[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بالاترین کار فرهنگی آموزش فرهنگ پهلوانی است، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و امور جوانان استان فارس گفت: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است. به نقل از روابط عمومی ‌هیئت کاراته استان فارس، در دیدار رئیس هیئت کاراته استان فارس با علی رضایی معاونت فرهنگی و امور جوانان استان فارس و ابوذر‌هاشمی‌نیا مشاور امور فرهنگی و جوانان مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، راهکارهای ترویج اخلاق‌محوری و مرام پهلوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این دیدار، علی رضایی از کاراته به‌عنوان یکی از فرهنگی‌ترین هیئت‌ها سخن به میان آورد و بالاترین کار فرهنگی را آموزش کنترل نفس و اخلاق‌مداری و آموزش مرام پهلوانی دانست.
رضایی در ادامه با مطرح کردن آموزش باشگاهی اصول و فلسفه کاراته، این راهکار را لازمه فرهنگ‌سازی اخلاق‌محوری در جامعه کاراته دانست.
هاشمی‌نیا نیز با بیان تأثیرات مثبت ورزش کاراته بر روح و جسم افراد جامعه، خود را یک کاراته‌کا معرفی کرد و اصول کاراته را اوج مرام پهلوانی دانست.
احمد مبارکی رئیس هیئت کاراته استان هم با عنوان برنامه‌ریزی طرح آموزش باشگاهی اصول کاراته از قبل، به نحوه اجرای آن پرداخت و مدرسین این کلاس‌ها را مو‌ سپیدکرده‌های ورزش کاراته دانست و با بیان این مطلب پیشکسوتان را راهنما و چراغ راه کاراته عنوان کرد.
در ادامه، با ارائه پیشنهاد نوشته شدن کتابچه کنترل خشم و توضیع آن بین افراد جامعه، تأثیرات مثبت این رویداد بررسی و با موافقت معاونت فرهنگی و امور جوانان فارس قرار گرفت.
سپس مبارکی در مورد برگزاری مسابقات قرآن به میزبانی هیئت کاراته فارس برای ورزشکاران رشته کاراته در ماه مبارک رمضان سخن به‌میان آورد و با حمایت حاضرین مواجه شد.
این مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ به مناسبت ماه نزول و بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، در تاریخ 21خردادماه برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی