[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

اساس کار حراست بر عرف، اخلاق و شرع پایدار است، روزنامه شیراز نوین

قاسم تنها، مدیرکل دفتر مرکزی حراست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور که در آیین تکریم و معارفه مسئول حراست کانون فارس در شیراز حضور داشت، اساس کار حراست را سه پایه عرف، اخلاق و شرع عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، مدیرکل دفتر مرکزی حراست با بیان این مطلب گفت: کانون ماهیت فرهنگی دارد و حراست در دل کانون کار امنیتی انجام می‌دهد. امنیت و فرهنگ دو مقوله به هم پیوسته و ناگسستنی هستند و همانند تار و پود در هم تنیده شده‌اند. اگر فرهنگ پویا بدون امنیت داشته باشیم، نمی‌توان به فرهنگ پیشرو دست یافت و اگر تلقی مشترکی از هنجارها، ارزش‌ها و مؤلفه‌های فرهنگی به دست نیاید، قطعاً امنیت پایدار هم به وجود نخواهد آمد که در سایه‌سار آن،  بتوان در این جغرافیا با فرهنگ‌های مختلف و آداب و رسوم خاص هر منطقه به راحتی زندگی کرد.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست کانون کشور در ادامه گفت: ایران در عرصه فرایند جهانی شدن قرار دارد و با حوزه‌های متعددی روبرو است، چه حوزه تمدنی و چه فراتمدنی. در این حوزه‌ها با مؤلفه‌های مختلفی مانند اشاعه فرهنگی، تمدن فرهنگی و گونه‌های خوب تغییرات فرهنگی روبرو هستیم . پس در این عرصه جهانی حراست می‌تواند نقش خودش را در ایجاد فضایی امن به خوبی ایفا کند.
قاسم تنها، کانون را مزرعه پاکی قلمداد کرد که قرار است در آن بذری کاشته شود و گفت: وظیفه حراست صیانت از همین بذر است تا به خوبی رشد و نمو پیدا کند. به گفته وی، نگاه حراست دیگر نگاه سنتی و کلاسیک نیست، به خصوص در نهاد فرهنگی کانون که آینده‌ساز است و تربیت آینده‌سازان را بر عهده دارد. مدیرکل دفتر مرکزی حراست افزود: حراست باید مجموعه‌ای پیشرو باشد، چون در کانون با مهم‌ترین عامل یعنی عامل انسانی سر و کار دارد، پس باید رفتاری سرشار از کرامت‌بخشی، هویت‌بخشی و احترام را به همکاران هدیه داد.
تنها در پایان یادآور شد: حراست  از اجرای چرخه عظیم کانون است و باید به کل مجموعه توجه کافی داشته باشد و در این خصوص، دین مبین اسلام نقش راه را ترسیم کرده و تأکید  بر اشداء علی الکفار رحماء بینهم و تعادل و تعامل دارد. بر همین اساس، ستون کار در حراست باید بر سه پایه عرف و شرع و اخلاق باشد. عبدی‌نژاد، مقام ارشد حراست کل استان فارس نیز از دیگر سخنرانان مراسم تکریم و معارفه مسئول حراست کانون بود که خدمت در راه رضای خدا به بندگان خدا را دارای ارزشی والا دانست و با تشریح حوزه و وظایف حراست گفت: در حال حاضر یکی از مسائل مطرح در کشور، نارضایتی‌هایی است که در جامعه وجود دارد و از سیستم و اداری جامعه سرچشمه می‌گیرد. ما باعث نارضایتی می‌شویم. نارضایتی که ایجاد شد زحمت عمده آن بر گردن حراست و پلیس امنیت اجتماعی است. نارضایتی به خاطر این است که ما وظایمان را به خوبی انجام نداده‌ایم. وی، وظیفه حراست را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که محیطی فرهنگی است و با کودکان و نوجوانان سر و کار دارد و وظیفه‌اش پرورش دادن فکر و اندیشه است، سنگین‌تر دانست و خطاب به همکاران گفت: به مسئول حراست اعتماد کنید. البته در این اعتماد متقابل باید به شکلی عمل کرد که به خوب کار کردن و محبوبیت در جامعه منجر شود. عبدی‌نژاد خطاب به مسئول حراست گفت: باید ضمن اشراف کامل به فعالیت‌های فرهنگی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی با تدبیر و تعامل در خدمت به کودکان و نوجوانان گام‌های مؤثری برداشته شود. در این مراسم که با حضور قاسم تنها مدیرکل دفتر مرکزی حراست کانون، فرهنگ معاون این دفتر و مجید آرایی کارشناس مسئول هماهنگی امور استان‌ها، معاون دفتر مرکزی حراست در استان فارس، رئیس بازرسی آموزش و پرورش فارس، رئیس اداره حراست آموزش و پرورش فارس، رئیس اداره حقوقی پلیس امنیت اجتماعی وجمعی از فرهنگیان، مربیان مسئول و مربیان مراکز فرهنگی کانون فارس، مدیر کانون زبان ایران و جمعی از کارکنان در مجتمع فرهنگی هنری کانون در شیراز برگزار شد، از زحمات روح‌الله رنجبری مسئول پیشین حراست کانون فارس تقدیر و این مسئولیت به داوود ایزدی سپرده شد. در حاشیه این مراسم از نمایشگاه طرح کانون مدرسه در مرکز فرهنگی هنری شماره 3 شیراز نیز بازدید شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی