[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

نقش خواهران دوقلو در قتل پدر، روزنامه شیراز نوین

حکم خواهران دوقلو که با همدستی سه‌مرد سناریوی قتل پدر خود را اجرا کرده بودند از سوی قضات دیوانعالی کشور تأیید شد.
به گزارش روزنامه ایران، این جنایت ساعت 11‌شب هشتم دی سال‌93 در یک خانه ویلایی در تهران نو رخ داد. دو جوان ناشناس به در خانه مردی 60‌ساله رفتند و او را به قتل رسانده و متواری شدند. ماجرای این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران مخابره شد. دقایقی بعد تیمی‌ از کارآگاهان وارد عمل شدند.
در نخستین تحقیقات مشخص شد که پدر خانواده از مدت‌ها پیش با همسرش اختلاف داشته است. مادر خانواده در بازجویی‌ها گفت: شوهرم مردی سخت‌گیر بود و همیشه به دخترم سحر که مهندس صنایع غذایی است به‌خاطر رشته دانشگاهی‌اش اعتراض می‌کرد و مدام می‌گفت چرا ازدواج نمی‌کنی. از سویی همیشه به شوهر فرشته دختر دیگرم نیز انتقاد داشت و می‌گفت چرا سرکار نمی‌رود و بیکار در خانه می‌نشیند.
اختلاف ما بیشتر سر این موضوع‌ها بود. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان پلیس خواهران دوقلو را که هر دو مهندس صنایع غذایی هستند تحت بازجویی قرار دهند.
سحر که دچار تناقض‌گویی شده بود در اعترافاتش گفت: چون پدرم به بهانه‌های مختلف مرا اذیت می‌کرد به ستوه آمده بودم و با مردی به نام «یاور» مشورت کردم تا پدرم را بترساند و وی نیز پذیرفت اما هرگز به وی نگفتم پدرم را به قتل برساند.
با اعترافات این دختر ناخلف، یاور دستگیر شد و خیلی زود اعتراف کرد که برای کشتن فرزاد دو پسر محصل را که هم محلی‌شان است اجیر کرده بود.
با اعترافات این مرد، دو پسر دانش‌آموز به نام‌های ساسان و میلاد دستگیر شدند.
ساسان که عامل اصلی این جنایت هولناک است در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی و چهار مستشار محاکمه شد.
این پسر جوان وقتی پشت تریبون ایستاد در آخرین دفاع گفت: قتل را قبول دارم، اما هیچ‌گاه قصد کشتن این مرد را نداشتم، چند روز پیش از جنایت یاور نزد من و میلاد آمد و گفت مردی در تهران دخترانش را خیلی شکنجه می‌دهد. او خواست که این مرد را به قتل برسانیم و 200‌هزار تومان به ما پول داد تا چاقو و لباس بخریم. شب حادثه ما به در خانه قربانی رفتیم، من زنگ خانه را زدم و به دختر او گفتم به پدرت بگو بیرون بیاید. وقتی آمد با او درگیر شدیم، میلاد وی را هل داد همزمان من 4‌ضربه به او زدم و از محل فرار کردیم.
بنابر این گزارش، در پرونده این جنایت ساسان عامل اصلی جنایت شناخته شده و یاور به همراه خواهران دوقلو و میلاد با اتهام معاونت در قتل مجرم شناخته شدند. این متهمان پس از محاکمه به قصاص و حبس محکوم شدند اما این حکم در دیوان نقض شد و این پرونده را بار دیگر به دادگاه کیفری و به شعبه پنجم ارجاع داد این بار پرونده درشعبه پنجم به ریاست قاضی بابایی ویک مستشار بررسی شد وپس از محاکمه عامل قتل ساسان به قصاص محکوم شد، یاور به اتهام معاونت به 15سال حبس و میلاد و دو دخترهم به 3‌سال حبس محکوم شدند. حکم صادره از سوی دیوانعالی کشور تأیید شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی