[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

قاتل فراری در رستوران کارگری می‌کرد، روزنامه شیراز نوین

مردی که متهم است دو ماه قبل هم‌خانه‌اش در جنوب تهران را با ضربات چاقو به قتل رسانده ‌است، بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد. متهم اقرار کرد پس از ارتکاب قتل در رستوران کارگری می‌کرد که بازداشت شد.
به گزارش گروه جنایی رکنا، 29فروردین‌ماه امسال بود که ساکنان ساختمانی در خیابان رجایی در منطقه 13‌آبان به مأموران پلیس خبر دادند که از خانه همسایه‌شان بوی تعفن به مشام می‌رسد. لحظاتی بعد بود که تیمی از مأموران کلانتری‌168 سیزده‌آبان در محل حاضر شدند. محل کشف جسد واحد هشتم ساختمان سه‌طبقه مسکونی بود. جسد هم متعلق به مردی 51‌ساله بود که با اصابت ضربات چاقو به قفسه سینه‌اش به قتل رسیده بود. بعد از تأیید خبر بود که بازپرس ویژه قتل به همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در محل حاضر شدند. ساکنان ساختمان در جریان اولین تحقیقات به تیم جنایی گفتند که مقتول صاحب یک بنگاه املاک بود که به تنهایی در این آپارتمان زندگی می‌کرد. خانواده وی هم به پلیس گفتند که او با هیچ کس اختلاف مالی یا اختلاف دیگر نداشت.
بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی کارآگاهان اداره دهم پلیس‌آگاهی در بررسی محل جرم دست نوشته‌ای پیدا کردند که مقتول یک هفته قبل از قتل برای خودش هم‌خانه‌ای گرفته بود. وقتی در این‌باره از خانواده مقتول و همسایه‌ها تحقیق شد، آنها گفتند از ماجرا خبر ندارند و متوجه رفت و آمد هیچ‌کس هم به خانه ‌او نشده‌اند.
براساس اطلاعاتی که در دست نوشته پیدا شده، هم‌خانه مقتول مردی 25‌ساله به نام مهرداد.‌الف بود. بنابراین تحقیقات برای بازداشت وی به جریان افتاد تا اینکه کارآگاهان 23‌خردادماه مخفیگاه وی را در حوالی میدان رسالت شناسایی و او را در خانه یکی از بستگان پدرش بازداشت کردند.
مهرداد در اولین بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: من از مدتی قبل به دنبال کار و خانه بودم تا اینکه روز حادثه برای یافتن جایی برای زندگی قدم به داخل بنگاه مقتول گذاشتم و درباره شرایطم با او حرف زدم. او گفت موردی برای اجاره ندارد، برای همین بنگاه را ترک کردم تا اینکه ساعتی بعد تماس گرفت و خواست به بنگاهش بروم. وقتی رفتم به من پیشنهاد داد در بنگاه او مشغول کار شوم. او گفت به تنهایی زندگی می‌کند و می‌توانم شب‌ها برای خواب به خانه او بروم که قبول کردم. بعد از آن توافقمان با یک‌میلیون و 500‌هزارتومان به عنوان ودیعه و ماهانه 100هزار تومان را مکتوب کردیم.
پس از تنظیم قرارداد، همان شب به خانه مقتول رفتم و درباره شرایط کار در بنگاه حرف زدم و شب را همان جا خوابیدم. متهم درباره نحوه قتل هم توضیح داد: حدود ساعت 6:30‌صبح روز 23فروردین‌ماه بود که مقتول را بالای سرم دیدم. او بدون هیچ مقدمه‌ای از من خواست وسایلم را جمع کرده و خانه‌اش را ترک کنم. او تهدیدکرد اگر این کار را نکنم با پلیس تماس می‌گیرد. من بلند شدم و خواستم پولم را بدهد تا از خانه‌اش بروم، اما مدعی شد پولی از من نگرفته است. من از او خواهش کردم پولم را بدهد و سپس سر این موضوع با هم مشاجره کردیم. او چند سیلی به من زد و به اتاقش رفت و گفت می‌خواهد بخوابد و اگر بیدار شد، من نباید در خانه‌اش باشم. من که از رفتار او خیلی ناراحت شده بودم قدم به آشپزخانه گذاشتم و چاقویی برداشتم و به اتاقش رفتم. خواستم او را بترسانم تا پولم را بدهد، اما او درگیر شد و شروع به فحاشی کرد. من هم با چاقو چند ضربه به طرفش پرتاب کردم که روی زمین افتاد. من هم از ترس خانه را ترک کردم. چاقو را داخل جوی آب انداختم و از محل دور شدم. متهم ادامه داد: در این مدت به عنوان کارگر رستوران یا پیک موتوری کار می‌کردم و شب‌ها هم برای استراحت به خانه یکی از دوستان پدرم می‌رفتم تا اینکه بازداشت شدم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری صادر شد و تحقیقات بیشتر از متهم در اداره دهم پلیس آگاهی تهران جریان دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی