[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

سکوت قهرمان جهان شکست شخصیتم از پول مهم‌تر است، روزنامه شیراز نوین

تسنیم/ قهرمان کشتی جهان در واکنش به موضوعات مطرح شده از سوی تیم بانک شهر در مورد کشتی نگرفتن او در مرحله پایانی لیگ برتر تأکید کرد که توافق آن‌ها از ابتدا روی دو کشتی بوده و‌ این تیم به توافقش عمل نکرده است.
رحمان عموزاد درباره اتفاقاتی که منجر به عدم حضورش در مرحله پایانی لیگ برتر و ناراحتی تیم بانک شهر از ‌این کشتی‌گیر شد، عنوان کرد: مشکلاتی پیش آمد که اول از همه می‌گویم باید حرمت‌ها حفظ شود و کسی حق بی‌احترامی‌ ندارد. آن‌هایی که ‌این فضا را به وجود آوردند باید حد و حدود خودشان را در کشتی بدانند. جایگاه آن‌ها در کشتی مشخص است و نقش آن‌ها در ‌این تیم هم روشن است.
وی تأکید کرد: من از روز اول مشخص کردم که چطور و چقدر کشتی می‌گیرم. قرارداد من برای دو کشتی در مرحله نیمه نهایی و فینال بود، چطور قهرمانان روس می‌توانستند فقط در‌ این مرحله کشتی بگیرند، اما من هم که قهرمان جهان بودم، نمی‌توانستم؟ ظاهراً همیشه مرغ همسایه غاز است. من مانند همه کشتی‌گیران روس با لحاظ کردن شرایط جسمانی خودم که تازه از فشار جهانی برگشته بودم و با توجه به برنامه‌های آینده‌ام نمی‌خواستم زیاد در لیگ تحت فشار قرار بگیرم. از اول هم در همین راستا توافق کردم و انتظار داشتم من را هم مثل خارجی‌های تیم می‌دیدند. ‌این هم مورد عجیب و خواسته زیادی نبود بلکه قرارداد ما بود. خود ‌ایشان (رضا یزدانی) بهتر از همه می‌داند. در مرحله مقدماتی از من خواسته شد که کشتی بگیرم، به احترام رضا یزدانی و کادر فنی یک کشتی گرفتم با آنکه شرایطم نه از نظر جسمانی و نه روحی و روانی خوب نبود. همان وقت به برادر بزرگترم فرزاد قول دادند اگر مقابل مقاومت کشتی گرفتم، دیگر در مبارزه با ستارگان از من نخواهند کشتی بگیرم تا برای نیمه نهایی و فینال آماده شوم.
عموزاد در پاسخ به ‌این پرسش که آیا ‌این موارد در قراردادش ذکر شده بود، گفت: من روز اول به رضا یزدانی و کادر فنی احترام گذاشتم و قراردادم سفید امضا شد و ‌این موارد در آن قید نشد، ولی ما با هم صحبت کرده بودیم، ما باید مثل پهلوان‌ها عمل کرده و همان طور که حرف‌مان را روی تشک می‌زنیم، حرف‌مان به اندازه قرارداد سند باشد. پیش از آنکه به تیم بانک شهر بروم، دو تیم که اسم‌شان را نمی‌آورم من را می‌خواستند و شرایط‌شان از همه نظر بهتر از بانک شهر بود و آن‌ها هم برای دو کشتی من را با رقم بیشتری می‌خواستند، اما نرفتم و با ‌این تیم قرارداد سفید امضا کردم، چون حرف زده بودم و حرفم سند بود. ما با هم صحبت کرده بودیم اما زیر قول‌شان زدند و خواستند مقابل مقاومت و ستارگان ساری در مرحله مقدماتی کشتی بگیرم.
قهرمان وزن 65 کیلوگرم جهان که قرار است تیم ملی آزاد را در جام جهانی آمریکا همراهی کند، تصریح کرد: من را تخریب کردند. برخی همه چیز را از بالا به پایین نگاه می‌کنند. آن‌ها در زندگی شخصی من دخالت کردند. برای من پول مهم نیست، ضمن‌ اینکه پولم را هم کامل نگرفتم و نصف قراردادم را دریافت کردم. در زندگی‌ام اول خدا، بعد هم خودم، شخصیتم، خانواده و آن‌هایی که برایم با ارزش هستند، در اولویت هستند، اما آن‌ها حرمت‌ها را شکسته و به من بی‌احترامی‌کردند. آقا رضا یزدانی،‌ هادی حبیبی و تمام کادر فنی هم حرمت‌شکنی کرده و هم زیر قول‌شان زدند. به من گفتند تو قهرمان واقعی جهان نیستی، به روس و ژاپن می‌بازی. ‌این‌ها برایم مهم نیست، فقط می‌خواهم بهترینِ خودم باشم و برای شاد کردن مردم کشتی بگیرم. برای من همه چیز پول نیست، شخصیتم مهمتر است.
وی با‌ این جمله که برایش «شرط گذاشته بودند»، ادامه داد: گفتند بیا یک قرارداد ببندیم. اگر جلوی کشتی‌گیر تاکستان باختی 700 میلیون پولت را برگردان. ‌این حرف‌ها در شرایطی مطرح شد که من برای دو کشتی با آن‌ها توافق کرده بودم.
عموزاد با اشاره به ‌اینکه رئیس فدراسیون کشتی هم از او خواسته بود در مرحله پایانی تیم بانک شهر را همراهی کند، خاطرنشان کرد: علیرضا دبیر گفت بیا کشتی بگیر، به او گفتم احترام شما واجب است اما آن‌ها به شخصیت من و آن‌هایی که برایم با ارزش هستند، بی‌احترامی‌کردند و حتی ‌این پول هم برایم مهم نیست. او خواست که بیشتر فکر کنم و بعد هم ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون همین را از من خواست که گذشت کن و بیا کشتی بگیر، اما گفتم آن‌ها دلم را شکستند و تخریبم کردند و مسائل دیگری هست که خیلی نمی‌خواهم راجع به آن توضیح دهم.
قهرمان نوجوانان و جوانان جهان در مورد ‌اینکه برادرانش هم در مرحله پایانی تیم بانک شهر را همراهی نکردند، گفت: ما هر سه برادر به احترام رضا یزدانی قرارداد سفید و بدون رقم امضا کردیم. رقم قرارداد من که مشخص بود و قرار بود در ازای دو کشتی 700 میلیون بگیرم که نصف آن را دریافت کرده بودم اما به برادر بزرگترم فرزاد 40 میلیون پرداخت شد و به محمدعلی برادر دوقلویم که چهار بار برای‌شان روی تشک رفت و سه بُرد و یک باخت داشت، تنها 20 میلیون دادند که طبیعتاً باید بیشتر از‌ این‌ها پرداخت می‌شد، اما ما به رسم ادب و احترام حرفی نزدیم، کسی که زیر قولش زد آن‌ها بودند.
رحمان عموزاد در خاتمه گفت: امثال من، کامران قاسم‌پور، امیرمحمد یزدانی و یونس امامی ‌نیستیم که اسپانسرها می‌روند، بلکه رفتن آن‌ها از کشتی به خاطر ‌این رفتارهاست. اگر ما کشتی‌گیران مشکل داشتیم که در تیم‌های دیگر هم دچار مشکل می‌شدیم، در حالی که دیدیم کامران، یونس و امیرمحمد در هیچ تیم دیگری به مشکل نخوردند.‌ اینکه برخی حد و حدود خود را نمی‌دانند اسپانسرها را فراری می‌دهد. قرار نیست به من پول بدهند و بی‌شخصیتم کنند. شخصیت من مهمتر از پول است ولی متأسفانه یک عده همه چیز را پول می‌بینند و تا می‌بازند به هم می‌ریزند. من هیچ وقت دنبال حاشیه نبوده و نیستم و از بچگی یاد گرفتم که در بدترین شرایط بجنگم و مبارزه کنم و حرمت‌ها را می‌شناسم. همه جامعه کشتی برای من قابل احترام هستند، ولی بعضی جنبه شکست ندارند و همیشه به دنبال بهانه‌تراشی برای شکست‌شان هستند. آن‌ها می‌خواهند با مقصر جلوه دادن دیگران شکست‌شان را توجیه کنند. من به دور از حاشیه و برای شادی دل هموطنان باز هم با تمام وجود تلاش می‌کنم که در خدمت کشتی باشم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی