صدرا صاحب سازمان آتش‌نشانی می‌شود
شهردار صدرا همچنین از احداث و تکمیل ساختمان آتش‌نشانی فاز ۲ تا پایان امسال خبر داد و گفت: از آنجایی که برای داشتن سازمان آتش‌نشانی باید حداقل دو ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشیم که با راه‌اندازی این ایستگاه با اعتبار تقریباً یک میلیارد تومان به این مهم دست می‌یابیم. وی افزود: یکی از مشکلات موجود در صدرا این است که با توجه به طبقات بلند ساختمان‌های مسکن مهر در صورت بروز حریق نیاز به ماشین‌های آتش‌نشانی مجهز است و خودروی مجهز نردبان‌دار حدود ۷میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که درحال حاضر فاقد این امکان هستیم و طی صحبت‌های انجام گرفته با شرکت مادرتخصصی قول همکاری را گرفتیم تا یک خودرو با نردبان ۵۶متری تهیه کنیم که در ماه آینده قرارداد آن نوشته خواهد شد و شرکت مادرتخصصی به اتفاق شرکت عمران با کمک شهرداری این خودرو را تهیه کرده و در اختیار شهرداری صدرا قرار می‌دهد.
 تلاش می‌کنیم میزبان خوبی برای شهدا باشیم
شهردار شهر صدرا توسعه آرامگاه شهدای گمنام در شهر صدرا را یکی از پروژه‌های فرهنگی شهرداری عنوان کرد و گفت: پیش از این مقبره دو شهید گمنام در صدرا به‌طور غریبانه‌ای در این شهر قرار داشتند که در حال حاضر با طرح توسعه مقبره این عزیزان و سنگ‌فرش کردن و پیاده‌روسازی و همچنین درنظرگرفتن مکانی دائمی جهت برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی در جوار قبور این دو عزیز تلاش داریم تا میزبان خوبی برای آنان باشیم چرا که هر جایگاه و مقامی که امروز وجود دارد از برکت خون این عزیزان و ایستادگی و مقاومت آنان است. مهندس ملک‌زاده از طراحی و نصب نماد ویژه این دو شهید خبر داد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی