[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

رضایت کامیون‌داران، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: به‌دنبال توافق کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کالا، اتحادیه شرکت‌های تعاونی کالا و کانون شرکت‌های حمل و نقل کالای این استان، کرایه کامیون برای حمل کالای برون‌شهری 20درصد افزایش یافت.
علی‌رضا سیاهپور، شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: افزایش کرایه کامیون در تمام استان‌های کشور بین 10تا 20درصد بوده است که در فارس و چند استان دیگر که طی چهارسال گذشته هیچ‌گونه افزایش کرایه‌ای نداشته‌اند 20درصد افزایش را شاهد هستیم.
طی روزهای اخیر رانندگان کامیون‌های حمل و نقل کالا و همچنین رانندگان تانکرهای حامل سوخت در اعتراض به پایین بودن کرایه بار دست از کار کشیدند که این امر سبب بروز اختلال حمل و نقل کالا و انتقال بنزین به جایگاه‌های عرضه سوخت شد.
از‌این‌رو رؤسای کانون انجمن‌های صنفی رانندگان، شرکت‌های 
حمل و نقل کالا و اتحادیه شرکت‌های تعاونی کالای استان فارس پنجشنبه در بیانیه مشترکی اعلام کردند: درپی درخواست رانندگان حمل کالای برون‌شهری و درراستای رسیدگی به مشکلات آنان، با جلب نظر مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، افزایش 20درصدی کرایه‌های حمل از یکم خردادماه 97 به مرحله اجرا درآمده است. 
این بیانیه افزوده است: تشکل‌های صنفی رانندگان اتحادیه شرکت‌های تعاونی وکانون شرکت‌های حمل و نقل برای حل سایر مشکلات و درخواست‌های رانندگان پیگیری‌های لازم را به‌طور جدی بعمل می‌آورند. 
در ادامه این بیانیه از رانندگان خواسته شده با فوریت به کار خود ادامه دهند و با جابه‌جایی محموله‌های کالا و مایحتاج عمومی در عرصه خدمتگزاری به مردم کوشا و ساعی باشند. 
همچنین این بیانیه افزوده است: تشکل‌های صنفی رانندگان و اتحادیه‌های رانندگی و تعاونی‌ها هرگونه اعتصاب و عدم حمل کالا را محکوم می‌کنند و از همه رانندگان می‌خواهند تا با ادامه فعالیت و واگذاری پیگیری امور به انجمن‌های صنفی به کار رانندگی ادامه دهند. 
این بیانیه به امضای ابراهیم رحیمی، رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کالای استان فارس، ضرغام زره‌پوش، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی کالای فارس و محمدحسین انصاری، رئیس کانون شرکت‌های حمل و نقل کالای این استان انتشار یافت. 
عضو انجمن صنفی تانکرداران استان فارس، چهارشنبه به ایرنا گفت: یکی از خواسته‌های رانندگان تانکرهای حامل سوخت بحث افزایش قیمت حمل و نقل است چرا که از سال 93 تاکنون هیچ افزایش قیمتی در این بخش اتفاق نیافتاده است. 
مسعود رضازادگان ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت‌ها، ادامه فعالیت تانکرداران با کرایه فعلی ممکن نیست و چون پیگیری‌ها و تقاضاهای مکرر ما مبنی‌بر افزایش کرایه بدون پاسخ ماند ناگزیر فعالیت خود را متوقف کردیم. 
وی بیان کرد: با توجه به حضور مسئولان در بین رانندگان و قول مساعدی که برای پیگیری و حل این مشکل دادند ما آمادگی داریم که سوخت مورد نیاز جایگاه‌های سوخت را تأمین کنیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی