[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

شایعات درباره یک ادغام بانکی، روزنامه شیراز نوین

با وجود اینکه ادغام بانک‌های نظامی ‌از برنامه‌های در حال اجرای بانک مرکزی به شمار می‌رود، اما در این فضا برخی شایعات درباره نحوه ادغام‌ها و زمان آن موجب نگرانی سپرده‌گذاران می‌شود. «کوثر» و «حکمت» دو مؤسسه و بانک نظامی‌هستند که اخیراً خبرهایی در مورد تمام شدن بحث ادغام آنها منتشر شده، اما مورد تأیید هیچ یک از مراجع ذی‌ربط نیست.
به گزارش ایسنا، جریان ادغام بانک‌های نظامی‌از سال گذشته به طور جدی‌تری پیگیری و در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت. هر چند در آن زمان اعلام رسمی ‌ازسوی این بانک انجام نشده بود، اما انتشار خبرهایی مبنی بر ادغام مؤسسه کوثر، بانک مهر اقتصاد و مؤسسه ثامن باعث ایجاد حواشی شد و حتی سپرده‌گذاران این مؤسسات را درگیر ماجرا کرد. طولی نکشید که بانک مرکزی اعلام کرد  با وجود اینکه برنامه ادغام را دارد ولی این اسامی ‌و روند آن نهایی نشده‌ است. با این حال در اواخر سال گذشته بانک مرکزی به طور رسمی ‌از تصمیم خود برای ادغام مؤسسه ثامن، بانک مهر اقتصاد و بانک انصار خبر داد و در این بین خبری از مؤسسه کوثر نبود. با این وجود در ادامه فرشاد حیدری، معاون نظارت بانک مرکزی‌ اعلام کرد که قرار بر ادغام هر شش بانک نظامی ‌و تبدیل آن به دو بانک و در ادامه یکی شدن آنها است. اما این به آن معنا نیست که در یک برهه زمانی و به طور همزمان انجام شود. بر این اساس در مرحله اول قرار بر ادغام ثامن، مهر اقتصاد با بانک انصار شد و برنامه بعدی ادغام مؤسسه کوثر و بانک حکمت و قوامین است.
این جریان در حالی رخ داد که در حدود یک ماه گذشته ادغام بانک انصار و مؤسسه ثامن به طور رسمی‌کلید خورد و تابلوهای ثامن به انصار تغییر و فرایند آن انجام شد و در ادامه قرار است مهر اقتصاد نیز به این جمع اضافه شده و در نهایت در قالب بانک انصار فعالیت کنند. این در حالی است که اخیراً شایعاتی درباره ادغام مؤسسه کوثر و بانک حکمت منتشر شده که بیانگر ادغام انجام شده است. اما پیگیری‌ها از مراجع مربوطه از این حکایت دارد که فعلاً هیچ ادغامی‌در مورد این دو بانک و مؤسسه انجام نشده و هر چند برنامه در دستور کار قرار دارد، ولی فعلاً زمان آن نیست و بعد از اینکه ادغام ثامن، مهر اقتصاد و انصار نهایی و تمام شد آنگاه در مرحله بعد در مورد زمان و نحوه ادغام دیگر بانک‌های نظامی ‌یعنی مؤسسه کوثر، بانک حکمت و بانک قوامین سیاست‌گذاری و اجرایی خواهد شد. براین اساس در حال حاضر هر کدام از سه بانک و مؤسسه به‌طور مستقل در حال فعالیت بوده و هیچ جای نگرانی برای سپرده‌گذاران آنها وجود ندارد. بانک مرکزی پیش‌تر در مورد ادغام مؤسسه ثامن و مهر اقتصاد با بانک انصار نیز اطمینان داده بود که هیچ اتفاقی برای سپرده‌گذاران و منابع آن نخواهد افتاد، البته در مدت اخیر و در جریان این ادغام نیز این موضوع تأیید شد و مشتریان آنها با مشکلی مواجه نشدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی