[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

تحریم ماهان در برجام هم برداشته نشد، روزنامه شیراز نوین

یک مقام مسئول در صنعت هوایی گفت: هواپیمایی ماهان همواره حتی در دوره پسابرجام هم، مشمول تحریم‌ها بوده و محدودیت اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا، اتفاق تازه‌ای برای این شرکت نیست.
فرامرز سروی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تحریم‌های اخیر وضع‌شده علیه شرکت هواپیمایی ماهان از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا اظهار داشت: تحریم‌ها همواره از ابتدای انقلاب، علیه صنعت هوانوردی وجود داشته است و این تحریم اخیر، وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ۴‌شرکت هواپیمایی ایران موضوع تازه‌ای نیست.
وی با بیان اینکه حتی پس از برجام هم، شرکت ماهان تحت تحریم باقی ماند افزود: موافقت‌نامه هسته‌ای ایران با ۶‌کشور، مشمول ماهان نشد.
این مقام مسئول در صنعت هوایی تصریح کرد: هیچ‌گاه انتظار نداشتیم فضای پسابرجام بر هواپیمایی ماهان تأثیر به سزایی بگذارد؛ به همین دلیل هیچ‌گاه هم برای دوره پسابرجام برنامه‌ریزی نکرده بودیم؛ ولی ممکن است برخی شرکت‌های فعال در صنعت هوانوردی که پس از برجام بر روی دوره بدون تحریم‌ها حساب کرده بودند، با تحریم‌های جدید علیه این شرکت‌ها، دچار مشکل شوند.
وی تأکید کرد: شرکت هواپیمایی ماهان در تمام مدتی که از سوی بازرسان اتحادیه اروپا مورد بازرسی قرار گرفته، بالاترین نمره را کسب کرده و نتوانسته‌اند ارتباطی میان این شرکت هواپیمایی با موضوع حمایت از تروریسم بیابند؛ این در حالی است که هواپیماهای متعلق به ماهان کاملاً و ۱۰۰‌درصد در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی در حال پرواز هستند و همه استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی