[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

بازی روی‌این زمین به کیفیت‌مان لطمه می‌زند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
سال گذشته و با صعود فجر به لیگ برتر فوتبال کشور، نیاز مبرم ‌این تیم به بازیکنانی با تجربه حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی کشور احساس می‌شد. در همین راستا، مسئولان باشگاه فجرشهیدسپاسی چند بازیکن از تیم پدیده مشهد جذب کردند که دست کم نام یکی از آن‌ها برای هواداران فجر، جذابیت زیادی داشت.
حسین مهربان، پدیده‌ای که نام خود را از چندسال پیش به عنوان یکی از جوانان آینده دار فوتبال کشور مطرح کرده و حتی در مقطعی تیم قهرمان کشور نیز به دنبالش بود، در تابستان 1400 راهی فجر شد.
البته شاید او بدشانس بود که در یکی از ضعیف‌ترین فجرهای تاریخ حضور پیدا کرد. تیمی ‌که به خصوص در فاز تهاجمی ‌هیچ حرفی برای گفتن نداشت و مهره‌های خط جلوی ‌این تیم، کارکرد ضعیفی در سیستم معیوب زردپوشان داشتند. با ‌این حال، مهربان در چند بازی توانست گل‌های حساسی به ثمر برساند، اما هیچ یک از ‌این گل‌ها نتوانست در روزهای پایانی مانع از سقوط ‌این تیم شود.
با پایان لیگ برتر و سقوط فجر، تحولاتی در کادر فنی و مدیریتی باشگاه ‌ایجاد شد اما مهربان یکی از نفراتی بود که همچنان در فجرشهیدسپاسی به کار خود ادامه داد. او امسال توانسته توانایی‌های خود را بیش از پیش اثبات کند و در لیگی که البته سطحی پایین‌تر از لیگ برتر دارد، یکی از بهترین مهاجمان به شمار می‌رود.
این بازیکن دو گل سه امتیازی ارزشمند را در مقابل تیم‌های سایپا تهران و شهرداری همدان برای فجری‌ها به ثمر رسانده و نقش بسزایی در بالانشین بودن شاگردان رجب زاده دارد.
وی درباره چگونگی پیوستنش به فجر می‌گوید: من سال گذشته برای گذراندن خدمت سربازی راهی فجر شدم. خیلی مشتاق بودم که خدمتم را در ‌این تیم سپری کنم و خوشحالم که توانستم پیراهن تیم بزرگ فجر را بپوشم.
مهربان گفت: سال گذشته اتفاقات خیلی بدی برای تیم افتاد که ترجیح می‌دهم درباره آن‌ها صحبت نکنم. اما امسال به‌نظر من یکی از سال‌های خیلی خوب فوتبال خودم است و دارید می‌بینید که تیم ما چه بازی‌های خوبی انجام می‌دهد و نتایج خوبی هم می‌گیرد. به جز دو هفته که مقابل خوشه طلایی و دریای بابل شکست خوردیم، در بقیه مقاطع فصل خیلی خوب بودیم و امیدوارم همین روند را ادامه بدهیم.
مهاجم مشهدی فجرشهیدسپاسی ادامه داد: پس از ‌اینکه در دو بازی نتیجه نگرفتیم، طبق صحبت‌هایی که در مجموعه تیم‌مان داشتیم، تصمیم بر‌این شد که هر چه زودتر از لحاظ ذهنی و بدنی ریکاوری کنیم و به آمادگی کامل برگردیم. بنابراین در بازی مقابل شهرداری همدان توانستیم با ارائه یک بازی برتر پیروز شویم و هوادارانمان را خوشحال کنیم.
مهربان که در گذشته شماره 75 را به خاطر سال تولدش می‌پوشید و امسال شماره 9 را بر تن می‌کند، می‌گوید در زمانی که برانکو‌ایوانکوویچ هدایت پرسپولیس را برعهده داشته، پیشنهادی از ‌این تیم که قهرمان ‌این بود دریافت کرده اما جدایی برانکو از سرخپوشان پایتخت، مانع از ‌این انتقال بزرگ شده است. ستاره سابق پدیده درباره کیفیت چمن ورزشگاه حافظیه گفت: برای تیمی ‌مثل ما، بازی روی چمن حافظیه دشوار است. متأسفانه زمین ورزشگاه پارس هم با گذشت یک سال، هنوز درست نشده و ‌این موضوع برای تیم ما مشکلاتی ‌ایجاد کرده است. بازیکنان تیم ما همگی بازیکنان تکنیکی هستند و کار فنی ما مبتنی بر کارهای گروهی روی زمین است. مطمئناً وضعیت چمن، تأثیر منفی زیادی روی بازی ما دارد و نمی‌گذارد آن طور که باید و شاید کیفیت فنی خوبمان را به نمایش بگذاریم.
به گزارش شیراز نوین، فجرشهیدسپاسی روز بیستم آذرماه در چارچوب رقابت‌های جام حذفی در شیراز میزبان تیم نزاجای مشهد خواهد بود و سپس روز دوشنبه 28 آذرماه در هفته پانزدهم لیگ دسته اول به مصاف شهرداری آستارا خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی