[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

دولت خود را موظف به حل مشکلات جامعه پرستاری می‌داند، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید شأن و جایگاه صبورانه و خالصانه پرستاری حفظ و تقویت شود، گفت: همانگونه که پرستاران همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا یک بیمار غیر از سختی و درد بیماری،‌ مشکل دیگری نداشته باشد، دولت نیز خود را موظف می‌داند که به مشکلات و مطالبات جامعه پرستاری رسیدگی کند.
به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز چهارشنبه در مراسم «بزرگداشت مقام پرستار» با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت:‌ اگرچه در تاریخ و فرهنگ عامه نام حضرت زینب(س) به عنوان اسوه صبر، مقاومت و بردباری ثبت شده، اما رمز ماندگاری و اثرگذاری همه امامان، پیشوایان و مردان و زنان بزرگ تاریخ صبر و بردباری آنهاست.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در این راستا از ایفای نقش سازمان نظام پرستاری در شناسایی و بیان مشکلات و مطالبات پرستاران استقبال و حمایت می‌کند، اظهار داشت: دولت سازمان نظام پرستاری را برای عرصه سلامت و نیز برای دولت یک نعمت می‌داند و باید از نقش‌آفرینی این مجموعه در شناسایی و پیگیری مسائل جامعه پرستاری قدردانی شود.
رئیسی با اشاره به تأکیدات چندین‌باره رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اجرای طرح تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در دولت قبل و این دولت و نیز وعده سال گذشته خود در این رابطه، تصریح کرد: اگر امسال اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری آغاز نشده بود، بنده آمادگی حضور در جمع شما را نداشتم؛ اما به لطف خدا و با همت مسئولان اجرای این قانون آغاز و در آینده تکمیل شده و ارتقا خواهد یافت.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: قصد ندارم مشکلات دولت را در جمع شما بیان کنم؛ بلکه برای شنیدن مشکلات و درخواست‌های شما به اینجا آمده‌ام. اما در نظر داشته باشید که دولت متولی سامان‌دهی معیشت همه اقشار جامعه است و همانگونه که نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید به طور کامل اجرا شود، اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان و دیگر اقشار نیز بر عهده 
دولت است.
رئیسی همچنین با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در جلسه درباره جذب پرستارانی که در دوران کرونا به شکل موقت برای مراقبت از بیماران دعوت به همکاری شده بودند، گفت که دولت در زمینه رسیدگی به این درخواست اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی