[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

اجرای پروژه با مهندسی ارزش، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه شش، سروی، شهردار منطقه با اشاره به اجرایی کردن پروژه‌های جدید و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در سطح محدوده و کار عوامل اجرایی شاهد تغییرات چشمگیری در این منطقه خواهیم بود. چراکه تأمین نیاز شهروندان اهم از خدماتی، رفاهی و تفریحی علاوه‌بر اینکه باعث بهبود کیفیت زندگی و ارتقای سلامت و پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها می‌شود باعث ایجاد بستر مناسب جهت سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها  نیز خواهد بود.
سروی به تعدادی از پروژه‌های منطقه اشاره کرد و گفت: درحال حاضر عملیات عمرانی احداث پارک 4هکتاری در اراضی جبل دراک آغاز شده است. در این پروژه سعی شده علاوه‌بر درنظر گرفتن محدودیت‌های مختلف از جمله کمبود آب از گیاهان بومی و سازگار با محیط استفاده شود. همچنین نسبت به احداث کوه‌راه جهت پیاده‌روی در پروژه مذکور اقدام شده است تا باعث ایجاد رویکرد و منظری متفاوت شود.
همچنین جهت ایمن‌سازی و روشنایی مسیر بلوار میرزای شیرازی احداث رفوژ وسط خیابان به طول 2کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 30درصد درحال احداث است. در ادامه سروی اظهار کرد: درراستای افزایش سرانه فضای سبز عمومی و همچنین مکانی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت شهروندان تجهیز و احیای باغ سلامت به متراژ بیش از 20هزار مترمربع آغاز شده است که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.  
وی گفت: از آنجا که قسمتی از مسیر رودخانه خشک و نهر اعظم در محدوده شهرداری منطقه شش قرار گرفته است درراستای حفاظت و جلوگیری از فرسایش دیوارها، زیباسازی مسیر و استفاده از پتانسیل رودخانه اجرای دیوارگذاری در دو طرف به طول 300متر و ارتفاع 7 متر تاکنون اجرا شده که در دو فاز ادامه خواهد داشت.
سروی از اتمام اجرای فاز اول لوله‌گذاری بلوار شاهد یاد کرد و گفت: درراستای رفع مشکلات ترافیکی این منطقه اقدامات درخور توجهی تاکنون انجام شده که می‌توان به بلوار شهید کسایی و اجرای طرح‌های هندسی در سطح منطقه و آسفالت معابر جهت تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه و تأمین حداکثری رضایت شهروندان اشاره کرد.
شهردار منطقه شش در پایان اعلام کرد: تمامی پروژه‌های منطقه با درنظر گرفتن مهندسی ارزش که همان بهینه‌سازی هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان، بهبود کیفیت در حل مشکلات شهر و شهروندان و استفاده بهینه از منابع است پیش می‌بریم تا با همکاری شهروندان فهیم بتوانیم آسایش و آرامش و رفاه بهتر و بیشتر را به ارمغان بیاوریم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی