[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

کی‌روش: هیچ مشکلی با دست دادن با رونالدو ندارم، روزنامه شیراز نوین

تلویزیون ملی پرتغال با حضور در اردو تمرینی تیم ملی ایران در ترکیه‌، به تهیه گزارش و مصاحبه با کی‌روش و چندی از بازیکنان پرداخت. به گزارش ورزش سه رویارویی ایران و پرتغال در گروه دوم جام جهانی و سرمربی پرتغالی ایران دلیلی شد برای حضور و تهیه گزارش خبرنگاران کانال ملی کشور پرتغال در اردو برگزار شده تیم ایران در ترکیه. در مقدمه این گزارش، توجه ویژه‌ای به ٩‌نفر پرتغالی همراه تیم ایران در روسیه شد. این ٩‌نفر شامل ٥‌مربی در تیم فنی، ٣‌نفر در تیم پزشکی و یک نفر به عنوان مدیر رسانه می‌باشد.
‌خلاصه مصاحبه با کی‌روش و دو تن از بازیکنان:
شرایط ایران در جام جهانی
‌صعود به روسیه حاصل سال‌ها برنامه‌ریزی و تلاش ما در تیم ملی بود. این دومین حضور پیاپی ما در جام جهانی است و هدف اصلی ما حفظ شأن و مرتبه ایران در روسیه است. نکته مهم و اصلی برد یا باخت در روسیه نیست بلکه حفظ استحکام تیم است، چراکه ما باید در فاصله ٦‌ماه پس از جام جهانی خود را آماده حضور در جام ملت‌های آسیا در دوبی (امارات متحده) کنیم.
حس درونی از مقابله با پرتغال: در زمان قرعه‌کشی در موسکو یک حسی به من الهام شد که در گروه پرتغال قرار خواهیم گرفت. بعد از قرار گرفتن در گروه پرتغال حس عجیبی داشتم که خیلی هم خوشحال‌کننده نبود. اما بلافاصله به خودم گفتم که ما «مقابل» پرتغال بازی نمیکنیم بلکه «با» پرتغال بازی خواهیم کرد. در روز بازی ایران و پرتغال به دلیل هم‌رنگی پرچم‌های دو کشور تمامی استادیوم به رنگ قرمز و سبز در خواهد آمد، این یک فضای خارق‌العاده را ایجاد می‌کند.
‌حس شنیدن سرود ملی پرتغال به عنوان مربی تیم مقابل‌: اصلاً این‌طور نیست که حس عجیبی از شنیدن سرود ملی در من به وجود بیاید، من همیشه قبل شروع بازی‌های تیم ملی ایران نگاه و تمرکز خودم را به رنگ سبز و قرمز پرچم‌ها معطوف می‌کنم.
‌رویارویی دوباره با رونالدو: مشکلات و حواشی میان من و رونالدو یک مسئله کوچک و ناچیز است در مقایسه با کارنامه فوتبالی من و او، در کارنامه و زندگی ما مسائل خیلی بزرگ‌تری وجود دارد. من هیچ مشکلی با دست دادن با رونالدو ندارم‌، نه تنها رونالدو بلکه همه اعضای تیم پرتغال برای من یکسان خواهند بود.
‌کار کردن در کشورهای مسلمان در ماه رمضان: این مورد برای من در ابتدا متفاوت بود. بگذارید یک خاطره از ماه رمضان برای شما بگویم؛ زمانی که در امارات مربیگری می‌کردم یک‌بار در ساعت ٣‌صبح مسابقه داشتیم. این یک تجربه کاملاً متفاوت برای من بود چراکه باید تمرینات و آماده‌سازی تیم را برای بازی کردن از ساعت ٣ تا ٥‌صبح‌، برنامه‌ریزی می‌کردیم. چیزی که همیشه در خاطر من خواهد ماند.
علیرضا جهانبخش: برای پرتغال بازی مقابل ایران ساده نخواهد بود، البته در مقابل ما هم از کیفیت و قدرت پرتغال آشنایی کاملی داریم. ما بهترین عملکرد خود را برای سرافرازی مردم ایران در جام جهانی انجام خواهیم داد.
امیر عابدزاده: من تلاش زیادی برای رسیدن به این مرحله انجام داده‌ام. کمک‌های کی‌روش و باشگاه ماریتیمو و مربیان باشگاه مانند کارلوس پریرا، نقش به‌سزایی در این موفقیت داشت. من اینجا هستم و به آرزوهای خود(برای بازی در جام جهانی) امیدوارم. تمرینات سختی را در جهت رسیدن به آرزوی خود انجام می دهم و امیدوارم که باعث سربلندی کشورم در روسیه بشوم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی