[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

پایبند مسئولیت اجتماعی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

در نشست شهردار کلان‌شهر شیراز با مدیرکل و شورای معاونین بهزیستی فارس مطرح شد که شهرداری و بهزیستی در کنار هم خادم مردم و افراد دارای معلولیت هستند. شهرداری شیراز و بهزیستی فارس در تلاش برای تبدیل شیراز به شهر دوستدار معلول می‌باشند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، دکتر محمدحسن اسدی در دیدار با مدیرکل و شورای معاونین بهزیستی فارس گفت: شهردار خادم مردم است. افراد دارای معلولیت هم اعضای جامعه ما هستند که باید در اولویت خدمت‌رسانی قرار بگیرند.
شهردار شیراز افزود: در بحث مناسب سازی و تردد معلولان، ۱۰۰درصد پای کار هستیم؛ حتی اگر قانون ما را مکلف نکرده باشد، وظیفه انسانی و اجتماعی ما ایجاد می‌کند به دنبال ایجاد محیط مناسب برای تردد افراد دارای معلولیت در اجتماع باشیم. او با بیان اینکه از ابتدای انتصاب به عنوان شهردار شیراز پیگیر پروژه فرهنگ‌سرای معلولان شیراز بوده و مبلغ ۲۰میلیارد تومان اعتبار از سمت شهرداری به این پروژه که ۱۲ آذرماه همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت افتتاح می‌شود، اختصاص یافته است، افزود: به عنوان شهردار شیراز به دنبال تبدیل شیراز به شهری بدون متکدی و کودک 
کار هستم.
دکتر اسدی همچنین اظهار داشت: زمینه‌ای فراهم خواهد شد که جامعه هدف بهزیستی بتوانند از امکانات فرهنگی و ورزشی که در اختیار شهرداری شیراز است، بهره مند شوند و بهزیستی فارس امکان استفاده از سهمیه معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری برای تبلیغات شهری و معرفی خدمات بهزیستی را داشته باشد.
شهردار کلان‌شهر شیراز خاطرنشان کرد: نماینده تام الاختیار شهرداری در کمیته تخصصی سامان‌دهی کودکان کار و خیابان به دبیری بهزیستی فارس شرکت خواهد کرد تا در امر سامان‌دهی همراه بهزیستی فارس باشیم و بهزیستی نیز از بین جامعه معلولین مشاور و شهردار در امور معلولین را انتخاب و به شهرداری معرفی نماید.
دکتر اسدی همچنین تأکید کرد: در پروژه ۴۲واحدی مسکن فاضل شیراز جهت خانوارهای دارای دو معلول به بالا تحت پوشش بهزیستی نیز با هماهنگی و موافقت اعضای شورای شهر شیراز ۱۱میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که در اسرع وقت به این پروژه تزریق خواهد شد. دکتر اسدی در پایان افزود: با کمال میل عضو مجمع خیرین بهزیستی فارس خواهم بود و از مراکز تحت نظارت بهزیستی فارس بازدید خواهیم کرد.
در ادامه این نشست مدیرکل و معاونین بهزیستی فارس به بیان خدمات، فعالیت‌ها و چالش‌های بهزیستی فارس پرداختند.
محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی فارس تصریح کرد: ۴۰ خیابان پرتردد برای معلولان شناسایی شده که برای مناسب سازی نیاز به همکاری شهرداری شیراز است و در زمینه کودکان کار، معتادان متجاهر و آسیب‌های اجتماعی نیز با توجه به دید مثبت شهردار شیراز، پیوست فرهنگی و نگاه مدبرانه او به مبحث آسیب‌ها، بدون شک چالش‌ها رفع خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی فارس عنوان کرد: بالغ بر صد و هفتاد هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی فارس داریم و از این تعداد بیش از ۹۰هزار خانوار مستمری دریافت می‌کنند.
بهزیستی فارس در شش ماهه نخست سال جاری با اجرای طرح غربالگری بینایی با انجام غربالگری بیش از ۱۵۵هزار کودک ۳ تا ۶ساله از نابینایی و کم بینایی بیش از هزار کودک پیشگیری کرده است و با تحت نظارت داشتن ۱۶۰ مرکز نگهداری، به جامعه هدف خدمات تخصصی و نگهداری شبانه روزی ارائه می‌نماید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی