[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

نظام مهندسی بر مدار شفاف‌سازی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی - گروه خبر
نشست خبری اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی استان فارس با اصحاب رسانه برگزار شد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس یکی از اقدامات مهم در نخستین سال فعالیت نهمین دوره این هیئت را ایجاد سامانه شفافیت عنوان کرد و گفت: این سامانه براساس بانک اطلاعاتی موجود در مجموعه نظام مهندسی ساختمان فارس تهیه شده و براساس آن برای تمامی ‌مهندسان امکان مشاهده تمامی‌ ارجاعات سیستمی ‌و دستی فراهم شده است. دکتر مجتبی زوربخش در نشست بررسی عملکرد یک ساله هیئت مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با تأکید بر اینکه هیئت مدیره این سازمان در دوره نهم با شعار «عدالت‌محوری» کار خود را آغاز کرده است؛ گفت: در هین راستا اولین وعده محقق شده ایجاد سامانه شفافیت بود که از طریق وب‌سایت سازمان در اختیار مهندسان محترم قرار دارد. وی با اشاره به اینکه در خصوص سقف ارجاعات سیستمی ‌نیز تغییراتی را شاهد هستیم، ابراز داشت: تا پیش از آغاز فعالیت هیئت مدیره دوره نهم سقف ارجاعات سیستمی ‌چهار هزار متر مربع بود و مازاد بر این میزان مشمول ارجاعات دستی می‌شد؛ اما هیئت مدیره دوره نهم در یک اقدام پلکانی این سقف را چهار برابر کرد و به 16 هزار متر مربع رساند.رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در همین ارتباط افزود: پس از شکل‌گیری زیرساخت‌ها و در فاصله کمتر از 6 ماه سقف 16 هزار متری هم به نامحدود تبدیل شد تا همه ارجاعات مهندسان به صورت سیستمی ‌و شفاف قابل ملاحظه باشد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از دیگر طرح‌های در دست پیگیری و اقدام توسط هیئت مدیره دوره نهم را اجرای طرح طبقه بندی مشاغل عنوان کرد و ادامه داد: این طرح مصوبه هیئت مدیره را اخذ کرده و در مرحله انتخاب مشاور و اجرا طبق برنامه زمانبندی قرار دارد. زوربخش از مزایای اجرای این طرح را پرداخت حقوق براساس چارت سازمانی و شرح وظایف کارمندان عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا محاسبه اضافه کاری کارکنان با هدف رضایتمندی آن‌ها و حفظ منابع سازمان نیز در دستور کار قرارگرفت. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از دیگر خدمات رفاهی پیش‌بینی شده را پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد عنوان کرد و ادامه داد: در زمینه تکمیل مجتمع رفاهی، فرهنگی و ورزشی سازمان در خیابان زاگرس نیز اقداماتی انجام شده و پس از رفع برخی اختلاف نظرها، در آینده نزدیک روند اجرایی شدن این مجتمع نیز وارد فاز عملیاتی خواهد شد. زوربخش از دیگر موضوعات پیگیری شده در هیئت مدیره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس را تعیین تکلیف «تنظیم قرارداد نظارت» عنوان و خاطرنشان کرد: این مسئله یکی از معضلاتی بود که منشأ بسیاری از پرونده‌های شورای انتظامی ‌بود؛ چرا که بین کارفرمایان و مهندسان این توافق به صورت مکتوب منعقد نمی‌شد و قرارداد نظارت به حد اجرایی نمی‌رسید؛ با این حال از ابتدای آذرماه جاری کلیه مهندسان ناظر ملزم و مکلف به عقد قرارداد با کارفرمایان خود شده‌اند.دکتر زوربخش با بیان اینکه بالغ بر 27 سال از تدوین این قانون می‌گذرد؛ اظهارداشت: به منظور اصلاح این قانون، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، کارگروه‌ها و گروه‌های مختلف مشورتی را با حضور مهندسان پیشکسوت و افراد صاحبنظر تشکیل داده و صراحتاً موضع و نظر خود را به مراجع ذیصلاح اعلام کرده و تأکید داریم که برای اصلاح این قانون هیچ‌گونه شتابزدگی نباید به خرج داد؛ چراکه انجام این کار حداقل به 9 ماه کار پژوهشی نیاز دارد تا نکات جزیی و کلی دارای اهمیت از قلم نیفتد.
 بیمه تأمین اجتماعی مطالبه جدی مهندسان است
دکتر طاهره نصر، عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور نیز در ادامه این نشست با تأکید بر اینکه رسانه‌ها در تحقق مطالبات اقشار مختلف جامعه از جمله مهندسان نقش تأثیرگذار و مهمی‌ دارند، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم جامعه مهندسان، بیمه تأمین اجتماعی است و علی‌رغم اینکه به دنبال این بودیم که درصدی از سهم بیمه کارفرما به مهندسان اختصاص پیدا کند، اما متأسفانه مجلس محترم شورای اسلامی ‌در جریان اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگری، به جامعه مهندسان توجهی نکرد و عملاً این مهم محقق نشد.وی با بیان اینکه محل تخصیص بودجه این درخواست نیز کاملاً مشخص بود؛ اظهار داشت: این امکان وجود داشت که از محل متراژ ساخت و سهمی‌که کارفرما می‌بایست برای بیمه اختصاص دهد درصدی را برای بیمه مهندسان در نظر گرفت و مثلاً از هر 10 کارگر یک نفر را به بیمه مهندسان اختصاص دهیم و یا اینکه از محل عوارض صدور پروانه ساختمان درصدی را به صورت توافقی بین نظام مهندسی ساختمان و سازمان تأمین اجتماعی برای انجام این کار تعیین کنند. عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از رسانه‌ها خواست که با روحیه مطالبه گرانه خود به موضوع بیمه مهندسان توجه کنند و تلاش کنند که نمایندگان مجلس نیز به این مهم توجه کنند.نصر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه چند روز دیگر به سالگرد حادثه پلاسکو نزدیک می‌شویم، بر اهمیت و ضرورت اجرایی شدن مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان تأکید و خاطرنشان کرد: مسئله مدیریت بحران، نباید تنها به دوران بعد از وقوع یک بحران معطوف باشد، بلکه باید تلاش‌ها معطوف به پیشگیری از بروز بحران شود و احداث ساختمان‌های ایمن یکی از مهمترین راهکارها در ممانعت از شکل‌گیری بحران و عوارض ناشی از آن است. وی از جمله موارد مورد تأکید در مبحث 22 مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را حفظ امنیت، تأمین آسایش، صرفه اقتصادی و حفظ سرمایه‌های ملی عنوان کرد و ادامه داد: مبحث 22 مقررات ملی ساختمان اگرچه عمدتاً به مقوله تعمیر و نگهداری می‌پردازد؛ اما می‌توانیم بگوییم که در یک چشم انداز وسیع‌تر، اجرایی شدن این مبحث می‌تواند به مدیریت بحران در کشور ما کمک شایانی بکند. عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با انتقاد از اینکه اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان مورد غفلت قرار گرفته است؛ ابراز داشت: هدف اصلی تدوین این مبحث افزایش طول عمر مفید ساختمان‌ها - به عنوان سرمایه مردم و سرمایه اجتماعی- است که با بازدیدهای منظم در حوزه‌های معماری، سازه و تأسیسات می‌تواند محقق شود. نصر در پایان سخنان خود اجرایی شدن این مبحث را نیازمند فرهنگ‌سازی و حمایت اصحاب رسانه دانست و گفت: رسانه‌ها می‌توانند با اعلام آمار ساختمان‌های ناایمن نیز به اجرایی شدن مبحث 22 مقررات ملی ساختمان کمک و حساسیت‌های لازم را برای تأمین امنیت مردم ایجاد کنند که منافع بلندمدتی را در پی دارد.
 اهمیت به روز رسانی قیمت ساخت و ساز
دکتر هادی بیاتی، نایب رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نیروی انسانی به ویژه نیروی متخصص، مهمترین سرمایه هر کشوری به شمار می‌رود، گفت: اگر امروز شاهد حوادثی نظیر ریزش متروپل یا آسیب‌های ناشی از وقوع زمین لرزه و دیگر حوادث طبیعی هستیم، علت آن کم‌توجهی به ضوابط و مقررات ملی ساخت و ساز و عدم واسپاری امور تخصصی به متخصصان توانمند است. وی با بیان اینکه، اجرای مقررات ملی ساختمان و حفظ جایگاه سازندگان ذیصلاح در صنعت ساختمان سازی، دفاع از حقوق بهره‌برداران محسوب می‌شود، یکی از اقدامات اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس را توجه به کنترل ضوابط و مبحث آموزش دانست. بیاتی با اشاره به اینکه قیمت تعیین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، کمتر از نصف قیمت واقعی تمام شده هر متر مربع ساختمان است، گفت: این موضوع باعث کاهش حق‌الزحمه مهندسان و متخصصان صنعت ساخت و ساز و تحت‌الشعاع قرار گرفتن کیفیت و کم توجهی به مقررات ملی ساختمان خواهد شد. وی در ادامه، ضمن بیان اینکه در صنعت ساختمان‌سازی، مهندسان بخشی از چرخه هستند، گفت: مصالح استاندارد، سازنده ذیصلاح، استادکاران و تکنسین‌های ماهر و توانمند و ... هر کدام به سهم خود در استانداردسازی تأثیرگذار هستند؛ اما متأسفانه همیشه در مواجهه با ساختمان ناایمن، انگشت اتهام به سمت مهندسان نشانه می‌رود. به گفته این عضو هیئت مدیره نظام مهندسی فارس، این سازمان در زمینه نهضت ملی مسکن نیز اقداماتی را به سرانجام رسانده که از آن جمله می‌توان به تشکیل کارگروه‌های ویژه و بازبینی نقشه‌ها و طرح‌ها اشاره کرد. نایب‌رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، یکی از اقدامات اثرگذار این سازمان را نهایی کردن قراردادهای نظارت دانست و گفت: این موضوع یکی از مباحث طرح شده از چند سال گذشته تاکنون بود که خوشبختانه در دوره نهم هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان نهایی و اجرایی شده است. به گفته بیاتی، قرارداد نظارت تدوین، تنظیم و اجرایی شده در استان فارس یکی از کم ایرادترین و اثرگذارترین قراردادهای موجود در کشور محسوب می‌شود.
نایب‌ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از شناسایی ساختمان‌های ناایمن با مشارکت دستگاه‌های مربوطه همچون شهرداری خبر داد و گفت: برای مالکان این ساختمان‌ها اخطاریه صادر شده است. بیاتی همچنین به راه اندازی مرکز داوری نظام مهندسی ساختمان اشاره و خاطرنشان کرد: این کار می‌تواند زمینه ساز حفظ و دفاع از حقوق سرمایه گذاران و مهندسان باشد.
 حفاظت از جان و مال مردم مهمترین اولویت است
مهندس ستار خورشیدی دیگر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس نیز در ادامه این نشست ضمن تأکید بر نقش و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه در معرفی و رفع چالش‌ها و مشکلات مختلف اجتماع گفت: اگر با دیدی عمیق و واقع بینانه به مصالح ساختمانی که در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد نگاه کنیم، می‌بینیم که حتی یک آجر یا یک پاکت سیمان در حد خود نوعی سرمایه ملی به حساب می‌آید و تنها متعلق به ما نیست؛ بنابراین شیوه به‌کارگیری و استفاده از این مواد و مصالح در صنعت ساختمان دارای اهمیت است. وی با تأکید براینکه حفاظت از جان و مال مردم مهمترین اولویتی است که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در دستور کار خود دارد، تصریح کرد: هیئت مدیره نهمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، متشکل از تیمی ‌جوان و حرفه‌ای است که با هدف ایجاد عدالت و شفاف‌سازی وارد این عرصه شده‌اند. خورشیدی با بیان اینکه توجه به چهار شاخص نظارت صحیح در اجرای کارها، تسهیل در ارائه خدمات به مردم، شفاف‌سازی و هوشمندسازی از جمله مواردی است که در کنار استفاده از ظرفیت رسانه‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند؛ اظهارداشت: رسانه‌ها با تعامل و نقش‌آفرینی مثبت خود می‌توانند هم به کاهش مشکلات مردم و هم به تحقق اهداف سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس کمک کنند.
 بهبود خدمات رفاهی و درمانی اعضاء نظام مهندسی
بابک محمدی، خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز طی سخنانی در این نشست اظهارداشت: هم‌زمان با آغاز فعالیت هیئت مدیره نهم، دیوان عدالت اداری چند رأی را به صورت کشوری اعلام کرد که تقریباً درآمد سازمان‌های نظام مهندسی را از بین برد. وی با بیان اینکه با این آراء درآمد سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از محل اخذ 5 در هزار قرارداد مجری‌های ساختمان و 5 درصد خدمات مهندسی مهندسان طراح عملاً محروم شدیم؛ اظهارداشت: با این کار سازمان عملاً 30 میلیارد درآمد سالانه خود را از دست داد. عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس همچنین از عدم برگزاری مجمع به عنوان بالاترین رکن سازمان در سال‌های شیوع کرونا خبر داد و گفت: با این اتفاق سازمان عملاً بخش دیگری از درآمدهای خود را از دست داد و اگر این روند ادامه پیدا می‌کرد در پایان سال 1401 ما با تراز منفی 50 میلیارد تومانی مواجه می‌شدیم. به گفته خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، با کاهش شیوع بیماری کرونا و برگزاری مجمع، مجریان به میزان 5 درهزار و طراحان به میزان 5 درصد قراردادهای خود را به عنوان هدیه به سازمان نظام مهندسی اهدا کردند که باعث شد تراز سازمان در حال حاضر به مثبت 10 میلیارد تومان برسد. محمدی با بیان اینکه براساس رأی دیوان، از این پس امکان سپرده‌کردن پرداختی مهندسان ناظر و کسب سود از این محل برای پوشش هزینه‌های سازمان دیگر وجود ندارد؛ اظهارداشت: با این شرایط منابع مالی اخذ شده از مهندسان ناظر در سه بانک تجارت، پارسیان و قرض‌الحسنه مهر ایران سپرده شد تا از محل این سپرده گذاری به اعضای سازمان تسهیلات 50 میلیون تومانی با بازپرداخت 24 ماهه و سود 4 درصد پرداخت شود. به گفته وی، از محل این سپرده گذاری در شش ماهه اول امسال، 640 فقره وام در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، 111 فقره تسهیلات از طریق بانک پارسیان و 275 فقره وام هم از طریق بانک تجارت پرداخت شده است. خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس با بیان اینکه در ادامه این روند هفته آینده نیز تفاهم نامه‌ای با بیمارستان قلب کوثر منعقد می‌شود که اعضا تا سقف 100 میلیون تومان خدمات درمانی بیماری‌های قلبی را در قالب تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران دریافت کنند؛ اظهارداشت: این خدمت می‌تواند اقدام مؤثری در تأمین سلامت جامعه مهندسان باشد.
 فارس، قطب صادرات خدمات فنی و مهندسی
علیرضا زارع، دیگر عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت صدور خدمات فنی و مهندسی، گفت: این بحث تأثیر بسزایی در افزایش تولید ناخالص ملی، اشتغال، بهره‌وری و رونق اقتصادی خواهد داشت که متأسفانه سال‌های سال مغفول مانده و از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده ‌است. وی با بیان اینکه کشورهای همسایه، استقبال خوبی از خدمات فنی و مهندسی دارند، گفت: سازمان نظام مهندسی با همکاری اتاق بازرگانی فارس کارگروه تخصصی در این زمینه تشکیل داده و موضوع صدور خدمات فنی و مهندسی را به شکل ویژه دنبال کرده است. زارع با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با سفرای کشورهای عمان، عراق، امارات و... در این خصوص، از همکاری و حمایت استانداری و راه و شهرسازی فارس قدردانی و خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی در این زمینه با کشورهای مختلف منعقد شده است و طی هفته‌های آینده برای دنبال کردن موضوع اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها سفری به کشورهای قطر و عمان خواهیم داشت. به گفته وی، استان فارس پایلوت صادرات خدمات فنی مهندسی در جنوب کشور محسوب می‌شود و تمام سفارتخانه‌ها مکلف به تسهیل شرایط صادرات خدمات فنی مهندسی این استان هستند. زارع در ادامه گفت: خوشبختانه استان فارس از ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های پزشکی هم برخوردار است که در کنار توان خدمات فنی مهندسی می‌تواند توان صادراتی و ظرفیت سرمایه‌پذیری این استان را افزایش دهد.
 خدمات فنی مهندسی باید به عنوان یک شغل به حساب آید
مهرداد خواجه‌پور، دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز در این نشست، دستیابی به یک ساختمان خوب و با کیفیت مناسب را نیازمند رعایت برخی چارچوب‌ها از جمله قانون نظام مهندسی دانست و گفت: طرحی که تحت عنوان قانون نظام مهندسی ساختمان در مجلس شورای اسلامی ‌در حال بررسی و تصویب است از نظر ما دارای یک سری ایرادهای اساسی است که باید رفع شوند. وی با بیان اینکه برای تصویب این طرح حتماً باید کار پژوهشی جامعی انجام شود؛ اظهارداشت: در این راستا ما دو درخواست اساسی داریم که یکی از آن‌ها احتساب خدمات فنی مهندسی به عنوان یک شغل و دیگری جرم‌انگاری دخالت افراد فاقد صلاحیت و تخصص در صنعت ساختمان می‌باشد. به گفته خواجه‌پور احتساب خدمات فنی مهندسی به عنوان یک شغل می‌تواند زمینه‌ساز حل مشکل بیمه مهندسان باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان تصریح کرد: تعمیر و نگهداری یا مبحث 22، تنها مبحثی است که مخاطب و مجریان اصلی‌اش مردم هستند؛ چرا که می‌بایست مسئول تعمیر و نگهداری از سوی مدیر ساختمان معرفی شود که خود از سوی ساکنان مجتمع انتخاب می‌شود. دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس با انتقاد از اینکه زمینه اجرای این مبحث به دلایل مختلف هنوز فراهم نشده است، گفت: با این حال سازمان نظام مهندسی ساختمان یک سری اقدامات از جمله کنترل تأسیسات گازرسانی و برق ساختمان‌ها را در سطح استان انجام خواهد داد. خواجه‌پور یکی از چالش‌های صنعت ساختمان را تغییر کاربری بعد از اخذ مجوز بهره‌برداری عنوان کرد و ادامه داد: پس از حادثه متروپل، 37 مورد شاخص و عوامل حادثه‌ساز و بحران‌آفرین را شناسایی و به سازمان‌های ذی‌ربط اطلاع دادیم و آمادگی خود را برای رفع آن‌ها اعلام کردیم. وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، کنترل و آموزش را دو وظیفه اصلی سازمان نظام مهندسی عنوان کرد و ادامه داد: اولویت ما بر آموزش و کنترل با تکیه بر آسیب شناسی رویدادهایی است که در گذشته رخ داده؛ در کنار این کار به موضوع پرورش کارگران ماهر و هدایت آن‌ها به بازار کار ساختمان هم توجه داریم.
 نظام مهندسی پیشتاز در شفاف سازی
دکتر محمد رستمی، سرپرست معاونت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات اجرایی شده طی یک سال اخیر، الکترونیکی شدن بازنگری و نظارت نقشه‌های ساختمان شهر جدید صدرا را یکی از این اقدامات دانست. وی گفت: خوشبختانه اقدامات سازمان نظام مهندسی فارس در شفاف‌سازی ارجاعات منجر به بازگشت ۱۵۰ هزار متر مربع ارجاعات که پیش از این به شکل ناعادلانه توزیع کرده بودند، شده است. عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس بخشی از اقدامات این سازمان را خدمات رایگان در طرح اقدام ملی مسکن اعلام و اضافه کرد: یکی از اقدامات خوب این سازمان، اجرای طرح نذر نظارت بود که با هدف ارائه خدمات کیفی رایگان به اقشار ضعیف جامعه، اجرایی شد. رستمی ‌خاطرنشان کرد که بحث اظهار نظر فنی در مورد هتل آسمان شیراز هنوز امکان‌پذیر نیست و برای ارائه نظری کاملاً تخصصی باید تا حصول نتیجه نهایی بررسی و ارزیابی‌های کارشناسی، منتظر ماند.
 خدمت‌رسانی در دوران کرونا
دکتر جعفر زارع، معاون آموزش سازمان نظام مهندسی فارس نیز در این جلسه از اجرای برنامه‌های آموزشی اعم از کارگاه، وبینار و سمینار خبر داد و گفت: در ایام شیوع کرونا با استفاده از بستر فضای مجازی، آموزش‌های غیرحضوری در گستره کشور ارائه شده است. وی خاطرنشان کرد که سازمان نظام مهندسی فارس براساس ارزیابی‌ها در ارائه خدمات آموزشی با اختلاف زیاد نسبت به سایر استان‌ها، مقام اول کشور را کسب کرده است. زارع با اشاره به اهمیت آموزش از نگاه این سازمان، صدور، تمدید و ارتقاء پروانه نظام مهندسی را منوط به حضور و مشارکت در این دوره‌های آموزشی دانست و گفت: یکی از اقدامات اجرایی شده دوره‌های مهارت محور در حوزه بازآموزی و ارتقاء دانش اعضا بوده است.این مسئول به اجرایی شدن طرح دوره آموزشی تکنسین ماهر بتن با همکاری سازمان نظام کاردانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این دوره آموزشی برای نخستین بار در کشور به شکل پایلوت توسط نظام مهندسی فارس اجرایی خواهد شد.
 تدارک زیرساخت‌های آی تی
معاونت منابع انسانی، مالی و پشتیبانی سازمان  نظام مهندسی ساختمان استان فارس در این مراسم گفت: زیرساخت‌های آی تی برای ارجاع خدمات هوشمند مهیا شده است. دکتر منصور کیشی زاده افزود: اعتبارات بر اساس آیین نامه معاملاتی در سال 1401 حسابرسی شده و ترازنامه و گزارش‌های مربوطه ارائه شده است. وی افزود: پیگیری و برگزاری جلسات به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی انجامید که بر اساس آن به خدمات فنی و مهندسی در بافت تاریخی منجر شده است. وی با اعلام این خبر که با دانشگاه شیراز در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری همکاری می‌کنیم، اظهار داشت: آزمون استخدامی ‌در شیراز با 750 نفر و در قیر و کارزین با یکصد نفر برگزار شد و در مرحله انجام مصاحبه توسط کمیته جذب است. این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:سامانه ثبت نام برای ارائه وام‌های 4 و 8 درصدی برای بانک‌های عامل مهیا شده است و تا شهریورماه سال جاری بیش از ششصد و چهل نفر از این طرح استقبال کرده و در همین زمینه روند پیش ثبت نام مالیاتی برای اعضا انجام شده است.کیشی زاده با بیان این که طرح طبقه بندی مشاغل حق و حقوق کارکنان و منافع سازمان را احیا می‌کند، اظهار داشت: برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل با 13 شرکت مشاور رایزنی‌هایی انجام شده که 5 شرکت مشاور اعلام آمادگی کرده و مناقصه آن در دستور کار قرار گرفته است. وی با بیان این که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس زیرساخت‌هایی برای خدمت‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی برای اعضا تدارک دیده است اظهار داشت: تیم‌های ورزشی بانوان در رشته‌های والیبال، تیراندازی و تنیس و آقایان در رشته‌های فوتسال بسکتبال و تیراندازی داشته‌ایم که در استان مدال‌آوری داشته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی