[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: تا آزادی قدس ایستاده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز گفت: ما در روز جهانی قدس بار دیگر به افرادی که در اندیشه باطل تبدیل قدس به پایتخت رژیم صهیونیستی هستند، می‌گوییم قدس حق مسلمانان جهان است و تا آزادی آن ایستاده‌ایم و خواهیم جنگید.
به گزارش روز جمعه ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: روز جهانی قدس روزی است که مسلمانان جهان با ابتکار امام (ره) برای گرفتن حق مسلم مردم فلسطین و بازپس‌گیری سرزمین‌های غصب‌شده خود قیام کرده‌اند و امیدوار هستیم روزی فرارسد که این هدف محقق شود و در قدس نماز بخوانیم. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برخی شبهه‌افکنی‌ها در فضای مجازی برای جوانان در زمینه سیاسی بودن روز قدس اظهار داشت: گاهی برخی شیاطین در لباس مؤمنان و مسلمانان، این شبهات را در اذهان جوانان تقویت می‌کنند که روز قدس روزی دینی نیست اما حرکت مردم به‌خوبی نشان داد که دشمنان اسلام از این جنگ‌های روانی رهاوردی نخواهند داشت. 
آیت‌الله دژکام با اشاره به سوره عنکبوت بیان کرد: این سوره شرایط انقلابی بودن را برای ما تعریف می‌کند. 
امام‌جمعه شیراز با اشاره به اینکه باید برای اثبات انقلابی بودن امتحان داد‌ گفت: برخی افراد انقلابی‌نما هستند؛ آن که ادای انقلابی بودن را برای تأمین منافع خود در می‌آورد و می‌خورد و می‌برد با انقلابی حقیقی متفاوت است و مردم باید فاصله خود را با این افراد نگه دارند. 
آیت‌الله دژکام ادامه داد: امروز برخی می‌خواهند از رهبری جلوتر باشند که این روشی غلط است؛ زیرا همه باید پشت سر رهبر باشند بدون اینکه عقب بیفتند یا جلو بزنند. 
وی با بیان اینکه انقلابی‌گری به معنای عدم انحصارطلبی در منافع نظام اسلامی‌‌است، تصریح کرد: نباید منافع نظام را منحصر به گروه‌ها و دسته‌ها کرد بلکه همه باید مزه عدالت را بچشند تا مردم دلگرم شوند. 
وی تأکید کرد: با وجود مشکلات فراروی ملت، مردم ایران ایستاده‌اند و انقلابی‌گری آن است که به‌جای خشونت 
با منطق اهداف خود را پیش ببریم و اگر در این انقلاب منفعتی است آن را منحصر به خود، گروه‌ها و دسته‌ها نکنیم. امام‌جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است و امروز جمعیت بزرگ شما مردم باید تصمیم بگیرد همانگونه که در مسیر راهپیمایی استکبار را با قدم‌های خود کوبید، موضوع اقتصادی را نیز نصب‌العین قرار دهید و اقتصاد ملی را تقویت کنید تا عزت دینی و ایرانی محفوظ بماند. نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: شعار واقع‌نگری خوب است اما باید همه واقعیت‌ها را دید و ما که تاکنون اجناس آنها را تبلیغ کرده‌ایم، امروز خودمان از تولید عقب مانده‌ایم و اگر مردم از تولیدکننده مطالبه کنند روزی می‌رسد که بازارهای جهان را فتح کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی