[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

کولاکوویچ: از نیمکت نشین‌ها تشکر می‌کنم!، روزنامه شیراز نوین

ایگور کولاکویچ پس از پیروزی ۳‌بر صفر تیم ملی والیبال کشورمان مقابل استرالیا در لیگ ملت‌های والیبال گفت‌: بازی سختی بود و به دلیل شکست دیروز برابر فرانسه در ابتدای بازی تمرکز کافی نداشتیم. آخر سر هم کمی‌ شانس با ما یار بود که با اشتباهات حریف روبرو شدیم. البته در تمام طول بازی تسلیم نشدیم و برای هر امتیاز تلاش کردیم. در ست دوم امتیاز به امتیاز پیش رفتیم. اول استرالیا جلو بود ولی بازی به سود ما تمام شد و ما سریع‌تر به امتیاز‌25 رسیدیم. در ست آخر هم بازی در ابتدا سخت پیش رفت اما تیم ما برتر ظاهر شد و امتیاز پیروزی را گرفت.
وی در خصوص حضور مرتضی شریفی در ترکیب اصلی تیم افزود: خوشحالم که بازیکنی را در اختیار دارم که بسیار جوان است و جزو آینده والیبال ایران به شمار می‌آید. در دو ست اول با کمی‌فشار بیشتری بازی کرد اما در ست سوم هوش و استعداد خود را نشان داد. از بازیکنان با تجربه به‌خصوص نیمکت نشین‌های تیم هم تشکر می‌کنم. قائمی ‌و سال افزون کمک زیادی کردند به‌خصوص قائمی‌ که انرژی زیادی در تیم تزریق می‌کند و به بازیکنان جوان می‌آموزد که چطور باید برای نام تیم ملی کشور خود جنگید.
سرمربی تیم ملی ایران در مورد دیدار امروز(دوشنبه) مقابل ژاپن گفت: بازی امروز هم سخت خواهد بود. اگر بازی ژاپن و استرالیا را دیده باشید، به عملکرد خوب ژاپنی‌ها اذعان خواهید کرد. نمیدانم بازی آنها در برابر فرانسه چطور رقم خورد اما در بازی برابر استرالیا بی‌نظیر و بدون اشتباه ظاهر شدند. پیش‌بینی من این است که بازی امروز از بازی دیروز ما به مراتب دشوارتر خواهد بود.
مارک لبدف، سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا بعد از شکست 3 بر صفر مقابل ایران در کنفرانس خبری اظهار داشت: اول اینکه پیش از بازی کمی ‌بیشتر خوابیدیم و استراحت کردیم. در بازی قبلی استرس داشتیم و ثبات کمی ‌در تیم حاکم بود. وقتی آماده بازی هستیم، بازی می‌کنیم ولی وقتی می‌خواهیم مثلاً مثل روس‌ها بازی کنیم، ممکن مثل ویلفردو لئون بازی کنیم اما سطح بازی ما عادی می‌شود. البته امروز اینکار را کمی ‌بهتر انجام دادیم.
‌سرمربی استرالیا ادامه داد: شکست دیروز کمی‌ موجب دلسردی ما شد اما تمرکز ما در این بازی بیشتر شد. البته هنوز به سطح واقعی تیم خودمان نزدیک هم نشدیم. منظورم این نیست که توان تیمی‌ خودمان را ارتقا بدهیم بلکه منظورم این است که سطح واقعی ما اصلاً اینطور که امروز دیدید نیست.
‌او در مورد بازیکنان غایب تیمش گفت: اصلاً به بازیکنانی که نیستند فکر نمی‌کنم و فقط به بازیکنانی فکر می‌کنم که در اختیار دارم. منظورم این است که به تخیلات کاری ندارم و به واقعیاتی که وجود دارد، فکر می‌کنم. به بازیکنانم گفتم که حداقل از دو ست یک ست را بگیرید و اگر بتوانید یک ست را بگیرید، توان تغییر نتیجه را خواهید داشت.
‌لبدف درباره پیش‌بینی خود از تعداد پیروزی‌های احتمالی تیمش تصریح کرد: فکر می‌کنم 6 یا 7‌‌بازی را ببریم، البته دیروز گفتم هفت تا و بازی دیروز یکی از همان هفت تا بود که چون شکست خوردیم باید بگویم شش‌تا. بازی امروز را باختیم چون در برخی از لحظات مهم بازی نتوانستیم عملکرد واقعی خود را نشان دهیم. فکر می‌کردیم باید توان بیشتر خرج دهیم و وقتی هم خواستیم اینکار را بکنیم، مرتکب اشتباهات بزرگ‌تری شدیم.
 وی در مورد شانس صعود به مرحله نهایی گفت: برای ما صعود به مرحله نهایی دشوار است. نمی‌گویم ممکن نیست اما در حال حاضر روی آن تمرکز نمی‌کنم.
امیر غفور ستاره تیم ملی ایران درمورد این پیروزی گفت : بعد از بازی نسبتاً بدی که برابر فرانسه انجام دادیم، نیاز داشتیم که در بازی دوم برنده شویم تا روحیه تیمی‌ ما برگردد. روز گذشته واقعاً خوب نبودیم و بخشی از این موضوع مربوط به این است که ما کمتر در شرایط مسابقه قرار گرفتیم.
‌وی ادامه داد: هرچقدر هم تمرین کنیم بدون شک شرایط مسابقه با آن متفاوت خواهد بود. روز گذشته نتوانستیم بازی که دل‌مان می‌خواست را انجام دهیم. امروز برنده شدیم، اما هنوز با ایده‌آلی که خودمان توقع داریم فاصله داریم.
پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: خیلی خوب تمرین کرده‌ایم و انگیزه زیادی هم داریم و توقع زیادی از خود داریم. حُسن امروز این بود که فقط برنده شدیم و به نظرم باید خیلی بهتر از این بازی کنیم. برابر استرالیا به اندازه ای فشار آوردیم که برنده شویم وگرنه فاصله ما با استرالیا خیلی بیشتر از این است.
غفور درمورد بازی امروز‌ دوشنبه برابر ژاپن عنوان کرد: با تیمی‌ بازی داریم که استرالیا را شکست داده و بسیار هم منظم بازی می‌کند. قدرت ریسک ژاپنی‌ها بیشتر از استرالیایی‌ها است و امیدوارم روند بهتری داشته باشیم تا ضمن کسب پیروزی، عملکرد خوبی هم داشته باشیم.
وی در پایان گفت: از مردمی ‌که تیم را حمایت می‌کنند تشکر می‌کنم. امیدوارم در این ماه مبارک ما را از دعای خیر خود محروم نکنند. ما هم قول می‌دهیم هرچه در توان داریم برای موفقیت ایران به کار بگیریم.
ویلیام لینکلن بازیکن تیم ملی والیبال استرالیا هم در مورد شکست تیمش مقابل ایران گفت پاس‌های معروف، آبشارهای قدرتمند موسوی و عبادی‌پور روی ما آنقدر فشار وارد کرد که امتیازات زیادی را از دست دادیم.
‌وی ادامه داد: امتیازات تا آخر خیلی نزدیک پیش می‌رفت به‌خصوص در دو ست اول و در امتیازات پایانی این تجربه بود که در میدان حاکم شد. ایرانی‌ها با تجربه هستند و عملکرد تیمی‌ خوبی دارند.
‌بازیکن تیم ملی والیبال استرالیا خاطرنشان کرد: من عملکرد خوبی داشتم، اما باید در برخی موارد بهتر کار کنم. اشتباهاتی را مرتکب شدم که نباید می‌شدم. در کل خوب بود. همیشه از بازی برابر ایران لذت می‌برم چون ایران تیم قدرتمندی است و قدرت بلامنازع آسیا هم هست. ذهنیت امروز من هم این بود که با تمام تلاش و قدرت خود برابر این تیم ظاهر شوم.
 لینکلن در مورد بازی امروز دوشنبه برابر فرانسه گفت: به نظرم فرانسه هم همین‌طور است و بازی برابر آنها هیجان و لذت خاصی دارد. سعی می‌کنیم از قدرت تیم مقابل نترسیم، اشتباهاتمان را کم کنیم و تا حد توان امتیاز بگیریم. نباید نگران بود که چه کسی آن طرف تور به عنوان حریف قرار دارد و باید بر روی توانایی و مهارت تیمی ‌خودمان تمرکز کنیم. باید بتوانیم با پیروزی برابر فرانسه شگفتی بیافرینیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی